Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 67
  1. #31

    Domyślnie

    Stawiam na skanowanie. Nie ma to jak własny skaner.

  2. #32

    Domyślnie

    Ja bym trochę winił Superię 200, która mi też nie leży kolorystycznie, no i obróbkę, lub jej brak po skanowaniu Najlepiej robić to samemu

  3. #33

    Domyślnie

    Superię kupiłem na próbę ( zakładałem, że może być do kosza gdyby aparaty były uszkodzone ). Jeśli chodzi o obróbkę, to możliwości mam niewielkie ( iPhoto - do cyfry mi wystarczało ).
    Jaki polecacie film, który dałby żywsze kolory ?
    Jaki ew. skaner do użytku domowego ?

  4. #34

    Domyślnie

    Rzecz gustu. Ja jak świat światem używam Superii 200 jako podstawowego kolorowego filmu ogólnego przeznaczenia i nie mam problemu z kolorami. Dla mojego oka są bardzo naturalne. Nie jest to wprawdzie taka klasa jak nieodżałowanej pamięci Reala, ale spokojnie daje się z tym żyć. Jeśli ktoś woli żywsze, to zapewne pójdzie w Kodaka.

    Co do skanerów, to spośród nowych obecnie dostępnych na rynku najlepszym wyborem za nieprzesadnie wielkie pieniądze wydaje się być jeden z modeli Reflecty Proscan albo Crystalscan. W mniej więcej równorzędnej klasie jest też któryś Plustek. Nikon Coolscan i Minolta to najwyższa półka, ale niestety już ich nie produkują. Jest o tym obszerniej w innym miejscu tu na forum i na AO.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 19-08-2016 o 00:12

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Najlepiej robić to samemu
    Ja tam wolę z fajną babką

    Czego używasz do obróbki ?

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 124miko Zobacz posta
    Ja tam wolę z fajną babką

    Czego używasz do obróbki ?
    O Ty zboczuchu :P
    Ja mam Reflecte Crystalscan 7200 i VueScan. Skanuję metodą, którą kolego JacekB opisywał mi kiedyś w wątku dotyczącym skanowania negatywów. A nad kolorkami, ostrością itp walczę w LR, czasem w PSie... Właściwie to najprostszy, darmowey program, jakiego kiedyklwiek używałem do obrabiania zdjęć to PhotoSkype był, przez chwilę Gimpa, a później się przestawiłem na PSa i od kilku lat LRa i tak już zostało...
    Co do Superii, to dla mnie jakoś przyjemnie wszystko wygląda na 400, 200 jest jakaś sina i ciężko mi ogarnąć jej zafarby, ale jak pisał Jacek - każdy ma swój ulubiony film. Ja częściej zakładam Kodaka Color Gold i Portę, Superię głównie 400 i 800, 200 traktuję jako film do testów aparatów/szkieł (na przykład Twoja-moja F501 zrobiła w Gdańsku na dzień dobry Superię 200). Pozdrawiam serdecznie

  7. #37

    Domyślnie

    Dzięki. Idę szukać tego wątku o skanowaniu.
    Na razie odszukałem w chacie taki skaner z Lidla za pięć dych ( czy coś koło tego ),i zobaczę co wyjdzie z tego samego negatywu.

  8. #38

    Domyślnie

    Taki za pięć dych to się nadaje do szybkiego podglądu zawartości filmu i tylko do tego.

  9. #39

    Domyślnie

    Fuji superia 200 i kodak gold 200 są wyprane z kolorów, bo po skanowaniu nie widziałem żadnej różnicy miedzy tymi dwoma filmami. Ja używam epsona V370 i szczerze daje radę ten skaner.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
    Taki za pięć dych to się nadaje do szybkiego podglądu zawartości filmu i tylko do tego.
    Wypraszam sobie takie obelgi pod adresm mojego jedynego skanera
    Odszukałem również pudełko od niego i widnieje tam jak wół cena 10,- ( DZIESIĘĆ ) złotych. Porządna maszyna - na razie muszę sobie przypomnieć jak się to diabelstwo odpala.
    Aha - z szukaniem tego wątku o skanowaniu też mi licho idzie...

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. instrukcja obsługi do nikon D60
    By Glapa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:05
  2. instrukcja obsługi nikon d40
    By yarous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 12:44
  3. nikon f100 instrukcja obsługi
    By tatomarcela in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 21:08
  4. Nikon coolpix L1 instrukcja obsługi
    By ania013 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2007, 14:39
  5. Instrukcja obsługi Nikon L1,101
    By senta in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2006, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •