Close

Strona 43 z 48 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 473
  1. #421

    Domyślnie

    co powiecie ?

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Nowy

  2. #422

    Domyślnie

    18mm
    iso160
    f/8
    1/125
    co myślicie ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1415.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	7,46 MB
ID:	32951

  3. #423

    Domyślnie

    mysla ale nie powiedza, mi calosciowo troche sie podoba a troche nie i co z tym zrobimy prosiaczku?
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #424

    Domyślnie

    Witam,
    kolorystyka dobrze oddaje klimat fotki (pasuje mi taka lekko mroczna), kadr - może dałbym trochę więcej z lewej, żeby ta skałka w wodzie z lewej miała więcej luzu, horyzont do wyprostowania moim zdaniem. Ogólnie OK.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    mysla ale nie powiedza
    Powiedzą. Poza wyblakłą ekspozycją, rzuca się w oczy krzywizna Ziemi. To zdjęcie mogłoby stanowić dowód na to, że globus jest okrągły.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #426

    Domyślnie

    Wyblakła ekspozycja ? To jest tak obrobione bardziej dla klimatu. Chociaż jak dłuzej na to patrze to tym więcej czegoś mi nie pasuje. Chyba jednak za mało doświadczenia jeszcze albo coś. A ten okrągly horyzont chyba nie powinien być tak widczony ? Czy można było to poprawić pewnie w programie ?

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez volzz Zobacz posta
    Wyblakła ekspozycja ? To jest tak obrobione bardziej dla klimatu. Chociaż jak dłuzej na to patrze to tym więcej czegoś mi nie pasuje. Chyba jednak za mało doświadczenia jeszcze albo coś. A ten okrągly horyzont chyba nie powinien być tak widczony ? Czy można było to poprawić pewnie w programie ?
    Z mojego punktu widzenia powiedzenie 'wyblakła' to bardzo delikatne ujęcie rzeczy... Ale co kto lubi, zobaczymy co powiesz na temat tej fotografii za rok, jak nie zmienisz hobby.

    Co zaś do horyzontu - to nie, nie powinien być okrągły, to wada szkła, która tutaj akurat rzuca się mocno w oczy (każde szkło jakieś wady ma, jedno większe inne mniejsze, w jednym jedno rzuca się w oczy w innym może co innego być dominujące). Od operatora zależy czy umie je usunąć i ma odpowiednie narzędzia. Obecnie chyba każdy RAWer z wiodącej czołówki ma coś takiego jak eliminacja/naprawa zniekształceń pochodzących od obiektywu. Jak powiesz w czym wywołujesz zdjęćia, to Ci powiem (albo inni) gdzie i czym to zrobić.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #428

    Domyślnie

    "Jak nie zmienisz hobby" Od ponad roku staram sie cały czas rozwijać w miare możliwości i czasu oczywiście, podoba mi się to i mam nadzieję, że w przyszłości zajmę się tym chociaż w pewnym stopniu zawodowo. BTW. obiektywem robiłem 18-140mm nikona oraz używam Lightrooma najnowszej wersji do obróbki. Ale masz racje, że jak za rok zobacze tą fotografie. Ja teraz patrze i wiem, że jest średnia. Ale mam za mało doświadczenia i lepszego sprzętu (obiektywy np.) żeby coś więcej stworzyć.

  9. #429

    Domyślnie

    Spoko, może Ci nie przejdzie... To nawet fajne hobby.

    A co do LRa - jeśli robisz w RAWach i wywołujesz je w LRze, w panelu Develop, po prawej stronie ekranu tak mniej więcej w połowie stawki jest coś takiego jak sekcja o wiele mówiącej nazwie Lens Corrections. Wejdź tam, wczytaj profil obiektywu jakim zrobione było zdjęćie (jeśłi sam się nie wczyta, bo powinien), a potem zaptaszkuj obie opcje: jedna usunie CA, druga wyprostuje dystorsje. Zobaczysz, jak horyzont wróci do normy.

    A jeśli robisz w jpgach, to czasem sam aparat pozwala to zrobić - ale tu nie podpowiem jak, bo ja robię tylko w RAWach i z tego nie korzystam.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez volzz Zobacz posta
    ... robiłem 18-140mm nikona oraz używam Lightrooma najnowszej wersji do obróbki. ...
    Przypomniał mi się stary, poczciwy N18-135, też tak miał, beczka na 18 mm. Stare dzieje... najprościej, to wystarczyło minimalnie ruszyć zoomem, od 20 mm horyzont już był prosty

Strona 43 z 48 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •