Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74
  1. #1

    Domyślnie wielkość monitora - rozterka

    Otóż przymierzam sie do zakupu LCD na matrycy MVA lub PVA .
    Jestem w rozterce bo nie wiem czy zdecydować sie na 17 czy 19 " siedzę blisko monitora . Oczy tak max 50 cm od ekranu .Wziąłbym 19 cali , ale boję się, że będzie za duży i ze swoim sokolim wzrokiem tylko pikseliozę będę miał na ekranie podobnie jak w aparacie KM5D . Monitor głownie do www, obróbki zdjeć i pracy na pakiecie biurowym. Zero gier czy fimów. Nie mam możliwosci pokombinować na fotkach na 19 calowym żeby samemu to sprawdzić.
    Macie jakieś doświadczenie , jakąś rade ??? dzięki
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko 19". Najlepiej PVA. Najlepiej Eizo. 17-tka to jest dobra do pasjansa.

  3. #3

    Domyślnie

    potwierdzam mam w zasięgu ręki 21 cali Iiyame CRT i mimo iż narzędzia w PS mam na laptopie a na CRT tylko zdjęcie do obróbki to czasami jeszcze jest za mało, a CRT tej wielkości to odpowiednik 19 LCD
    pozdrawiam Piotr


  4. #4

    Domyślnie

    Im wiekszy tym lepiej. Odkad w domu mam 2x 21", to mam wrazenie meczarni na sluzbowym 22". Jak te moje dwa Delle sie rozpadna, to nic innego niz 30" Della nie kupie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro już w temacie monitorów, to się zapytam.

    Używam póki co CRTka z maską szczelinową i jestem happy (poza zajętym miejscem na biurku oczywiści). LCDki, które widziałem jakoś kiepawo oddają kolory (nie mówiąc o tym, że przechylenie głowy zmienia kolory). Czy są jakieś LCDki, które wiernie oddają kolory? Mam na myśli porównywalnie z dobrym CRT albo lepiej. Obróbka zdjęcia, którego kolorystyka zmienia się wraz z niewielkim przechyłem głowy jakoś mnie nie kręci. Słyszałem, że są matryce, które potrafią lepiej oddawać kolory, ale są ponoć koszmarnie drogie. Zmieniło się ostatnio coś w tym zakresie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milo_ja Zobacz posta
    Skoro już w temacie monitorów, to się zapytam.

    Używam póki co CRTka z maską szczelinową i jestem happy (poza zajętym miejscem na biurku oczywiści). LCDki, które widziałem jakoś kiepawo oddają kolory (nie mówiąc o tym, że przechylenie głowy zmienia kolory). Czy są jakieś LCDki, które wiernie oddają kolory? Mam na myśli porównywalnie z dobrym CRT albo lepiej. Obróbka zdjęcia, którego kolorystyka zmienia się wraz z niewielkim przechyłem głowy jakoś mnie nie kręci. Słyszałem, że są matryce, które potrafią lepiej oddawać kolory, ale są ponoć koszmarnie drogie. Zmieniło się ostatnio coś w tym zakresie?
    Kwestią, która w LCD doprowadzała mnie do qrvii, szału i rozpaczy była zmiana odcienia wraz z przechyłem głowy - jestem na to przeczulony. W ultraszerokokątnych matrycach LCD (kąt widzenia 178°/178°) wada ta jest jednak obecnie wyeliminowana. Praktycznie wszystko, co leży po hipermarketach/sklepikach komputerowych oparte jest na syfiastych matrycach TN, w których efekt tonowania jest widoczny jak jasna cholera (kąty widzenia 160°/150°). Jeżeli jednak podejdziesz do Saturna/MM, to powinni tam mieć monitory Eizo (oparte na ultraszerokokątnych matrycach PVA) - warto tam rzucić na nie łaskawym okiem... (a kupić oczywiście gdzie indziej, bo tam jest drożyzna)
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 25-05-2007 o 12:50

  7. #7

    Domyślnie

    Qurde EIZO EIZO, ale to kosztuje już większą kasę. Ja puki co sięgam po budżetowe rozwiazanie w postaci BenQ FP93 GP następce niby udanego modelu 91GP . Pewnie się skończy na tym, że do obróbki i tak będę sięgał po starego CRT którego mam 2 sztuki.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Qurde EIZO EIZO, ale to kosztuje już większą kasę. Ja puki co sięgam po budżetowe rozwiazanie w postaci BenQ FP93 GP następce niby udanego modelu 91GP . Pewnie się skończy na tym, że do obróbki i tak będę sięgał po starego CRT którego mam 2 sztuki.
    Na Benq wydasz kupę kasy, a i tak będziesz dalej CRT-kiem raka mózgu karmił. To wolałbym sobie wogóle darować i zaczekać aż dobre monitory stanieją, lub oszczędności wzrosną.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Na Benq wydasz kupę kasy, a i tak będziesz dalej CRT-kiem raka mózgu karmił.
    No Czornyj... Musisz tak dolowac ludzi w piatek...? :P
    Niech juz bedzie, ze od CRT oczy szybciej zaczynaja bolec, ale tego raka mogles se darowac.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    o 17 nawet nie myśl bo za miesiąc i tak będziesz chciał zmienic na 19". Jest jeden sprawdzony sposób, idz do salonu komputerowego ( byle nie do marketu) gdzie wystawione jest kilka monitorów, wybierz obraz jaki Ci najbardziej pasuje i poproś aby właczyli Ci 3 takie same modele, na 90 % (jeżeli nie będzię to Eizo lub iiyama) każdy z niech będzie świecił odrobine inaczej, wybierz ten który Ci odpowiada i masz problem z głowy. Ja np. w pracy mam CRT 21" IBM'a z osobno łaczonymi kolorami i takie tam. a w domu używam taniego LCD 18" Gateway za 650 zł i prawda jest taką że ten LCD'ek ma lepsze kolory niż CRT i daje obraz 100% taki jak na druku wychodzi, więc nie ma reguły

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •