Close

Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 3745464748 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 473
  1. #461

    Domyślnie

    Zachód słońca nad jeziorem, 1/50 f10 ISO 200 300mm
    Co sądzicie, co można poprawić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zachód jezioro 300mm.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	3,74 MB
ID:	48952

  2. #462

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oqwa Zobacz posta
    Dziękuje za konstruktywną krytykę i rady, wezmę ją sobie do serca Pogodę trafiłem mistrzowską, ale miałem poza tym niesamowitego pecha tego dnia. Połamał mi się statyw, telefon przestał się łączyć z aparatem (brak spustu, próbowałem kombinować z samowyzwalaczem) i dodatkowo zapomniałem szmatki do przetarcia obiektywu...
    Możesz jeszcze użyć w takich przypadkach samowyzwalacza z opóźnieniem 10s (zanim połamie się statyw ).
    Szmatka szmatką ale brud jest na matrycy. Jeśli jedna plamka trzeba wystemplować, jeśli pojawi się więcej wtedy warto wyczyścić matrycę.

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JJ2002 Zobacz posta
    Zachód słońca nad jeziorem, 1/50 f10 ISO 200 300mm
    Co sądzicie, co można poprawić?
    Co można poprawić? Przede wszystkim miejscówkę. Jedyne co na tym zdjęciu jest "potencjalnie interesujące" to to zachodzące słońce. Ale zachodzące słońce samo się nie obroni. Musi być sfotografowane w ciekawym otoczeniu i/lub okolicznościach przyrody. A te chaszcze które sfotografowałeś są wręcz odstręczające.

  4. #464

    Domyślnie

    Bardzo proszę o ocenę Nikon D750, Nikkor AF-S 200-500 5,6
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tęcza.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	3,07 MB
ID:	49582
    Ostatnio edytowane przez Necko ; 14-03-2021 o 19:54

  5. #465

    Domyślnie

    Bardzo proszę o konstruktywną krytykę.

    a raczej wypunktowanie , co mogę poprawić...



    Tematycznie- Bałtyk.

    Dziękuję
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_1447.jpg  

    DSC_1557.jpg  

    DSC_1374.jpg  

    DSC_1207.jpg  


  6. #466

    Domyślnie

    nikt ?



    nic ?


    znowu...

  7. #467
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wydaje mi się że ostatnie fajne, pierwsze byłoby ok jakby nie przeszkadzające/zaśmiecające kadr ten pień z korzeniem na drugim planie i po lewej stronie u góry w tle, no i albo jakieś psychodeliczne obróbki albo bardziej soczyste

  8. #468

    Domyślnie

    Dzięki

    Co do pierwszego... też myślałem o tych korzeniach w tle, ale nie chciałem tego zmieniać. Swoją drogą kto zauważył rzeczkę uchodzącą do morza na drugim planie ?

    a zdjęcie drugie i trzecie ?

  9. #469

    Domyślnie

    Do mnie najbardziej gada czwarte zdjęcie - jest dobrze skomponowane, nie ma bałaganu w kadrze, jest proste i przyjemne w odbiorze (jedynie warto byłoby wykadrować tego człowieka z prawej krawędzi). W pierwszym zdjęciu podoba mi się światło, jednak linie pnia, poprzecznie do niego ułożonej gałęzi i brzegu morza zaburzają mi odbiór kadru. Do tego pień jest w centrum, natomiast mocne punkty wieją pustką - to się sprawdza częściej przy minimalistycznych zdjęciach, tutaj nie zagrało, bo za dużo jest elementów. Drugie i trzecie zdjęcie są podobne i cierpią na brak zamknięcia. W jednym i drugim mamy w rogu czyste niebo, które aż się prosi o jakiś akcent chmury/ptaków/F16/jednorożca. Do tego w drugim masz poucinane i wykrzywione przez szeroki kąt obiektywu drzewa, które są w mocnym punkcie zdjęcia i jakieś niepotrzebne krzaki po prawej. Trzecie zdjęcie ma "ciężką" prawą stronę (korzeń, brzeg) i żadnej przeciwwagi po lewej. Do tego horyzont w połowie kadru, co nie przeszkadza mi w czwórce, w drugim i trzecim zdjęciu nie pomaga.

  10. #470

    Domyślnie

    DSC_0988.NEFDSC_0954.NEFDSC_0996.NEF
    Cześć! wszystkie zdjęcia robione Nikonem d5300, obiektyw AF-S Nikkor 18-140mm,
    zdjęcie z ulicy: iso 100, f/19,
    zdjęcie jeziora: iso 100, f/4,5
    zdjęcie (nie za bardzo krajobraz, wybaczcie): iso 100, f/3,5



    edit:

    nie wiem co tu się wydarzyło, że zdjęć nie widać na forum tylko trzeba je pobrać.

Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 3745464748 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •