Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam w tych wątkach chodziło o uniknięcie TWA. Tak przy okazji wolałbym, żeby po zakończeniu oceniania podawać autora.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Jesli podawanie autora by było obligatoryjne to część osób by mogła zrezygnować.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Zdjęcie nr 2 jest bardzo dobre. Gratulacje dla autora. Geometria, kolory, pomysł, wszystko super.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Z tego co pamiętam w tych wątkach chodziło o uniknięcie TWA. Tak przy okazji wolałbym, żeby po zakończeniu oceniania podawać autora.
    To się nei przyjmie, bo jest źle zorganizowane - mówię o tym tutejszym pokazywaniu anonimowym.

    Na moim ulubionym konkurencyjnym malutkim forum sprawa anonimowego pokazywania została zorganizowana tak, że jest dział pd nazwą 'Anonimowe' czy coś, a w nim każdy może pisać czy zakładać wątek z nowym zdjęćiem jak normalnie - tylko że każdy post ma ukryty nick. Tym sposobem i zakładający wątek ze zdjęciem jest anonimowy i odpowiadający również (choć oczywiście można rozpoznać osoby po stylu wypowiedzi, ale to inna sprawa).

    Po określonym czasie, na prośbę autora wątku przenosi się zdjęcie z działu Anonimowego do odpowiedniego innego (Arch, Krajobraz, itd) - gdzie wtedy wszystkie nicki się odsłąniają, więc widać kto był autorem zdjęćia i poszczególnych komentarzy.

    Tutaj w każdym dziale zdjęćiowym mogłoby być osobne podforum pod nazwą Anonimowe zorganizowane właśnie w taki sposób, z poszczególnymi wątkami, zamiast jednego, długiego wątku z wieloma zdjęciami.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    z poszczególnymi wątkami, zamiast jednego, długiego wątku z wieloma zdjęciami.
    To popieram bo za chwilę się zrobi tasiemiec bez ładu i składu.
    Oddzielny wątek do oddzielnej wrzutki, bo może być kilka zdjęć w serii jednego autora
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nbogdan - nie. Balaganu nie bedzie. Moderatorzy tu sa. Ma byc jeden dosc popularny watek a nie mnostwo malych.
    2pompony - Nie wiem czy to takie fajne - tzn anonimowe komentowanie.
    Nie chodzi o TWA. Chodzi o niesmialych autorow. To ma byc tylko dla nich. Norma maja byc watki takie jak do tej pory.
    Zostawmy sobie analize tego co sie dzieje na pozniejszy okres. Na razie pokazano w sumie 3 zdjecia w dwoch dzialach. To dopiero co startuje.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-08-2016 o 14:30
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    Może i tak, czas pokaże co z tego wyjdzie...
    Miałem na myśli, że jak będzie kilkadziesiąt zdjęć, to wątek się rozciągnie. (czego sobie i Wam życzę)
    Ale w sumie komentujemy i tak najnowsze.
    Pożyjemy, zobaczymy.

    P.s. sam coś zapodam, dla rozruszania i zasięgnięcia języka.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    @FelTom

    ... ale to taki nieśmiały ktoś nie wie, że popełnione zdjęcie jest dobre ?
    Naprawdę nie wie, czy ma potrzebę dowartościowania się otrzymując pozytywne sygnały ?
    Skoncz z darmowa amatorska psychoanaliza...

    Zdjecie 2 jest bardzo fajne!
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  9. #29

    Domyślnie

    autor/autorka zdjęcia nr2 dodaje następujący komentarz:

    Nie kierowała mną nieśmiałość czy też potrzeba dowartościowania się, tylko ciekawość uzyskania ocen i porad za sprawą anonimowej publikacji nie obciążonej bagażem historii na Forum. Oczywiście nie ukrywam, że pozytywne komentarze są dla nie miłe i dziękuję za nie .
    Nie wiem, czy to zdjęcie jest dobre, a jeśli tak, to w jakim stopniu. Zawsze tak mam przy swoich fotografiach. Nierzadko moje odczucia nie pokrywają się z oglądającymi. Coś co wydaje mi się dobre, przechodzi bez echa, a zdjęcie w moim odczuciu jedynie poprawne zyskuje uznanie. Oczywiście staram się - z naciskiem na staram - nie wrzucać zdjęć ewidentnie złych czy niedopracowanych.
    Zawsze jesteście pewni oceny własnych zdjęć ?
    W przypadku zdjęcia nr 2 zastanawiałam/em się np. czy przez wyeksponowanie chmur i ich odbić w elewacjach nie straciło ono na klarowności, czy też może elementy te wzbogacają całość. Kwestią dla mnie otwartą jest też w związku z tym problem, czy nie lepszym zabiegiem byłoby rozmycie chmur. Czy rozmycie nie byłoby bardziej dopasowane do ascetycznych, geometrycznych form budynków ? Nie mam także pewności, czy moja obróbka nie spowodowała, że całość jest "plastikowa", bliższa wizualizacji niż "żywej" architekturze, czego bym nie chciał/-a.

  10. #30

    Domyślnie

    1-Szału nie ma, ale źle nie jest. Fajne kolory. Kadrowanie trochę mało zdecydowane(ja bym się przesunął lekko w lewo żeby nie kadrować tak centralnie. Bałagan na pierwszym planie do ogarnięcia. Ogólnie pozytywie odbieram to zdjęcie.

    2-Bardzo lubię takie zdjęcia(taką perspektywę). Tutaj jednak budynek z lewej nie za bardzo pasuję do(mojej koncepcji) Prawa strona wieżowca jest bardziej spójna.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 13-08-2016 o 21:14 Powód: Usunięcie zbędnego typowania autora.
    Fuji

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] zamieść ANONIMOWO swoje zdjęcie; czy to dobry portret?
    By anonimowo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-12-2021, 12:42
  2. [ Krajobraz ] zamieść ANONIMOWO swoje zdjęcie; czy to dobry krajobraz?
    By anonimowo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 13-07-2020, 19:46
  3. Czy w d80 jest zdjęcie seryjne z samowyzwalacza?
    By kynioo80 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-04-2008, 13:22
  4. [ Reportaż ] Stare Dobre Małżeństwo.....ale czy zdjęcie również dobre..?
    By PAK in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 18:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •