Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Wymiana aparatu + wybór obiektywu

    Dobry wieczór. Robię zdjęcia starym i poczciwym D3000, ogólnie nie jestem zbyt wymagający i aparat dobrze mi służy, ale po paru latach zaczyna mnie irytować kilka rzeczy w nim, więc w głowie świta mi wymiana na coś nowszego. Ze względu na to mam kilka dylematów i prosił bym was o pomoc. Otóż brakuje mi w moim D3000 LV wyższego użytecznego iso, bo tutaj powyżej 400 nie wychodzę i obrotowy ekran ułatwił by mi znacznie fotografowanie, do tego nie pogardził bym GPS, więc początkowo wybór padł na D5300, ale może lepiej zainwestować w D7100? Niby drugie kółko nastawcze i górny wyświetlacz, bo robiąc zdjęcia na F80 mi to bardzo pomaga. Niestety brak obracanego ekranu, więc jest problem i może posiłkować się jakimś wizjerem kątowym?

    I sprawa obiektywu. Szukam czegoś jasnego i szerokiego, bardziej pomieszczenia (duże opuszczone hale, domy, czasami może jakiś mini reportaż itp itd) Myślałem żeby kupić Tokina 16-28 mm 2.8, ale posiadam samyangu 14 to chyba mija się z celem by używać na F80. Więc myślę o obiektywnie pod DX, z tego co się orientuję to chyba Tokina oferuje obiektywy zmiennoogniskowe ze światłem 2.8 i pytanie co wybrać.

  2. #2

    Domyślnie

    ile masz na te zamiany kaski ?

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego, co piszesz, d5300 powinien odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Jednak d7100 to nie tylko drugie pokrętło i wyświetlacz, mz kilka różnic jest istotnych:
    -pomiar światła działa z każdym, dowolnym obiektywem, m42, starociami Nikona, itp.
    -napęd AF w body, coraz mniej istotne ale przy eksperymentach ze starymi Nikkorami pożyteczne,
    -sterowanie lampą zewnętrzną z wbudowanej (tryb sterownika), HSS,
    -większa szybkostrzelność,
    -ergonomia, poza wielkością, pokrętłem, itd. pożyteczne są tryby U1, U2, banki ustawień użytkownika z błyskawicznym dostępem,
    to tak z grubsza. Różnic jest oczywiście więcej, np. czas migawki 1/4000 v 1/8000 dla kogoś może być ważny, dla kogoś nie, wymieniłem te istotniejsze dla mnie.

    Co do obiektywu, to światłosiła 2.8 i szeroki kąt to faktycznie Tokina, jest jeszcze 11-16, 11-20. A zastanawiałeś się na Sigmą 18-35/1.8 Art?

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie, ważne ile chcesz pieniędzy wydać. Co do iso to powiedz więcej do jakich zdjęć chcesz je wykorzystać. Ja wszędzie gdzie mogę unikam podnoszenia iso uzupełniając sobie to czasem. Jeśli gibany ekran i GPS są dla ciebie bardzo ważne to nie masz raczej wyboru innego niż d5300. GPS można dokupić ale nie jest to tanie. Co do ekranu to cóż czasem trzeba się położyć. Co do obiektywu to po tym co powiedziałeś polecałbym raczej nacisk na jasne szkło niż na jak najszersze. Szerokie owszem ale jak najjaśniejsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale wiesz o tym, że LV w lustrzance to, delikatnie mówiąc, proteza? Działa gorzej, niż w tanim kompakcie czy w średniej komórce.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jocker0712 Zobacz posta
    GPS można dokupić ale nie jest to tanie.
    Wystarczy smartfon, zapis śladu gps i prosta synchronizacja zdjęć ze śladem np. w ViewNX. Koszt - 0 pln (zakładam, że smartfon i komputer kolega już ma).

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Ale wiesz o tym, że LV w lustrzance to, delikatnie mówiąc, proteza? Działa gorzej, niż w tanim kompakcie czy w średniej komórce.
    Zwłaszcza ręczne kręcenie pierścieniem ostrości w LV działa lepiej w komórce...
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  8. #8

    Domyślnie

    Przy zastosowaniach i preferencjach które wymieniłeś, to zacząłbym od zakupu statywu. Wydaje mi się, że przy warunkach oświetleniowych w miejscach które wymieniłeś, przy pomocy ISO i nawet jasnych obiektywów, bardzo dobrych technicznie zdjęć nie osiągniesz, a z tego co piszesz chyba o to chodzi. Kup jakiś lekki turystyczny statyw i bezprzewodowego pilota i niskim nakładem (w stosunku do nowego body i obiektywu) problem wysokich ISO znika. Do reportażu z ludźmi dokupić jeszcze lampę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Wystarczy smartfon, zapis śladu gps i prosta synchronizacja zdjęć ze śladem np. w ViewNX. Koszt - 0 pln (zakładam, że smartfon i komputer kolega już ma).

    pozdrawiam
    Zgadzam się w całej rozciągłości, wiem że tak można tylko nie zorientowałem się jeszcze jak. Mógłbyś opisać jak to robisz i czego używasz, bo sam chcę to zastosować, a nie chcę kupować modułu GPS, który miałem wcześniej na myśli.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Glowa Zobacz posta
    Zwłaszcza ręczne kręcenie pierścieniem ostrości w LV działa lepiej w komórce...
    Ręczne ustawianie ostrości działa w komórce porównywalnie, natomiast nieręczne działa znacznie lepiej.

    edit: Poza tym w komórce z reguły nie musisz ustawać ręcznie ostrości w sytuacjach, kiedy w lustrzance w LV musisz, bo AF się nie wyrabia.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 09-08-2016 o 12:30

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wymiana aparatu. 1 na 2
    By kilkazzłotych in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2016, 12:05
  2. Wybór aparatu
    By Daniel10 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:45
  3. wybór aparatu
    By anibod in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 06:15
  4. Wymiana statywu - wybór głowicy
    By baxx0 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 21:38
  5. Wybór aparatu
    By Oneil in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •