Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Metz SCA 300

    witam

    Posiadam Lampę Metz SCA 300, interesuje mnie podłączenie jej do Nikona D80. Tzn. wszystko pasuje, sanki itp. tylko jest to lampa do aparatu analogowego i D80-tka nie wiem ze jest podłączona bo są tylko styki do wyzwalania błysku. Jak sie podłączy to otwiera się wbudowana lampa i ta zewnętrzna też w wtedy świeci. Jak wysunie się kostkę połączeniową to w lampie jest jeszcze kilka styków, ale kostka przewodzi tylko dwa. Czy możliwa jest współpraca tych dwóch urządzeń? Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    SCA to system wymiennych stopek Przy błyskogratach metza
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    SCA 300A, tyle jest na obudowie, czy da się coś z tego zrobić, jest to dobra lampa ale stara i ma tylko dwa złącza do wyzwalania błysku, tzn pod stopą ściąganą jest ich wiecej
    NIKON D80 + GRIP | Nikkor 55-200| Tamron 17-50mm | CPL Mariumi | Cokin | SanDisk 2GB | 2 x En-EL3e | Metz 32CT 7 | Metz 48 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam SCA 300A była podstawową stopką i miała tylko gorący styk.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  5. #5

    Domyślnie

    jest to lampa Metz 32 CT7
    NIKON D80 + GRIP | Nikkor 55-200| Tamron 17-50mm | CPL Mariumi | Cokin | SanDisk 2GB | 2 x En-EL3e | Metz 32CT 7 | Metz 48 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzy17 Zobacz posta
    jest to lampa Metz 32 CT7
    I ta stopka (300) spokojnie Ci wystarczy. Aparat w manual. Czasy migawki nie krótsze niż max synchro. Przysłona w zależności o tego co proponuje błyskograt na danych ustawieniach automatyki tyrystorowej.
    Nic więcej z tego nie wydusisz.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #7

    Domyślnie

    ale jak zrobić żeby mi sie lampa wewnętrzna nie uruchamiała?
    NIKON D80 + GRIP | Nikkor 55-200| Tamron 17-50mm | CPL Mariumi | Cokin | SanDisk 2GB | 2 x En-EL3e | Metz 32CT 7 | Metz 48 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzy17 Zobacz posta
    ale jak zrobić żeby mi sie lampa wewnętrzna nie uruchamiała?
    W manualu (kółko po lewej na "M") Ci się nie otworzy, chyba ze sam to zrobisz. Sama otwiera się ma "zielonym" i programach tematycznych.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

    Domyślnie

    to nie jest sca 300. model lampy jest na pewno inny a sca 300 to system wymiennych stopek metza. jeżeli chodzi o współpracę to aparat w trybie "A" lub "M" a na lampie trzeba ustawić wartość przesłony i czułość taką jak na aparacie. w trybie "auto" aparat nie widzi lampy więc otwiera wbudowaną. jeżeli jest to metz z ruchomą głowicą to wal w sufit lub zrób sobie odbłyśnik a foty będą całkiem ładne. no i oczywiście lampa w trybie "A" bo manuala trzeba się nauczyć a to wymaga czasu. najlepiej wsadź fotkę lampy to wtedy można coś więcej na jej temat powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez jacek.gold ; 28-05-2007 o 19:38 Powód: ps

  10. #10

    Domyślnie

    wielkie dzięki, już wiem że jest to Metz 32 CT 7
    NIKON D80 + GRIP | Nikkor 55-200| Tamron 17-50mm | CPL Mariumi | Cokin | SanDisk 2GB | 2 x En-EL3e | Metz 32CT 7 | Metz 48 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •