Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Fairy Pools - Szkocja

    ... G-creative pokazał dolinę Glenco w pięknym świetle, ja niestety nie miałem tyle szczęścia na Isle of Skye (Szkocja) Dżdżysty deszcz, przenikliwe zimno (tak wiem, środek lata) odbiło swoje piętno na obrazie.

    Bije się w pierś (nie szukam wytłumaczenia) pierwszy raz, z pełna premedytacją robiłem zdjęcia w deszczu, pod parasolem, w kapturze mając nadzieje, że coś z tego będzie!
    Na chmurę okalającą szczyt czekałem dobre 15 min. Trochę się za plecami przetarło, trochę zaświeciło... i o to jest.


    Fairy Pools




    Tech.: 3 zdjęcia, 2 dla zakresu tonalnego; 1 dla zakresu ogniskowej.
    |K-1|P15-30@15 i 23mm|ISO100|f18|0.5; 1/4 sek.|
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  2. #2

    Domyślnie

    Warto było! Zdjęcie jest świetne.

  3. #3

    Domyślnie

    Miejscówka przednia i kadr pokazany świetnie, ciut czas mógł być krótszy, woda dała by trochę przekazu więcej

  4. #4

    Domyślnie

    Ty nie potrzebujesz światła żeby robić zdjęcia
    Czy możesz trochę bliżej wyjaśnić te "3 zdjęcia, 2 dla zakresu tonalnego; 1 dla zakresu ogniskowej"?

  5. #5

    Domyślnie

    Warto było czekać i moknąć, bo fota genialna, kolor i kadr jak dla mnie na +
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie właśnie czas naświtlenia wody bardzo dobry, widać każdy detal płynącej wody. Osobiście uwielbiam takie mroczne klimaty, z pewnym niedopowiedzeniem, tajemniczością. Bardzo udana praca

  7. #7

    Domyślnie

    Taka technika... robisz 3 zdjęcia... 2 na tej samej ogniskowej ale z innymi parematrami naświetlenia a jedno z inną ogniskową używając czasu z poprzedniego naświetlenia... (nie można mówić wszystkiego co się wie) Odsyłam do Biegłego.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  8. #8

    Domyślnie

    Zdjęcie piękne. Opisu technicznego nie ogarniam

  9. #9

    Domyślnie

    genialne! efekt jak ta lala
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli jednak warto czasami zmoknąć jeżeli w efekcie mają powstać takie zdjęcia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Fairy dreamin'
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 11:06
  2. [ Architektura ] Szkocja
    By Ramsta in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 01:09
  3. [ Krajobraz ] Szkocja
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •