Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57
  1. #11

    Domyślnie

    Dzieki @boeing za info.Dla mnie kazda rada jest wazna.

  2. #12

    Domyślnie

    Jeszcze statyw i masz wszystko

  3. #13

    Domyślnie

    Statyw juz mam bo duzo chodze po gorach ....

  4. #14
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    a jaki masz statyw?

  5. #15

    Domyślnie

    To wszystko jest mocno dyskusyjne. Po pierwsze nie wiadomo czy chodzi o krajobraz czy reportaż, dalej czy będzie czas na robienie zdjęć, czy będzie noszenie sprzętu biwakowego, w jakich godzinach będzie się chodziło po górach. To wszystko bezpośrednio wpływa na noszony sprzęt.

    Podstawowa jest odpowiedź czy jest miejsce i czas na lustro. Jakby z założenia ma być to lustro - od razu pytanie jak będzie noszone. W wyższych górach (czy to już strefa lodowcowa?) najlepszy będzie plecak ale z bocznym dojściem (do wyboru jeden w miarę tani model plecaka) - to zdecydowanie przyspieszy fotografowanie. Nawet nie masz pojęcia jak fotografowanie opóźnia ekipę. Rozumując kategoriami przyspieszenia pracy wystarczy zoom typu 18-85. Oczywiście UVA bardzo jest przydatny ale prościej jest strzelić cztery foty w pionie i w domu skleić. Korzyść jest podwójna - czas robienia i unikniecie deformacji (bo robimy montaż cylindryczny). Co do polara to nie widzę sensu bo przy szerokich kadrach pogłębia niebieski kolor tylko pod kątem 90 stopni od słońca. Czyli pogorszy nierównomierności na niebie. No i jest to zawsze dodatkowa warstwa pogarszająca jakość. Zbawiennego wpływu uv też nie potwierdzam a możliwość powstania odblasków jak najbardziej. Ale jak ktoś lubi to proszę bardzo.

    Przy tematach reporterskich sportowych zarówno lustro jak i tele mogą być nieocenione - ale to nie jest typowy temat w wysokich górach.

    W wysokich górach bezlusterkowce to jest fantastyczny sprzęt - nosi się to na uprzęży na piersi. Wyciągnięcie trwa moment a chowa się już nadążając za grupą. Jakość krajobrazu sklejonego z 4 fot jest fantastyczna. Jeśli nie jesteś "w robocie" lustro to masochizm. Spędzam w Alpach (i innych górach) tak z 80 dni w roku więc mam pojęcie o czym pisze. Parę zdjęć z roweru nex-em





    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 02-08-2016 o 17:16

  6. #16

    Domyślnie

    Silk pro 500
    I drugi Sherpa (prezent ).

    - - - - kolejny post - - - - - -

    @rycerz

    1 to Sherpa
    2 slik pro

    - - - - kolejny post - - - - - -

    @wujot dziekuje za szerokie info...Beda to krajobrazy w wiekszosci .Czasu na robienie zdjec jest tyle ile mi potrzeba tzn,bez ograniczen .Nikt mnie nie popedza ani ja nikogo nie spowalniam.Pora dnia tez praktycznie kazda od switu a raczej przed wschodem slonca do poznych godzin nocnych.Raczej bez lustra.Noszenie sprzetu wszelakiego mam juz dopracowane do perfekcji bo to nie bedzie moj pierwszy raz
    Jeszcze raz dziekuje za informacji.
    Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anna fil Zobacz posta

    @wujot dziekuje za szerokie info...Beda to krajobrazy w wiekszosci .Czasu na robienie zdjec jest tyle ile mi potrzeba tzn,bez ograniczen .Nikt mnie nie popedza ani ja nikogo nie spowalniam.Pora dnia tez praktycznie kazda od switu a raczej przed wschodem slonca do poznych godzin nocnych.Raczej bez lustra.Noszenie sprzetu wszelakiego mam juz dopracowane do perfekcji bo to nie bedzie moj pierwszy raz
    Jeszcze raz dziekuje za informacji.
    Pozdrawiam
    To powoduje, że większość mojej wypowiedzi jest nieaktualna - możesz zabrać nawet plecak sprzętu foto. Podpowiem Ci wobec tego drobiazg, który powinien dać dużo radości. Dobra latarka. Czyli podręczne źródło światła pozwalające oświetlić pierwszy a nawet drugi plan.


    To zdjęcie powstało przy pomocy czołówki (bardzo dobrej ale jednak czołówki), którą używam w nocnych jazdach, statywu też nie miałem ani wężyka spustowego. Wystarczyło trochę śniegu i samowyzwalacz. Tobie poleciłbym jednak coś zdecydowanie lepszego - latarkę o mocy co najmniej 1000 lumenów i szpili 10 stopni. Przedział cenowy to 300 - 600 zł. W praktyce wystarcza około 5 s aby dobrze doświetlić część planu a więc przy 30 sekundowej ekspozycji można oświetlić precyzyjnie nawet sporą ścianę. Warto pamiętać o radiowym wyzwalaniu, bursztynowym filtrze (gdy "podrabiamy" refleksy od zachodzącego słońca).

    Do tego statywu co go masz warto mieć przynajmniej z dwukilogramowe dociążenie i używać na zredukowanej wysokości - o zachodzie często wieje

    pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 03-08-2016 o 09:39

  8. #18

    Domyślnie

    @wujot, takich porad potrzeba na forum.
    Konkretnie, bez wymyślania wszystko sprawdzone osobiście.
    Co prawda nie ja pytałem, ale również dużo się dowiedziałem.
    Też trochę łażę po górach i wiem, że targanie lustra to prawdziwa udręka, zwłaszcza jak się jest z kimś i poganiają
    Wielkie dzięki za wyczerpujące porady, duży plus

    Pozdrawiam,
    Bogdan
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  9. #19

    Domyślnie

    Wujotjesteś moim wybawieniem. Dobra latarkę właśnie zakupilam a dociazenie będzie robil mój plecak.Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.
    ania

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anna fil Zobacz posta
    Wujot������jesteś moim wybawieniem. Dobra latarkę właśnie zakupilam a dociazenie będzie robil mój plecak.Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.
    ��ania
    Napisz jaką masz tę latarkę (i za ile)

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do zdjęć aut
    By kristof05 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 14:08
  2. obiektyw do zdjęć sportowych
    By ptaszyna_tkd in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 00:30
  3. W górach... Tarnowskich Górach ;) [tymancjowo ślubniakowo]
    By tymancjo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 14:40
  4. Obiektyw do Zdjec Reporterskich
    By Maziol in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 06-06-2007, 00:20
  5. obiektyw do zdjęć koncertowych
    By zielarz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-09-2004, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •