Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61

    Domyślnie

    Ten skaner ma ICE ,czyli sprawdza ( przynajmniej powinien ) najpierw powierzchnię kliszy za pomocą podczerwieni i programowo usuwa zadrapania i kurz.
    Czy takie programy jak Silverfast itp. mogą polepszyć działanie tego skanera ( jakiego środowiska Win potrzebują - komputer ma przynajmniej 10 lat i Win 98 ) ?
    Zobaczę jak wypadnie negatyw, który robiłem rok temu. Dam znać co i jak poszło.

  2. #62

    Domyślnie

    Podepnę się pod ten wątek, chociaż sprawa nie dotyczy instrukcji obsługi. Kupiłem przez OLXa F80, w opisie było, że ideał, tak też wyglądał. Dzisiaj aparat przyszedł, wygląda faktycznie nieźle, tyle, że pokrętło zmiany trybów pracy przekręca się w obie strony bez klikania. Ewidentnie jest uszkodzone. I tu pytanie, czy można to naprawić w serwisie? Może miał ktoś z tym ostatnio jakieś doświadczenia? Podejrzewam, że części zamiennych do tak starego modelu może już nie być.

  3. #63

    Domyślnie

    A coś tam się zmienia na wyświetlaczu w wyniku tego kręcenia, czy też stoi na którymś konkretnym programie? U siebie sprawdziłem obrót powinien mieć około 180* i dalej opór.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patt Zobacz posta
    Podepnę się pod ten wątek, chociaż sprawa nie dotyczy instrukcji obsługi. Kupiłem przez OLXa F80, w opisie było, że ideał, tak też wyglądał. Dzisiaj aparat przyszedł, wygląda faktycznie nieźle, tyle, że pokrętło zmiany trybów pracy przekręca się w obie strony bez klikania. Ewidentnie jest uszkodzone. I tu pytanie, czy można to naprawić w serwisie? Może miał ktoś z tym ostatnio jakieś doświadczenia? Podejrzewam, że części zamiennych do tak starego modelu może już nie być.
    W serwisie Nikona zapytaj. W tamtym roku kupiłem u nich nową matówkę do f80, i pytałem się także o pokrętło, bo miałem lekko pęknięte, i też mieli. Ale w końcu go nie kupiłem bo udało się skleić. Tylko cena może przekraczać wartość aparatu.


    Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
    D300IR

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    A coś tam się zmienia na wyświetlaczu w wyniku tego kręcenia, czy też stoi na którymś konkretnym programie? U siebie sprawdziłem obrót powinien mieć około 180* i dalej opór.
    Tak, tryby na wyświetlaczu się zmieniają, tylko klików brak. Pokrętło chodzi bez oporów w obie strony. Można by tak zostawić ale przez przypadkowe dotknięcie pokrętła albo podczas noszenia w torbie, może się samo przekręcić - więc trochę lipa.

    Oddałem do serwisu u siebie w Lbn - mają naprawić. Dzięki za rady.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    A coś tam się zmienia na wyświetlaczu w wyniku tego kręcenia, czy też stoi na którymś konkretnym programie? U siebie sprawdziłem obrót powinien mieć około 180* i dalej opór.
    Kręci się bez klików?

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patt Zobacz posta
    Kręci się bez klików?
    Klika. Pewnie jakaś kulka wyskoczyła, ale jak to mają naprawić, to nie ma sobie co głowy zawracać. Te aparaty na ogół są jakoś naprawialne, nawet jeśli nie na oryginalnych częściach to idzie coś do nich dorobić, dokleić, dopiłować.

  7. #67

    Domyślnie

    Aparat naprawiony, koszt 80 zł Pora zamówić Tri-Xa. Dzięki Panowie za dobre słowo

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. instrukcja obsługi do nikon D60
    By Glapa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:05
  2. instrukcja obsługi nikon d40
    By yarous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 12:44
  3. nikon f100 instrukcja obsługi
    By tatomarcela in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 21:08
  4. Nikon coolpix L1 instrukcja obsługi
    By ania013 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2007, 14:39
  5. Instrukcja obsługi Nikon L1,101
    By senta in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2006, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •