Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    @pysson czy mozesz napisać jak co się użytkuje ten gimbal? Cena jest znaczna. Za statyw dałem dużo mniej

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Witam,

    przymierzam się do zakupu któregoś z tych zoomów, najprawdopodobniej padnie na najcięższy z nich.
    I pojawia się problem, jak taki obiektyw podłączyć do statywu?
    Naturalnym rozwiązaniem wydaje się gimbal, ale ze zmianą ogniskowej istotnie zmiena się środek ciężkości.
    Można porobić znaczniki na płytce mocującej i ją przesuwać, mam jednak wątpliwości, czy to jest idealne wyjście.
    Istnieje lepszy sposób? Inny typ głowicy?
    Karnet na siłownie już mam.

    Jak podłączyć tego typu obiektyw do monopodu?

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam serdecznie
    pysson
    Odnośnie mocowania takiego zestawu do monopodu, to ja używam Benro DJ90. Uważam, że jest to b. dobre rozwiązanie. Wcześniej probowałem na kulowej, ale kula z takim zestawem to dla mnie nawet na monopodzie jest jakimś kulawym rozwiązaniem.
    Głowica na statyw to gimbal lub głowica filmowa. Filmowa 3D jest nieco mniej wygodna, ale spokojnie można używać. Mam taką od starego statywu SHERPA i dla mnie jest niezła. Wadą jest płytka mocująca ktorą można łączyć tylko do głowic SHERPA, ponieważ ja mam wszędzie płytki ARCA mocowane do obiektywów i Body ktorych praktycznie nie odkręcam.
    Gimbal jest lepszy, nawet taki a Aliexpres za 300 zł który jest później dobrze przesmarowany i właściwie skręcony. Oczywiście gimbal za 2000 lub 3000 zł jest trwalszy i lepszy, tylko 10x droższy. Takiego z Ali kupionego na próbę używam od dwóch lat i dla mnie jest OK. Jednak zapewne nie jest to dobre rozwiązanie dla kogoś kto siedzi codziennie w błocie. Wtedy trzeba kupić ten droższy.
    Odnośnie blokowania głowicy na statywie w fotografii ptaków i zwierząt, to chyba jest to wariant wyłącznie teoretyczny. Ja mam z reguły głowicę odblokowaną i VR włączony.

  3. #13

    Domyślnie

    Gimbal od Sirui spisuje się świetnie, a ja po dwóch latach używania jestem zadowolony.
    To co mogę doradzić w tej chwili:
    1.Ten konkretny, to jest sprzęt pod ciężkie zestawy, po to jest chyba wypełniony olejem.
    Jeśli ma być pod Sigmę C, Tamrona, nikonowskie 200-500 można pomyśleć o czymś tańszym.
    2. Ważne jest dobre wyważenie, czyli albo dodatkowa długa szybkozłączka, albo odpowiednio długa stopka.
    3. To nie jest sprzęt do podchodu, tutaj znacznie lepiej sprawdzi się monopod z taką głowicą
    Ostatnio edytowane przez pysson ; 09-08-2018 o 23:20

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Świetne gimbale w rozsądnej cenie oferuje Benro. są to modele GH-2 oraz GH-3. Warto się nimi zainteresować.

  5. #15

    Domyślnie

    Z gimbalami Benro to jest tak, że wydają się świetne dopóki miałeś styczność tylko z Benro albo oprócz Benro z czymś tańszym. Czar pryska gdy choć na chwilę w łapska wpadnie Wimberley

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Z gimbalami Benro to jest tak, że wydają się świetne dopóki miałeś styczność tylko z Benro albo oprócz Benro z czymś tańszym. Czar pryska gdy choć na chwilę w łapska wpadnie Wimberley

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    To może inaczej- pomijając co jest lepsze, czy cena Benro jest adekwatna do tego co oferuje? Bo nie problem kupić produkt o wiele lepszy, ale i droższy...

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli przyjąć, że produktem referencyjnym i punktem odniesienia jest głowica Wimberley to głowicy Benro daleko do świetności. Jeśli zaś spojrzymy na cenę Wimberleya i Benro to w przypadku każdej z nich dostajemy to za co zapłaciliśmy. Benro jest po prostu sredniakiem w średniej cenie. Zauważalnie lepszy niż typowe chińczyki poniżej 1000 zł ale też w starciu z Wimberleyem ustępuje mu mechaniką i płynnością pracy. Reasumując, płacąc 1300 zł za głowicę nie spodziewajmy się jakości produktu za 3000. Niemniej w swojej cenie to dobrze wykonany produkt, z długą gwarancją choć z tym drugim, biorąc pod uwagę dość luźne podejście Foto-techniki do zapisów gwarancyjnych, byłbym ostrożny

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Jeśli zaś spojrzymy na cenę Wimberleya i Benro to w przypadku każdej z nich dostajemy to za co zapłaciliśmy.
    No i wszystko w temacie.

  9. #19

    Domyślnie

    Niby wszystko w temacie ale to nadal nie czyni z Benro świetnego gimbala Mam model GH-2 ale po krótkim kontakcie z WH-200 zapragnąłem mieć tę drugą. Może kiedyś się uda

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  10. #20

    Domyślnie

    Oprócz takich rzeczy jak stosunek cena / jakość, warto także wziąć pod uwagę trwałość i intensywność użytkowania, ale to są bardzo indywidualne sprawy i każdy musi sam sobie to przemyśleć.

    Jeszcze parę uwag ogólnych:
    - karbon nie jest konieczny
    Przy statywach, zawsze będę się upierał, że karbonowe i to wcale nie ze względu na mniejszą wagę.
    Gimbale to jednak zazwyczaj krótkie czasy i nie ma to takiego znaczenia
    - wyważenie
    Wszystkie obiektywy wymienione w tytule wątku mają mocno zmienny środek ciężkości w zależności od ogniskowej i to dla gimbala jest problem.
    Tych obiektywów dla najdłuższych ogniskowych nie da się wyważyć.
    Tamron w swojej drugiej wersji ma wydłużoną stopkę i przystosowaną do Arca Swiss, Sigma sprzedaje do wersji Sport taką stopkę jako dodatkowe akcesorium.
    Trzeba liczyć się z tym, że będzie potrzeba co najmniej dodatkowa, długa płytka QR.
    - użytkowanie
    Gimbal sprawdza się najlepiej w sytuacji, gdy zostajemy w jednym miejscu przez dłuższy czas (zasiadka, czatownia, ławka w parku, klif na Latrabjargu )
    Do kompletu lornetka i termos z kawą.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 150-600 czy Tamron 150-600
    By marek_bog in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-07-2016, 22:32
  2. Sigma 150-600 lub nikkor 200-500 - ktoś ma na śląsku?
    By rinho in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 09:58
  3. Dylemat wyboru Nikkor 200-500 czy Sigma 150-600 ?
    By aga_tutusia in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2016, 18:14
  4. Czy ktoś testował Sigme 150-600 C mm i Tamrona 150-600 mm ?
    By kardamon in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •