Close

Strona 85 z 107 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 1063
  1. #841

    Domyślnie

    6868 Bardzo fajnie że coś napisałeś, nie sądziłem że ktokolwiek podejmie zaproszenie autora.
    Przedmiot jednak jest już z góry narzucony.
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ytorial/page81
    To mleczko po goleniu i mam nadzieje że coś fajnego do głowy ci wpadnie

    Ja postaram się iść tropem fotografii pod artykuł sponsorowany. Tzn historia z naciskiem na reklamę i pokazanie produktu. Wiesiu narzucił kilka wytycznych które trzeba będzie zachować ale nie uściślił przeznaczenia i typu zlecenia. Jak sprostuje to się dostosuje i będę myślał od nowa.


    Dziękuje Wiesiu za dobre słowo.
    Trudno nie skorzystać z takiej możliwości jaką dajesz nam tutaj. Mam tony tutoriali, masę książek i innego typu pomocy naukowych. Ale nigdy nie będzie to tak efektywna nauka jak tego typu ćwiczenia. Oczywiście najlepiej byłoby gdybym mógł pracować jako Twój asystent i trzymać ci blendę przez 2 lata no ale lepsze to niż dalej męczyć się samemu i powielać raz wyuczony schemat fotograficzno ideologiczny.
    Druga sprawa że wykraczasz poza temat fotografii co jest mocnym bonusem a w sumie nawet esencją tego wszystkiego. Nie uważam się też za człowieka z dużym samozaparciem bo mógłbym robić więcej i ciężej. Chce się po prostu czegoś nauczyć a nauka zawsze wymaga poświęcenia i skupienia.
    Kiedyś ktoś powiedział że prawdziwa nauka zaczyna się wtedy kiedy wynika z naszych potrzeb i chęci poznania. No więc niebawem wrócę ze swoimi pomysłami.

    Mam nadzieje że ktoś coś jeszcze podrzuci aby był jakiś punkt odniesienia.

  2. #842

    Domyślnie

    OK Wiesiu jak widać zero zainteresowania więc podaje swoje pomysły.
    1. Butelka leży na śniegu w koło porobione ślady jakby odśnieżania za pomocą maszynki do golenia. w tle jako przeszkadzajka, może być tradycyjna maszynka metalowa nie jednorazówka bo te mogą się kojarzyć z konkretnymi firmami.

    2. Kadr też pionowy i klika warstw białych ścianek nakładanych na siebie w różnych pozycjach ( najlepiej tworzących trójkąty od góry) w odstępach kilku centymetrowych aby można użyć różnych mocy światłą na rożnych wysokościach. Butelka na samym dole, od samej góry spływa mleczko opadając na niższe warstwy.

    3. Zdjęcie z pod szklanej półki. Mleczko leży otwarte na etykiecie i wylewa się z niego płyn. Obok szklana od whisky z lodem i wrzuconą do środka maszynką do golenia. Można też dodać tlące się cygaro. Coś jakby nawet największy twardziel używał mleczka po goleniu.

    4.Skuta lodem do połowy butelka na lodowej półce, w tle lodowiec i błękitna wodna.

    5. Górski rwący potok zimą i zanurzona butelka wraz z całym zestawem do golenia.

    Ogólnie poza 3 nawiązywałbym do chłodu i gaszenia podrażnionej skóry za pomocą mleczka. Biel to śniegu i lód.
    Z technicznych spraw to mam sztuczny śnieg, wiem jak go uzyskać ze soli, na upartego można też pomyśleć o mące.

    Z lodem może być problem bo tutaj albo forma i żywica albo jest taka substancja co nią teraz robią takie lodowe formy ale dość droga.

  3. #843

    Domyślnie

    Tematy lodowe z automatu też mi się uruchomiły. Zaproponowałbym realizację bardzo podobną do tej z lewej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mens_WJC5510v2M.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	234,2 KB
ID:	30815

    Możesz to łatwo zrobić w domu. - zalewasz pudełeczko wodą i wstawiasz do lodówki. Później rzeźbisz - ja używałem do tego celu wody. Jedyny stres jest, że jak skopiesz to wszystko od nowa.

    Projekt 2

    To klasyczna "buźka". Nie lansowałbym tego troszkę już oklepanego pomysłu gdyby nie to, że naprawdę idealnie pasuje do produktu. Czyli ujęcie z góry (pudełko leży na pobocznicy) dwie kropki nad (oczy) uśmiech pod. Aby było ciekawsze to zrobiłbym to na szybie z lekko przesuniętym cieniem. Tło powinno mieć 5-8%, światła kluczowe (źrenice) 0-3%, reszta maziaja 15-20%

    Projekt 3

    Pomysł dwa można pięknie zmutować wykonując rozbudowany biały rysunek (na białej matowej powierzchni). Aby był pełen efekt to już musi być większa opowieść - mi by pasowało coś takiego. Stok narciarski, kreskowy narciarz z wiatrem za nim. Drugi to samo ale na rowerze. Gdzieś z boku kadru butelka. Całość chyba w perspektywie a jak z góry to leżąca butelka z wypływającym mleczkiem. Oczywiście możesz narysować (wylać dowolne pomysły w tym i cygaro albo sterowiec). Uwaga wcale nie trzeba robić rysunku z mleczka (bo to mordęga) - ja bym to zrobił z plasteliny i pomalował na odpowiedni kolor. Czyli tak jak na poniższej focie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rp_TC 01.JPG
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	138,1 KB
ID:	30818

    To moja bardzo stara (pewnie z 1994 roku) realizacja. Będzie doskonałym przykładem, że pewne pomysły się dezaktualizują. I siatka ortogonalna (jak w filmie Tron) obecnie zalatuje myszką. Ale cyferki plastelinowe robią dobrą robotę. Klient zażyczył sobie jeszcze później taką wersję. "1" jest autentycznym żelem. I widać dlaczego plastelina jest lepsza...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	art11.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,64 MB
ID:	30817

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 16-09-2019 o 20:05

  4. #844

    Domyślnie

    Hey Wiesiu. Faktycznie ta plastelina bardzo realistycznie wygląda, warto zapamiętać te technikę.
    Ruszę jednak temat lodu, chociaż nie za bardzo przepadam pracować na prawdziwym z powodu tego że szybko topnieje. Pomyślę też jak to jeszcze uatrakcyjnić aby Cię pozytywnie zaskoczyć, mam nadzieje że się uda.

    Ta substancja o której pisałem to Encapso K

    https://www.youtube.com/watch?v=6t1K6qYutHM

  5. #845

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Ruszę jednak temat lodu, chociaż nie za bardzo przepadam pracować na prawdziwym z powodu tego że szybko topnieje. Pomyślę też jak to jeszcze uatrakcyjnić aby Cię pozytywnie zaskoczyć, mam nadzieje że się uda.

    Ta substancja o której pisałem to Encapso K

    https://www.youtube.com/watch?v=6t1K6qYutHM
    Prawdziwy lód w większej masie wytrzymuje całkiem długo. Jeśli chodzi o mnie to przeważnie fotografowałem autentyczne sceny. Z wyjątkiem może śniegu bo tutaj w zasadzie nie ma wyboru. Co do tego lodu z filmu to bardzo słaby jest. Strasznie poszarpany nijak nie wygląda to autentycznie. To chyba należałoby robić inaczej - po prostu przygotować malutkie nieregularne formy i ewentualnie to już ciąć na jeszcze mniejsze kawałki. Ale w takim razie pokażę Ci efekt z pokruszonego "naturalnego" lodu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_WJA6738.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	539,1 KB
ID:	30833

    i całość

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_WJA6766A2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	636,9 KB
ID:	30834

    A tu efekt z sztucznego śniegu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MensWJI_4537.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	1,95 MB
ID:	30835

    Dla mnie tandeta... ale nikt się pewnie nad tym nie zastanawia

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #846

    Domyślnie

    Moim zdaniem dobrze ci ten śnieg wyszedł. Co do lodu to napisz mi jeszcze jak to formujesz z bryły?. Polewasz ciepłą wodą? Mam też palnik jakby co.

  7. #847

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Moim zdaniem dobrze ci ten śnieg wyszedł. Co do lodu to napisz mi jeszcze jak to formujesz z bryły?. Polewasz ciepłą wodą? Mam też palnik jakby co.
    Palnik mógłby być chyba dobry (bo szybko odparowuje). Ja robiłem to w dużym zlewie używając rurki z wodą. Najlepiej przygotuj sobie dwa duże kawałki lodu i na jednym potrenuj.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #848

    Domyślnie

    Wiesiu informuje że butelka z lodem jest już przygotowana. Myślę że od poniedziałku zacznę robić te zdjęcia bo weekend niestety mam już zajęty.

    Tak piszę abyś nie myślał że się obijam
    Miłego weekendu i do zobaczenia wkrótce.

  9. #849

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Wiesiu informuje że butelka z lodem jest już przygotowana. Myślę że od poniedziałku zacznę robić te zdjęcia bo weekend niestety mam już zajęty.

    Tak piszę abyś nie myślał że się obijam
    Miłego weekendu i do zobaczenia wkrótce.
    No to udanej pracy czy tam wypoczynku.

    Trochę mnie zdopingowałeś i nawet przejrzałem moje prace pod kątem aby coś nowego napisać. Po prawdzie to się w tym gubię bo wątek jest już tak duży, że trudno przejrzeć co było a co nie. Stronka pod tym względem o niebo wygodniejsza ale za to niekompletna... W każdym razie coś tam wytypowałem i może skrabnę niedługo.

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #850

    Domyślnie

    Zapowiadany tekst jest na blogu (ładnie w galeriach poukładane) http://polandtravel.info/jurewicz/w-...cji-grupowych/ ale możecie też przeczytać tutaj

    Perspektywa kompozycji grupowych

    Dzisiaj opiszę bardzo sympatyczną realizację gdzie praca fotografa stała się solidną trampoliną dla grafika. Realizacja ma trzy typowe wymiary fotograficzne: perspektywę, kolor i kompozycję. I mimo braku jakiegoś ciekawego "zewnętrznego" pomysłu całość prezentuje się, w mojej ocenie, bardzo dobrze. Choć odrobina dziegciu też jest…

    Perspektywa fotograficzna

    Na początek usłyszałem:
    - Wiesławie robimy grupy przedmiotów dla facetów w wieku 20, 30, 40 i więcej ale najważniejsze są zegarki, mają być widoczne, bardzo widoczne!
    Tego typu wytyczna nie jest czymś dziwnym (bo pewnie producent za to płacił - przypominam, że to advertorial). Ale nie jest tak całkiem jasne jak to można osiągnąć. Szczególnie, że to najmniejszy z około 7 przedmiotów pokazywanych w każdej grupie. Choć droga od początku była wyraźnie zarysowana. UWA. Nie trzeba 30 lat doświadczeń w fotografii aby wiedzieć, że użycie superszerokątnego obiektywu wydobywa pierwszy plan. Ale jak już ktoś pracuje te 30 lat w studio to bardzo nie lubi używać tam takiej optyki. Bo od razu wychodzą problemy. Po pierwsze ciasno bo trzeba być blisko planu. Tło musi być horendalnie wielkie. Do tego problemy ze światłem bo sporo kątów jest odciętych. I ryzyko poważnych deformacji. Ale tutaj innego wyjścia nie widzę bo to mają być zwarte kompozycje. Oceniam, że sama zagrywka perspektywą może nie wystarczyć. Czasomierze trzeba będzie w kompozycji "wzmocnić" bardzo dbając o ich pozycję i powiązanie z resztą.

    Barwa

    Zaczynamy z Donatą od analizy koloru dla poszczególnych grup. Każda z nich dopasowana jest do konkretnego wieku użytkowników. Jest dla nas oczywiste, że młodszym odbiorcom powinniśmy przypisać aktywniejszą barwę. Z ostatnich rozważań (na blogu) wiemy już, że są możliwe różne drogi, w zależności od rodzaju efektu jaki chcemy osiągnąć. Ponieważ pokazywane przedmioty są atrakcyjne i na nich musimy skupić uwagę to nie wchodzą w grę agresywne chwyty i mocne akordy barwne. Zajmiemy się więc zharmonizowaniem układów. W każdej grupie dominują czarne przedmioty. I jest też zawsze coś mocniejszego. Dodatkowym komplikatorem jest to, że całość materiału też powinna współbrzmieć ale jednocześnie podkreślać różnice pokoleniowe. Popatrzmy na wyniki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MH_WJN4490v2M-1-763x1024.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	105,8 KB
ID:	30976

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MH_WJN4478M-1-959x1024.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	182,4 KB
ID:	30977

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MH_WJN4446v3M-826x1024.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	173,3 KB
ID:	30983

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MH_WJN4410M-871x1024.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	136,5 KB
ID:	30982

    Dalsze rozważania o kolorze

    O ile co do pierwszych dwóch grup trudno mieć zastrzeżenia to widać, że w trzeciej też najodpowiedniejszy byłby delikatny ciepły żółty. Ale to byłoby zbyt blisko pierwszego. Dajemy tam więc szary, który możemy uzasadnić wiekiem (stateczność). W czwartym układzie także mamy dylemat. Kończy go zastosowany łososiowy (też psychologia). Choć teraz pisząc tekst myślę, że może odpowiedni lekki fiolet byłby lepiej trafiony. Innym, dysonansowym już rozwiązaniem, byłoby pozostawienie tam czystej bieli - tworzyłoby to, bardzo mocne, odcięcie od pozostałych trzech projektów. To odcięcie byłoby bardzo uzasadnione psychologicznie - co zobaczycie widząc cały advertorial. I na dzień dzisiejszy uznałbym to za zdecydowanie najlepszą drogę. Ale na to trzeba było wpaść podczas realizacji! Na pewno praca na zasadzie przywożą Ci grupy przedmiotów o 10:00 a o 16:00 oddajesz gotowy materiał do druku nie służy jakości. Między innymi dlatego w tej chwili maksymalnie staram się wydłużać czas realizacji (możliwie szybko zacząć i skończyć najpóźniej jak się da). Nie chodzi oczywiście o bezproduktywne siedzenie na planie, tylko "bezproduktywny" odstęp między pierwszymi koncepcjami a realizacją. Odstęp dający czas na zweryfikowanie koncepcji.

    Podsumowując mamy bardzo trafione zestawienia barw w pierwszych dwóch projektach. Oparte są na pionowym przekroju przez kulę barw. Czyli to pełne akordy monochromatyczne (oczywiście w pracy drugiej paleta jest trochę poszerzona). Na identycznych zestawieniach oparte są pozostałe dwie ale tam zdecydowanie brakuje trochę silniejszego tonu.

    Kompozycja

    Tutaj grać można było tak jak przeciwnik pozwolił. Dwa zasadnicze uwarunkowania to istotne różnice wielkościowe przedmiotów i charakterystyka ich powierzchni. Różnice wielkościowe wymuszały nachodzenie przedmiotów a błyszczące lustrzane wykończenie aż się prosiło o odbicia. To ostatnie jak widzicie zrealizowane jest za pomocą tint o łagodnych ale stromych przebiegach. Tak aby nie tworzyć szatkujących rzeczy linii. Szacunek dla przedmiotów w tej fotografii obowiązuje! Jak popatrzymy na kompozycje to znów nie jest równo. Pierwsze trzy pokazywane prace są dobre a czwarta - ja to robiłem??? Wyjaśnieniem mogłaby być kolejność robienia. Otóż tu szło to od końca więc ta praca była rozgrzewką. Należało po skończeniu czwartej poprawić pierwszą bo widzę tam same niewykorzystane szanse.

    Jeszcze dygresja o kolejności pracy w takich wielo zdjęciowych realizacjach. Otóż moim standardem była praca od końca lub od drugiego zdjęcia. Kolejny projekt zawsze jest robiony do sąsiadującego (a także później do powstającej sekwencji) a najważniejszy otwierający materiał do wszystkich pozostałych. Istotny jest kontrast równoczesny i następczy.

    Światło

    Ponieważ realizacje były płaskie to można było sobie pozwolić na jedną powierzchnię. Jak patrzę na wynik to wygląda mi, że wisiała tuż za planem i była niewielka - gdzieś około 30 cm średnicy. Przesunięta względem osi aparatu trochę w prawo.

    Wynik

    Popatrzmy co zrobił z tego grafik (albo art)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MH-2014.Zegarki068-072-MH-Zegarki-2014_203040-v1-768x1024.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	198,4 KB
ID:	30980

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MH-2014.Zegarki068-072-MH-Zegarki-2014_203040-v2-768x1024.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	237,7 KB
ID:	30981

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MH-2014.Zegarki068-072-MH-Zegarki-2014_203040-v3-768x1024.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	219,8 KB
ID:	30978

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MH-2014.Zegarki068-072-MH-Zegarki-2014_203040-v4-768x1024.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	215,6 KB
ID:	30979

    Zasadniczo to nieźle zrobił! Ale też nie wykorzystał szansy, którą ominąłem. Co do układu typo to nie mam zastrzeżeń, podobnie do kadrowania. Za to w kolorystyce mam poważny dylemat. Bo o ile mogę jeszcze zrozumieć, że 20, 30, 40 może być w tym samym (kompromisowym) niebieskim, to czwarte nijak nie powinno być kontynuacją! Bo skoro bycie grubą rybą jest ponadczasowe (nie ma cyferek) to należałoby, chyba, wprowadzić tu inny kontrastujący kolor. I teraz gdyby tam pojawiła się burgundowa, mocna czerwień to wyciągnęłoby to za uszy ten projekt. Przy okazji dopełniając harmonię kolorystyczną. Nudy kompozycyjnej tej pracy by to nie uratowało ale byłoby zasadniczo lepiej.Jeszcze raz zobaczcie jak siedzi ten niebieski w poszczególnych projektach - pierwsze trzy jest nieźle a czwarte wali po oczach.

    Wnioski są takie, że czasem pozornie mały szczególik decyduje o tym czy praca jest udana bardziej lub mniej. I niezależnie, że tyłek nam najbardziej ratuje dobra koncepcja (pomysł) to jednak staranność realizacyjna jest bardzo ważna.


    Pozdro
    Wiesiek

Strona 85 z 107 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •