Close

Strona 88 z 107 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 1063
  1. #871

    Domyślnie

    @Wujot
    Hey Wiesiu w końcu zrobiłem ten projekt o którym pisałem przed wyjazdem.
    Jest w moim "stylu" za co przepraszam, ale z Twoimi radami odnośnie myślenia nad koncepcją.



    Na początku pierwsze pomysły były aby butelkę oświetlić światłowodami i zrobić zdjęcie czarne na czarny. Odnieść się do prędkości z jaką kojarzy się marka ferrari.
    Ale tak jak pisałeś wcześniej te pierwsze najbardziej oczywiste pomysły dobrze odrzucić aby nie powstał banał.
    Sam pomysł światła wydawał mi się trafiony. I tak wpadłem znowu w błędne koło gdzie koncepcja niby była słuszna i się w okół niej kręciły wszystkie pomysły.
    W sumie też zacząłem te pomysły realizować na zasadzie że sprawdzę bo w głowie fajnie to powinno wyglądać. I wykonałem 4 projekty związane z różnym wykorzystaniem światła.

    Niestety może efektownie to wyglądało ale rozczarowanie pomysłem było większe.
    Nie będę ukrywał że zdecydowałem się odłożyć ten temat, bo obecnie dość sporo pracy mamy i że wrócę do tego po nowym roku.
    Jakieś kilka dni po tym wszystkim, dając kubek do mycia po kakale zauważyłem że na jego dnie stworzyły się bardzo ciekawe pęknięcia. Przypomniało mi się to wyschnięte jezioro w USA gdzie biją rekordy prędkości.
    Więc odwróciłem B&W i uzyskałem coś takiego jak w/w obrazek. Są lekkie niedociągnięcia techniczne i muszę przysiąść i pousuwać te urwane pęknięcia. Ale ogólnie chciałem ci pokazać to zdjęcie i zapytać co myślisz?
    Oraz jak Ty byś ten temat ugryzł.?


    Tak jeszcze z technicznych aspektów to zdjęcie oświetliłem tylko latarką kieszonkową z naklejonym dyfuzorem. I jest to podwójna ekspozycja.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 06-12-2019 o 14:59

  2. #872

    Domyślnie

    Chyba nie dam rady teraz Ci odpisać bo pakuję się na narty. Jak wrócę to dłużej się zastanowię.

    Tak na szybko - tonacja całości i współgranie linii z kształtem (bo nawet nie bryłą) bardzo intrygujące. Natomiast nie wiem co sądzić o pracy od strony tematu bo niezbyt mi się to klei z moim oglądem tej marki. Trzeba by to jeszcze jakoś wzmocnić, może wytłumaczyć. Gdyby to było coś z bieżnikiem (nawet mocno niedosłownym) to prędzej bym kupił...

    Tak czy tak już sam fakt, że zastanawia i burzy przyzwyczajenia to plus.

    Czyli strona wizualna - doskonała
    strona koncepcyjna - ???

    Co sądzicie na ten temat współoglądacze wątku?
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 06-12-2019 o 17:23

  3. #873

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł z tym bieżnikiem, kapitalnie by pasował do lewej strony. Ale to już robota do studia bo w PS co najwyżej mogę jakąś teksturę narzucić co będzie wyglądać słabo. A tak to powitała by ciekawa nierówność na podłożu. Może ktoś też coś ciekawego dorzuci. Jak nie to myślę że warto będzie to powtórzyć z tą poprawką.

  4. #874

    Domyślnie

    Mam jeszcze chwilę czasu to jeszcze krótko.

    Skoro nie jesteś przywiązany do pokazanej realizacji to zaproponuję Ci dwa projekty.

    - pierwszy to samograj i będzie wyglądał znakomicie. Najkrócej to perfumy i akcesoria do jazdy konnej. Najlepiej czarne siodło. Ale też czapka lub kask (obowiązkowo matowo czarny. Do tego rękawiczki, złożone spodnie, wysokie buty. Co trafisz będzie dobre. Wszystko czarne. Światło rembrandtowskie (czyli spot). O tym, że komunikacyjnie będzie dobrze chyba nie muszę przekonywać???

    - perfumy w świetle reflektorów samochodowych. To jest trudniejsze w realizacji. Dwa odpowiedniej wielkości i rozstawione reflektory . Światła w oddali (najlepiej nieostre). Między nimi (a pewnie trochę poniżej flakon. Postawiłbym to po prostu na asfalcie. A ponieważ asfalt trudno jest dostać to zrobiłbym to najlepiej w realu. Może wyjdą jeszcze jakieś niespodziewane "śmieci". Trzeba tylko wziąć jakieś niewielkie mobilne światło.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #875

    Domyślnie

    Pierwszy pomysł poza zasięgiem kosztów rekwizytów. Ale drugi myślę że do zrobienia. Tylko czy przejdzie imitowanie kloszy samochodu kloszem od lamp i wyciętym wzorek jakiegoś istniejącego F?
    A może zrobić jakiś obrys tylko taśmą LED? i okleić to arkuszem pergaminu albo innego materiału który da równe oświetlenie.
    Postaram się jeszcze pokombinować co mogę zrobić chałupniczymi sposobami.

    Tak poza tym to udanego wypadu i nie wiem co tam się jeszcze życzy jeżdżącym na nartach? Śniegu po kolana?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-12-2019 o 14:30

  6. #876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Pierwszy pomysł poza zasięgiem kosztów rekwizytów. Ale drugi myślę że do zrobienia. Tylko czy przejdzie imitowanie kloszy samochodu kloszem od lamp i wyciętym wzorek jakiegoś istniejącego F?
    A może zrobić jakiś obrys tylko taśmą LED? i okleić to arkuszem pergaminu albo innego materiału który da równe oświetlenie.
    Postaram się jeszcze pokombinować co mogę zrobić chałupniczymi sposobami.

    Tak poza tym to udanego wypadu i nie wiem co tam się jeszcze życzy jeżdżącym na nartach? Śniegu po kolana?
    1. Zdecydowanie namawiałbym Cię na pierwszy pomysł (drugi zresztą też). Oczywiście nie chodzi o kupowanie tylko pożyczenie. Przeszukaj znajomych i znajomych znajomych i może uda Ci się zebrać rekwizyty.

    2. Co do drugiego projektu (samochodowego) to jawi się tutaj sporo dróg:
    - po pierwsze real. Tutaj nawet nie musisz mieć auta bo wystarczyłoby ustawić się na tle drogi z intensywnym ruchem, dać długi czas i na tle świateł ulicznych, poruszonych linii świateł samochodowych postawić butelkę na kawałku czarnej blachy imitującej barierkę-balkon (albo maskę auta). I to powinno dać znakomity wynik. Jest szansa, że flakon odbije też coś z przodu (o to warto zadbać - choćby przez małe kolorowe światełka latarki). Do tego ciut światła białego. Takie foty mogą być porażająco skuteczne i co najważniejsze dość łatwe do upichcenia. Aby przekonać Cię do takiego podejścia wrzucę dwie foty wykorzystujące zalety miejsca dla pokazania przedmiotu. Nie są to perfumy ale myślę, że zobaczysz od razu też te ostatnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HotelTumskiWJR_8688kadr-M-1024x683.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	164,5 KB
ID:	34703

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HotelTumskiWJS_3975-M-1024x683.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	113,1 KB
ID:	34702

    - po drugie - real. Jak napisałem oryginalne światła byłyby wielkim ułatwieniem
    - studio. Tutaj czeka Cię dłubanina (jak to studio). W sumie to na szczęście nie trzeba podrabiać wiernie reflektorów. Zrobiłbym po prostu dwa stożki świateł - identycznie jak w samochodach. Czyli jedyne co musisz podrobić to kąt rozchodzenia się światła i odległość między reflektorami. To akurat jest łatwe. Przy takim projekcie układ reflektorów powinien być raczej horyzontalny - wychodziłby naturalnie poziomy projekt. Oczywiście pozostają jeszcze szczegóły w tym na czym postawić butelkę (zawsze możesz postawić na krawędzi kadru).

    Tak sobie myślę - może machnąłbyś wszystkie trzy projekty???

    Pozdro
    Wiesiek

    A w kwestii życzeń dla narciarzy. Przyjmę z rozkoszą 20 cm dostawy białego każdej nocy i słonecznego dnia po tym. Do tego stabilnej 3-ki lawinowej (tu jestem realistą bo na dwa to na pewno nie ma szansy). Poza tym jeszcze aby pomór (a choćby niedyspozycja żołądkowa) wyłączyła innych sępów freeridowych! W bonusie koniecznie ekipa ogarniętych druhów i druhen. Mogą to być nawet snowboardziści. Z wiekiem człowiek ogranicza wymagania.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 11-12-2019 o 20:25

  7. #877

    Domyślnie

    Hahha OK Wiesiu zapiszę sobie ten fragment życzeń i wkleję ci przy następnym wypadzie
    Co do rekwizytów to jakbym miał jakąkolwiek okazje to bym tak zrobił.
    Pomysł z ruchem ulicznym ma potencjał. Chociaż pora roku nie za dobra do takich prac. Przemyślę i powalczę jeszcze z tematem. Ale to dopiero po nowym roku.
    Bardzo fajne zdjecia zamieściłeś. To też nie może być pierwsza lepsza ulica więc mam nad czym myśleć.
    W studio nie za bardzo widzę udawane reflektory. Z zabytkowym ala autem to by przeszło, jednak nowoczesne mają specyficzny typ oświetlenia i obawiam się że byłoby to widać. Ale jak będzie okazja to sprawdzę.
    Kiedyś widziałem podobne zabawy lampami .

  8. #878

    Domyślnie

    Fajnie że jest okazja znowu odświeżyć ten temat.
    Tak więc Wiesiu udało się dopiąć szczegóły i wpadło zamówienie na zdjęcie "reklamowe" produktem jest szampon dla psów na bazie konopi. Czego to już ludzie nie wymyślą ale patrząc na obecną sytuacje niektórym przydałoby się regularnie głowę nim myć

    Podszedłem do zlecenia w sposób jaki tutaj przerabialiśmy, przygotowałem sobie kilka szkiców i pomysłów. Chciałem klientowi dać w do wyboru najlepsze z nich aby sam wybrał co będziemy realizować. Zasugerowano mi przed tym aby na zdjęciu znalazł się liść albo cień liścia marihuany.
    Ale tak pomyślałem głębiej nad tematem i przedmiotem z punktu widzenia samego produktu i klienta i zdecydowałem się tylko na przedstawienie jednego pomysłu za to z jasno naszkicowaną argumentacją.

    Sam pomysł może nie jest wybitny i tak kreatywny jak Ty potrafisz wymyślić ale mam nadzieje że dobrze przemyślany i że coś z tego będzie.

    Mianowicie od strony idei.
    1. Doszedłem do wniosku że liść marihuany to słaby pomysł bo może mieć u części klientów negatywny wydźwięk i zbyt mocno kojarzyć się np z paleniem trawki.
    2. Sam produkt jest na tyle oryginalny że nie zakładam że ktoś by szukał takiego typu produktu sam z siebie.
    3. Dlatego wyeliminowałem bezpośredni przekaz wskazując na skład a bardziej skupiłem się na działaniu produktu.
    Czyli relaks, wypoczynek, dla wielu zwierząt mycie jest mocno stresujące i jak ten szampon faktycznie dział to pomysł na produkt bardzo fajny i może im to wypalić.

    Zbierając te przemyślenia do kupy i wiedząc że sama butelka jak i etykieta nie są górnolotniej jakości wizualnie jako produkt ( biała butelka z białą etykietą i małym logo na środku.
    Doszedłem do wniosku że scena powinna być bogata i mocno wizualna.
    Wpadł mi do głowy pomysł, obraz wakacyjny. Zdjęcie pionowe gdzie butelka jest w wodzie na błękitnej tafli, plus efekt falowania i kolorowe refleksy puszczone przez kostki szkła optycznego (pryzmat) i jakieś cienie liści palmy. Bogata, efektowna scena która zaciekawi odbiorce aby sprawdzić co to za produkt.
    Sama butelka jest prosta i dość skąpa, więc nie będzie ginąć w gąszczu tego bogatego tła a zarazem powinna mocno się akcentować na nim. Jednoczenie dodając kolorowe refleksy pokreślimy działanie i jamajski klimat, a i sama butelka zyska lekkiego kolorytu.

    Od strony samej technicznej to wymyślałem to raczej klasycznie.
    Błękitny papier na nim szyba (mały basem) z góry duża powierzchnia rozpraszająca plus liście dość blisko podłoża, jedno światło z nad horyzontu mocne konturowe aby odpalić efekty na pryzmatach a zarazem podkreślić wierzchołki fal.
    Ewentualnie uspokoić scenę i zrobić to jakby w cieniu schowaną butelkę gdzie woda jest spokojna a kolorowe efekty delikatnie się mienią.

    I tu moja prośba o ocenę i uwagi od elementu realizacji pomysły po przygotowania do realizacji. Oraz jakieś wskazówki jak wzmocnić przekaz albo co można byłoby jeszcze tutaj przemyśleć aby wpisać się w zaakceptowaną realizacje a zarazem polepszyć efekt końcowy.
    Chodzi mi po głowie jeszcze jakiś piasek ala mini wysepka ale coś czuje że to będzie mocno problematyczne ze w względu na rozmywanie się piachu a i mokry traci na atrakcyjności.

  9. #879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Fajnie że jest okazja znowu odświeżyć ten temat.
    Tak więc Wiesiu udało się dopiąć szczegóły i wpadło zamówienie na zdjęcie "reklamowe" produktem jest szampon dla psów na bazie konopi. Czego to już ludzie nie wymyślą ale patrząc na obecną sytuacje niektórym przydałoby się regularnie głowę nim myć

    Podszedłem do zlecenia w sposób jaki tutaj przerabialiśmy, przygotowałem sobie kilka szkiców i pomysłów. Chciałem klientowi dać w do wyboru najlepsze z nich aby sam wybrał co będziemy realizować. Zasugerowano mi przed tym aby na zdjęciu znalazł się liść albo cień liścia marihuany.
    Ale tak pomyślałem głębiej nad tematem i przedmiotem z punktu widzenia samego produktu i klienta i zdecydowałem się tylko na przedstawienie jednego pomysłu za to z jasno naszkicowaną argumentacją.

    Sam pomysł może nie jest wybitny i tak kreatywny jak Ty potrafisz wymyślić ale mam nadzieje że dobrze przemyślany i że coś z tego będzie.

    Mianowicie od strony idei.
    1. Doszedłem do wniosku że liść marihuany to słaby pomysł bo może mieć u części klientów negatywny wydźwięk i zbyt mocno kojarzyć się np z paleniem trawki.
    2. Sam produkt jest na tyle oryginalny że nie zakładam że ktoś by szukał takiego typu produktu sam z siebie.
    3. Dlatego wyeliminowałem bezpośredni przekaz wskazując na skład a bardziej skupiłem się na działaniu produktu.
    Czyli relaks, wypoczynek, dla wielu zwierząt mycie jest mocno stresujące i jak ten szampon faktycznie dział to pomysł na produkt bardzo fajny i może im to wypalić.

    Zbierając te przemyślenia do kupy i wiedząc że sama butelka jak i etykieta nie są górnolotniej jakości wizualnie jako produkt ( biała butelka z białą etykietą i małym logo na środku.
    Doszedłem do wniosku że scena powinna być bogata i mocno wizualna.
    Wpadł mi do głowy pomysł, obraz wakacyjny. Zdjęcie pionowe gdzie butelka jest w wodzie na błękitnej tafli, plus efekt falowania i kolorowe refleksy puszczone przez kostki szkła optycznego (pryzmat) i jakieś cienie liści palmy. Bogata, efektowna scena która zaciekawi odbiorce aby sprawdzić co to za produkt.
    Sama butelka jest prosta i dość skąpa, więc nie będzie ginąć w gąszczu tego bogatego tła a zarazem powinna mocno się akcentować na nim. Jednoczenie dodając kolorowe refleksy pokreślimy działanie i jamajski klimat, a i sama butelka zyska lekkiego kolorytu.

    Od strony samej technicznej to wymyślałem to raczej klasycznie.
    Błękitny papier na nim szyba (mały basem) z góry duża powierzchnia rozpraszająca plus liście dość blisko podłoża, jedno światło z nad horyzontu mocne konturowe aby odpalić efekty na pryzmatach a zarazem podkreślić wierzchołki fal.
    Ewentualnie uspokoić scenę i zrobić to jakby w cieniu schowaną butelkę gdzie woda jest spokojna a kolorowe efekty delikatnie się mienią.

    I tu moja prośba o ocenę i uwagi od elementu realizacji pomysły po przygotowania do realizacji. Oraz jakieś wskazówki jak wzmocnić przekaz albo co można byłoby jeszcze tutaj przemyśleć aby wpisać się w zaakceptowaną realizacje a zarazem polepszyć efekt końcowy.
    Chodzi mi po głowie jeszcze jakiś piasek ala mini wysepka ale coś czuje że to będzie mocno problematyczne ze w względu na rozmywanie się piachu a i mokry traci na atrakcyjności.
    Trochę pomyślałem i jest sporo aspektów, które warto dokładnie sobie poukładać.

    1. Bardzo brakuje mi psich akcentów. Od butelki do uświadomienia sobie, że to dla mojego psa - daleka droga. Ale jeśli będzie to w specjalizowanym kanale gdzie są tylko psie sprawy to oczywiście psa nie musi być.
    2. Najpierw opisana koncepcja. Najogólniej jest OK. Obydwaj wiemy, że przy Twojej kulturze wykonawczej powinno być dobrze a może nawet bardzo dobrze. I na tym na razie poprzestańmy bo...
    3. ....może jednak dasz się namówić na inny trop.
    - na przykład sympatyczny pies "aportujący butelkę" albo szerzej - pieski bawiące się z butelką - różne rasy. Np butelka postawiona na głowie (to musi być petarda), obwąchiwana itd. SA-MO-GRAJ. Nic nie musisz robić a będą się ludzie uśmiechać.
    - jeśli żywe psy Ci nie pasują to może chociaż cień czworonoga wrzucisz? Aranż jak do kąpieli czyli jakaś szmata, może wanienka, w tym leżąca butelka i cień albo z góry (czyli odwrócony) albo (chyba lepiej) z przodu.

    4. Uwaga ogólna. Raczej należy powoli zapominać o klasycznym studyjnym podejściu. Dla mnie studio jest passe, możesz pracować metodami studyjnymi ale powinieneś być niby taki normalny, autentyczny, przypadkowy itd. Forma jest tylko dodatkiem do treści (czy tam emocji). Pamiętaj, że butelka nawet najładniejsza to nic nie jest. Ta sama butelka na głowie roześmianego, czy zaintrygowanego psa to scenka.

    Może jeszcze coś wymodzę. Narka.

    W.

  10. #880

    Domyślnie

    Dobry pomysł z tą butelką na głowie i wesołą sceną. Ogólnie propozycja została zaakceptowana i nie bardzo mam jak to zmieniać. Raczej w formie gratisu musiałbym to wykonać. A tutaj pojawi się dodatkowy koszt i czas na wykonanie takiej pracy.

    Jeszcze mam czas aby dopracować koncepcje i ciekawa rada z tym psim elementem. Pomyśle nad tym jak to sprytnie dodać a zarazem nie przeładować sceny.
    Wielkie dzięki Wiesiu za odzew.

Strona 88 z 107 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •