Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Filtry Cokin

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    26

    Domyślnie Filtry Cokin

    Witam

    Może ktoś się z tym spotkał albo coś wie na ten temat.
    Mam problem z filtrami Cokin (połówkowe) bo tylko takie mam a mianowicie pogorszenie ostrości zdjęć z filtrem na dłuższych ogniskowych czym dłuższa ogniskowa tym gorzej z ostrością.
    Używam bezlusterkowca Sony a6000 znajomy ma Olympusa Olympus E-M1 i ma ten sam problem.
    Więc nie wiem może te bezlusterkowce sobie nie radzą z filtrami ?
    Filtry oryginalne Cokina.
    Nikon D70 + 18-70 + Nikon 70-210 + SB600 + CF512

  2. #2
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Możesz pokazać efekt? Robiłem filtrami Cokina Sigmą 400 i Sigmą 70-200. Nie zauważyłem nic niepokojącego.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    A które to dokładnie filtry ?? Rozmiar i numer??

    Ogólnie co do filtrów Cokina, to ta firma nie istnieje w rozmiarze 85mm (Cokin P). To co sprzedają to najtańsze chińskie badziewie. Nasza i Green.L po 5-10zl sa lepszej jakości... ale też nie warte tych 10zl.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    26

    Domyślnie

    Generalnie filtry Cokin P, dzisiaj zrobiłem kilka fotek z filtrem Hitech ND 0,9 grand i też widzę że ostrość jest gorsza.

    Akurat dzisiaj byłem w plenerze i porobiłem kilka fotek z aparatu Sony RX10
    Poniżej kilka zdjęć z filtrem i bez te samo ujęcie autofocus punktowy ostrzony w to samo miejsce.
    Myślałem że są poruszone ale robiłem też próby ze statywu i to samo.















    Nikon D70 + 18-70 + Nikon 70-210 + SB600 + CF512

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdziłem tylko jedno - z domem, jako elementem mało ruchomym - i powiem Ci tyle: to z filtrem jest tak straszliwie poruszone, że nei ma w ogóle czego porównywać.

    Jak chcesz mieć porządny test, porządny mówię, a nie byle co z nieoczekiwanymi rezultatami - zrób to porządnie, bo tak, to ani Ty się niczego nie dowiesz, ani nie będziesz wiedzieć naprawdę, czy zdjęcia z filtrem wychodzą mniej czy bardziej ostro.

    I nie rób testów na ruszających się drzewach z tyłu, bo też do niczego nie dojdziesz, tylko weź statyw (nie wynalazek z drutu, tylko uczciwy statyw), ustaw kadr na coś, co stoi nieruchome jak dom, a nie rusza gałęziami przy byle podmuchu i wtedy próbuj. Sam jestem ciekawy, bo ja mam dwie połówki Hitecha i żadnych takich ujemnych efektów nei zauważyłem, ale ja ich używam z lustrem, a nie z bezlustrem...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    26

    Domyślnie

    przed chwilą zrobiłem jeszcze dwie fotki na balkonie ze statywu tym razem z Sony a6000







    Nikon D70 + 18-70 + Nikon 70-210 + SB600 + CF512

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pele Zobacz posta
    Generalnie filtry Cokin P, dzisiaj zrobiłem kilka fotek z filtrem Hitech ND 0,9 grand i też widzę że ostrość jest gorsza.
    - kazda dodatkowa soczewka, płytka, szkiełko wplywa na ostrosc zdjec i takze na inne rzeczy
    - zwroc uwage ze uzycie filtra skraca czas migawki
    - im dłuzsza ogniskowa tym krotszy czas migawki jest potrzebny aby nie poruszyc zdjecia a jak jeszcze dołożysz filtr to jeszcze bardziej musisz skrocic czas

    pozdro
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Nie można napisać "ogólnie Cokin". Są filtry plastikowe (A, P i niektóre Z-Pro) i szklane (Z-Pro i X-Pro). Te plastikowe to ogólnie tandeta. Nie wazne czym i jak będziesz robił, zawsze będzie wyraźny spadek jakości zdjęcia.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Nie opowiadaj bajek. Zakładałem nawet 4 filtry systemu P i wyraźnego spadku jakości jakoś nie było.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Bajek nie opowiadam. Miałem cały zestaw Cokina P (holder i 10 filtrów) i filtry te to tandeta w potwornie wysokiej cenie.
    Ale da się z nimi robić zdjęcia.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filtry Cokin
    By pszemson in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 19:21
  2. filtry do cokin'a
    By piter 78 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 22:19
  3. Filtry Cokin
    By nazir_altamar in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 19:36
  4. Filtry Cokin
    By Boguslaw in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 13:54
  5. Filtry cokin
    By Valdek_Tychy in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-05-2006, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •