Close

Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 473
  1. #11

    Domyślnie

    Słusznie na 5 obciąłeś niebo, bo tam nic nie ma.
    W tych kadrach nic się nie dzieje i jednocześnie za dużo. Trochę brak zdecydowania.
    Gdybym miał sam kadrować, położył bym się na krawędzi i spróbował zrobić kadr wzdłuż ściany lub skupił się na przełomie w trzecim planie. Albo gdyby dało się zejść niżej całą dolinę. Jeżeli się nie dało zejść, to zszedłbym aparat np na lince.
    Można dać więcej kontrastu, pobawić się krzywymi, dodać saturacji... To trochę poprawi ujęcie.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki za komentarz.
    Zejść niżej się nie da, za krawędzią 600m pionowej skały aż do powierzchni wody. Na wchodzenie wyżej po mokrych skałach w chmurze się nie odważyłem; a w inną stronę, tłum turystów w kadrze.
    O krzywych jakoś nie pomyślałem, brak doświadczenia; faktycznie w mleku u góry coś się pojawiło. Ale cóż, słabego kadru suwaki nie poprawią.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #13

    Domyślnie

    6. Dolina rzeczki Rów Polski, gmina Krobia. D3300 N35.


    parametry to: 35mm, 1/125, F3.2, ISO 200
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-08-2016 o 11:50

  4. #14

    Domyślnie

    Przypominam o zasadach:

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Wstawiających zdjęcia prosimy o podawanie parametrów zdjęcia (obiektyw, ogniskowa, czas, przysłona, ewentualne wykorzystanie dodatków: filtry, statyw, lampa/y. W ten sposób unikniemy dodatkowych pytań w trakcie dyskusji o zdjęciu.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  5. #15

    Domyślnie

    ad 6. Ponieważ popełniłem błąd, a nie mogę już edytować to tylko dopiszę, że parametry to: 35mm, 1/125, F3.2, ISO 200.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Larch Zobacz posta
    6. Dolina rzeczki Rów Polski, gmina Krobia. D3300 N35.
    [...obrazek...]

    Larch, nie pękaj! Jak takie zdjęcia robisz, zakładaj swój wątek, wstawiaj obrazki i ciesz się pozytywnymi reakcjami. Widziałem tu wiele nawet w ćwierci nie tak dobrych z wieloma pozytywami, więc o zdjęćia takiego poziomu jestem spokojny.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    7. Wybrzeże płd. Francja. Technika HDR.





    Parametry:

    K-50 + DA 18-135 WR

    36 mm, F11, ISO 200, czasy: 1/250, 1/500, 1/1000 (HDR z 3 zdjęć).

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Larch, nie pękaj! Jak takie zdjęcia robisz, zakładaj swój wątek, wstawiaj obrazki i ciesz się pozytywnymi reakcjami. Widziałem tu wiele nawet w ćwierci nie tak dobrych z wieloma pozytywami, więc o zdjęćia takiego poziomu jestem spokojny.
    Wielkie dzięki za tak budującą opinię. Co do tego zdjęcia mam wątpliwości czy kadrowanie w kwadrat tu pasuje (próbowałem przycinać inaczej, ale kwadrat mi pasuje najbardziej), czy chmury/niebo nie wyglądają zbyt sztucznie? Czy tak niska przysłona w krajobrazie ma sens?
    Ostatnio edytowane przez Larch ; 23-08-2016 o 11:46

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Larch Zobacz posta
    Wielkie dzięki za tak budującą opinię. Co do tego zdjęcia mam wątpliwości czy kadrowanie w kwadrat tu pasuje (próbowałem przycinać inaczej, ale kwadrat mi pasuje najbardziej), czy chmury/niebo nie wyglądają zbyt sztucznie? Czy tak niska przysłona w krajobrazie ma sens?
    Zawsze znajdą się tacy, dla których wyglądają sztucznie, bo albo mieszkają na Śląsku i w realu wszystko widzą na szaro więc każde odstępstwo jest im dziwne, albo mają fioła na punkcie braku obróbki i tylko bure i ciemne jpgi prosto z puszki wydają się im naturalne, albo oglądają na telefonie który ma tylko 16 kolorów, więć żadne zdjęcie na świecie nigdy nie będzie dla nich naturalne, albo są artystami i zdjęcie po którym widać co na nim jest uznają za dziwaczne, albo...

    Istotne jest, że to jest Twoja wizja autorska, taki miałeś obraz tego widoku w głowie i taką realizację przedstawiasz do oceny. Mnie się taka wizja podoba, co więcej - podoba mi się też realizacja. Będę precyzyjnieszy:

    1. podoba mi się, że miałeś jakąś wizję, a nie że zdjęcie jest dziełem przypadku;
    2. podoba mi się, że szukałeś kadru, bo to bardzo dobrze świadczy; o wiele gorzej byłoby gdybyś dawał jak leci;
    3. podoba mi się, że nie tylko miałeś jakąś wizję, ale ją zrealizowałeś bez wpadek typu sknocona ekspozycja czy obróbka toporem.


    Za to mniej więcej cenię zdjęcia. Nie wszystkie muszą mi się podobać - bo czasem autor miał taką wizję, która mi się nie podoba, albo realizacja bywa pełna niedociagnięć - ale to Twoje nie tylko cenię za to co wyżej, ale jeszcze mi się podoba.

    A przysłoną się nie przejmuj. Jak tak dalej pójdzie, za jakiś czas to inni Ciebie będą pytać, czy i jaka przysłonę używać.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Ad 7. Zanieczyszczone powietrze spowodowało, że będące trzecim planem, a za razem tłem, niebo i dalekie wybrzeże stało się nijakie. Dla tego konkretnego kadru to 1/3 wielkości.
    Morze ma tu ładny kolor. Odblaski słońca w morzu też dają ciekawe efekty. Może warto by zejść niżej i unikając banalnego tła skupić się na skale i wodzie.
    Na drugim planie jest fragment jakichś umocnień. Warto się zdecydować na jedno rozwiązanie. Osobno umocnienia, osobno skała i morze.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •