Close

Strona 77 z 107 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 1063
  1. #761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    OK Wiesiu jedyne co do głowy mi przychodzi to aby wykorzystać jasne światła jak Ty na pierwszym zdjęciu. Zmieniłbym ich kształt na taki jakie robią fale lub odblaski na basenie.
    Dodałoby to letniego powiewu a zarazem nawiązywało do płynu. Chyba już nic lepszego nie wymyślę, nie mówiąc już o 5 kolejnych projektach na światła zamiast cieni i bez kwiatów.
    Podać moje propozycje?

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #762

    Domyślnie

    Jak najbardziej, aż mnie ciekawość zżera coś wymyślił

  3. #763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Jak najbardziej, aż mnie ciekawość zżera coś wymyślił
    Mam nadzieję, że Cię zbytnio nie rozczaruję bo mój sposób myślenia (od 3-go pomysłu) mocno różni się od Twojego.

    1. Powierzchnia wody widziana z góry pod kątem 30 stopni, płynąca lekko przechylona, w połowie zatopiona, buteleczka, na powierzchni wody parę płatków kwiatowych
    2. Lecąca w przestrzeni buteleczka i spadające z góry płatki kwiatowe
    3. Pomarszczony papier pakunkowy o ciekawej fakturze i w nim leżąca buteleczka, przecięta wstążka, nożyczki do paznokci(?)
    4. Buteleczka, lusterko do oglądania twarzy (małe okrągłe), ujęcie z horyzontu na półce-szybie, Buteleczka tyło-bokiem w lusterku w części powiększającej - prawidłowo. Może jeszcze mała przeszkadzajka
    5. Fragment torebki z góry, otwarta klapa, wysypująca się zawartość. Parę drobiazgów i buteleczka.
    6. Plastikowa wanienka dla lalek i kosmetyk kąpiący się w niej (zrobiłem foto)
    7. Kosmetyk z góry na szybie pomalowanej w kwiatowe maziaje i kwiatopodobne formy, separacja lekka tła. Farby transparentne do szkła - zrobi Ci to Twoja dziewczyna.
    8. Maska różowego cadillaca postawiona butelka i dobry kadr
    9. Koronkowa, nieostra damska bielizna i kosmetyk (wszystko na białej podświetlonej powierzchni)
    10. Flakon w ostrej szprycy wodnej, odbijające się wszędzie krople.
    11. Skok (wpadanie) do wody i rozbryzgi z tym związane

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190825_112221.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	1,47 MB
ID:	29646

    Jeśli, któryś z pomysłów wymaga dopowiedzenia (np w kwestii wizualnej) to pytaj.

    Możemy teraz poczekać jeszcze na kolejne propozycje a potem dokonasz selekcji i wyboru.

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #764

    Domyślnie

    Ja osobiscie, gdybym mial cokolwiek do powiedzenia, to wybralbym nr. 5 i 9

  5. #765

    Domyślnie

    @6868 my to czekamy na Twoje propozycje

    Wiesiu. Widzę główną różnice w podejściach. Ja myślałem tylko nad surrealistycznym obrazem skupiającym się na wyglądzie butelki i stworzeniu ciekawego efektu. Ty w większości na jej zastosowaniu i opowieści.
    Teraz widzę że to bardzo dobre podejście bo dopiero w drugim etapie zaczniesz pewnie pracować nad atrakcyjnym tego ukazaniu. Gdy ja oba etapy zlałem w jeden z naciskiem że to ten drugi wymusza jak pierwszy ma wyglądać.
    Podoba mi się pomysł z różowym cadillackiem, już widzę na skraju maski ten flakon owinięty lekką chustą powiewający na wietrze jak u jakieś modelki.

    Wybrałbym jednak 4 i 10 z kilku względów.

    4 będzie dość trudna do wykonania i wieloelementowa wraz z ciekawą opowieścią. Już się boje tworzenia całej spójnej w wysokim kluczu kompozycji. To będzie coś kompletnie nowego dla mnie. Zarazem logistycznie nie powinno być problemu ze zdobyciem potrzebnych elementów.

    10. Podoba mi się bo jest efektowna, co też po część pasuje do ogólnego zarysu aby to była fota "reklamowa" tutaj przemawia do mnie dynamika i może to być bardzo mocny obraz jak się dobrze to wszystko wykona.


    Wanienka też na mnie zrobiła wrażenie i jest potencjał tylko mam konflikt produktu z opowieścią. Jakby to był jakiś balsam lub coś z myciem związane to super by pasowało. Na duży plus że perfuma fajnie leży a wanna i woda ciekawie powiększają obraz co można kreatywnie wykorzystać aby przykuć uwagę na nazwie produktu.

    Teraz pytanie jaki kolejny krok wykonujesz?, będą szkice i opis potrzebnych elementów?

  6. #766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @6868 my to czekamy na Twoje propozycje

    Wiesiu. Widzę główną różnice w podejściach. Ja myślałem tylko nad surrealistycznym obrazem skupiającym się na wyglądzie butelki i stworzeniu ciekawego efektu. Ty w większości na jej zastosowaniu i opowieści.
    Teraz widzę że to bardzo dobre podejście bo dopiero w drugim etapie zaczniesz pewnie pracować nad atrakcyjnym tego ukazaniu. Gdy ja oba etapy zlałem w jeden z naciskiem że to ten drugi wymusza jak pierwszy ma wyglądać.
    Podoba mi się pomysł z różowym cadillackiem, już widzę na skraju maski ten flakon owinięty lekką chustą powiewający na wietrze jak u jakieś modelki.

    Wybrałbym jednak 4 i 10 z kilku względów.

    4 będzie dość trudna do wykonania i wieloelementowa wraz z ciekawą opowieścią. Już się boje tworzenia całej spójnej w wysokim kluczu kompozycji. To będzie coś kompletnie nowego dla mnie. Zarazem logistycznie nie powinno być problemu ze zdobyciem potrzebnych elementów.

    10. Podoba mi się bo jest efektowna, co też po część pasuje do ogólnego zarysu aby to była fota "reklamowa" tutaj przemawia do mnie dynamika i może to być bardzo mocny obraz jak się dobrze to wszystko wykona.


    Wanienka też na mnie zrobiła wrażenie i jest potencjał tylko mam konflikt produktu z opowieścią. Jakby to był jakiś balsam lub coś z myciem związane to super by pasowało. Na duży plus że perfuma fajnie leży a wanna i woda ciekawie powiększają obraz co można kreatywnie wykorzystać aby przykuć uwagę na nazwie produktu.

    Teraz pytanie jaki kolejny krok wykonujesz?, będą szkice i opis potrzebnych elementów?
    Każdy z opisanych obrazków można zrobić różnie - trzeba się teraz zastanowić dokładnie jak to ma wyglądać. Zrób listę wybranych rozwiązań i szkice jak to widzisz. Warto będzie to jeszcze wspólnie przedyskutować.


    Później będzie pora na dokładny plan realizacyjny. Czyli układ stolika, perspektywa i układ świateł. U mnie wygląda to tak, że przed początkiem roboty często wiem dokładnie co i gdzie będzie stało (a jak nie wiem, to wiem dlaczego tak jest). Bywało tak, że po kolei ustawiałem zabawki i po włączeniu świateł centymetrowe ruchy i koniec.

    Co do wanienki to nie masz racji bo zawsze możesz powiedzieć, że "czeka cię prawdziwa kąpiel w różach" (i wrzucić do wanienki parę płatków). Reklama nie musi być łopatologiczna. Pokazujemy coś przyjemnego. W psychologi to metoda torowania a zastosowana technika to jukstapozycja. W pewnym sensie cadillac to identyczna bajka.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 25-08-2019 o 22:36

  7. #767

    Domyślnie

    W sumie racja jak się nad tym autem i wanienką zastanowić.
    Przygotuje szkice i listę rekwizytów, oraz opis tego co mam itd. Zapowiada się fajna zabawa. Mam nadziej że drugi projekt w pierwszej fazie lepiej mi pójdzie.

  8. #768

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Mam nadziej że drugi projekt w pierwszej fazie lepiej mi pójdzie.
    Liczy się końcowy efekt a nie to jak ładnie/nieładnie po drodze szło. Nawet jeśli zrobisz drogę naokoło i z błądzeniem to nikt z tego (poza Tobą samym) Cię nie rozliczy. Oczywiście później sprawność jest ważna bo to za czas Ci płacą.

    Prawdę powiedziawszy na razie istotne jest abyś dokładnie zrozumiał, że czas spędzony przed wykonaniem zdjęcia jest ważniejszy jak ten podczas realizacji. Tak 10x ważniejszy. Z tego punktu widzenia do realizacji idziesz tylko wtedy gdy masz 100% przekonania, że nic znacząco lepszego nie wymyślisz.

    I jeszcze bardzo ważna kwestia - w fazie pomysłu każda pomoc jest bezcenna, warto słuchać innych, podglądać, konsultować. Jeśli ktoś raz na 10 przypadków pomoże Ci zrobić lepszą koncepcję to zafiksuj go jako specjalnego konsultanta. Każda nawet bzdurna sugestia warta jest sprawdzenia. Bo to nic nie kosztuje. A może być dla foty ważniejsze niż Twój cały perfekcyjny warsztat.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 25-08-2019 o 23:18

  9. #769

    Domyślnie

    Dzięki za cenne rady i pomoc Wiesiu. Do tej pory realizowałem pierwszą myśl i wizje w oparciu o sprawdzone metody. Czas jak to mówią opuścić strefę komfortu i większy wysiłek przerzucić na to o czym piszesz. Po cichu wierze że przełoży się to też z czasem na łatwość i szybkość wykonania.
    Obecnie moje prace tworzą się czasem godzinami w bulach i nerwicy.

  10. #770

    Domyślnie

    Wiesiu mam kilka koncepcji.
    Najpierw to co mam.
    Takie samo lusterko jak na zdjęciu,ale jak trzeba to mogę pochodzić i czegoś poszukać.
    Załącznik 29699
    Stety niestety jest duże ale ma część przybliżającą oraz ciepłe podświetlanie w koło lustra. Co myślę może być fajnym akcentem.
    Do tego jako tło użyłbym tego różowego papieru.
    Lustro ma kolor złoty lub miedzi co nada spójności scenie. tak myślę

    Pomysł jest taki aby lustro leżało bokiem co rozwiąże problem jego gabarytów zarazem ułatwi łapanie dobrego odbicia na butelkę oraz doda dynamiki scenie. Nie wiem też czy małe lusterko nie będzie problematyczne aby złapać większość butelki w jego odbiciu.
    Butelka znajdowałaby się blisko obiektywu aby była poza GO i mogła wypełniać sporą część kadru z lewej strony. Całość w pierwszej wizji jest dość mocno skompresowana i lustro z odbiciem zajmuje większość zdjęcia.

    Myślę też aby zrobić odwrotną wersje czyli lustro z lewej butelka z prawej. Byłoby to inaczej niż do tej pory pracuje ale to szczegół który po prostu warto sprawdzić jak lepiej się zdjęcie czyta.

    Druga koncepcja trochę bardziej komplikuje sprawę bo musiałbym pomyśleć o scenie bo małym arkuszem kolorowego papieru tego nie pokryje.
    Więc półka i podobna scena tylko z większą przestrzenią. Czyli blat i ściana, może nawet dwie ściany czyli kadr z rogiem. Za lustrem można byłoby postawić inne butelki jakby w cieniu tejże schowane.
    Mam jednak obawy co do estetyki tego obrazka bo blat i ściany trzeba będzie przygotować pod produkt, na plus większy realizm sceny. Przeszkadzajki to mogą być inne kosmetyki schowane za lustrem w oddali, ewentualnie jakiś fragment obrazka lub ramy na ścianie.

    Można byłoby też pograć światłem aby zbudować atmosferę. Tzn gobo z efektem żaluzji i niskim ciepłym światłem przy scenie z narożnikiem, takie Gobo fajnie może zagrać na ścianach . Ale że mamy się trzymać wysokiego klucza to tak tylko wspominam.

    Kolejny pomysł to fotka pod kątem 3/4 z góry a że lustro będzie leżeć to powinno się udać złapać odbicie etykiety. Również za przeszkadzajki użyłbym innych kosmetyków, tym razem rozsypanych i odsuniętych od głównego tematu. Niczym odepchniętych jakby gorszych i niechcianych.

    Tutaj również powinno się to udać zrobić na papierze i ciekawie układając wszystko uzyskać schludny a zarazem ciekawy efekt.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 26-08-2019 o 16:47

Strona 77 z 107 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •