Close

Strona 53 z 107 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1063
  1. #521

    Domyślnie

    Rewelacyjna praca, moja połówka też maluje obrazy
    https://www.artpaintingannabulka.com...tbox=image_9kx

    Też zazdroszczę malarzom zwłaszcza tej swobody tworzenia i nieograniczania się zasadami i trendami jak to ma miejsce w fotografii.
    Jak to mówią malarz operuje materią a fotograf energią i w obu przypadkach ma to swoje plusy i minusy.

    Ciekawe książki mi poleciłeś, obym tylko potrafił to przełożyć na swój warsztat. Bo nie wiem czy aż tak wnikliwe analizy potrafię przeprowadzić na etapie planowania jak w opisanej książce.
    Czy może po prostu większość utalentowanych osób robi te czynności podświadomie.

  2. #522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Też zazdroszczę malarzom zwłaszcza tej swobody tworzenia i nieograniczania się zasadami i trendami jak to ma miejsce w fotografii.
    Jak to mówią malarz operuje materią a fotograf energią i w obu przypadkach ma to swoje plusy i minusy.

    Ciekawe książki mi poleciłeś, obym tylko potrafił to przełożyć na swój warsztat. Bo nie wiem czy aż tak wnikliwe analizy potrafię przeprowadzić na etapie planowania jak w opisanej książce.
    Czy może po prostu większość utalentowanych osób robi te czynności podświadomie.
    Fotografia jest strasznie rutynowa, w jakimś sensie po stu pięćdziesięciu latach rozwoju - skostniała. W wymiarze artystycznym także.

    Co do literatury to nie jest istotne czy od razu się to przeniesie na warsztat. Jestem zwolennikiem wielopłaszczyznowego rozwoju - wychodzę z założenia, że w zazębiających się dziedzinach można znaleźć o wiele więcej niż grzebiąc ciągle w fotograficznym getcie. A przynajmniej chociaż ma się świadomość klatki w której się poruszamy. Na pewno analizując wielopłaszczyznowo nabiera się w tym wprawy. Jeśli chodzi o zawodowy wymiar mojej pracy to widzę, że w jednej chwili łapię różne poziomy. Co pozwala mi dość skutecznie poruszać się na, w sumie niezbyt wymagającym, poziomie zawodowej fotografii.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 23-12-2017 o 02:10

  3. #523

    Domyślnie

    Bardzo mądrze prawisz kolego, jest to ciekawy kierunek i jak najbardziej słuszny. Zważywszy że Twoje prace potwierdzają to o czym piszesz. Równolegle z w/w książką czytam też "Historia fotografii" Juliet Hacking. Wielkim zaskoczeniem dla mnie była jej treść, zwłaszcza z początków istnienia fotografii. Niektóre prace jakie się tam znajdują powodowały u mnie zazdrość z geniuszu ich wykonania. Od abstrakcyjnych prac po jakieś kolaże o montowaniu wielu-ujęciowych składaków nie wspominając i to wszystko w pierwszych latach fotografii. Dziś faktycznie jak się patrzy na zdjęcia w sieci to dominuje jeden trend. Brak indywidualizmu oraz odważnych prac które by czym przykuwały uwagę. Dominuje bezpiecznie miękkie oświetlenie, stonowana kolorystyka mała głębia ostrości i śliczne modele, w Krajobrazie przesycona kolorystyka z ogromną dynamiką i wielką scenerią.

    Ja ostatnio zachwycam się krajobrazami tego autora.
    https://www.google.co.uk/search?q=le...=1920&bih=1088

    Tak samo starymi portrecistami. Więcej też myślę nad podstawami swojej fotografii, kierunkiem i zasadami jakimi chcę się w niej kierować. Taki kryzys twórczy. Doszedłem też do wniosków z obserwacji że dziś lepszy efekt osiąga inność jak doskonałość. Wiele zdjęć technicznie i przez wykonanie oraz osoby lub miejsca które się na nich znajdują wyglądają idealnie. Przez co zaciera się ten efekt.
    Podobnie mam gdy oglądam zdjęcia ze sesji, najbardziej przykuwają moją uwagę te zdjęcia gdzie np jedna lampa nie błysnęła, albo się coś wydarzyło nieoczekiwanego. Na tle setki poprawnie wykonanych te ze skazą interesują mnie najmocniej.

    W malarstwie nadal powstają nowe gatunki chociaż jest stara jak ludzkość, myślę że i w fotografii jest jeszcze wiele rzeczy do stworzenia.

  4. #524

    Domyślnie

    Jest jakiś chichot historii - fotografia w ciężkich bojach wyrzuciła kiedyś do lamusa swoje "malarskie" kompleksy. Modernizm zmiótł piktorialne odłamy (takie jak nasza fotografia ojczysta). Tymczasem widzę renesans tego na potęgę. Zamiast dawnych pończoch na obiektyw, gum w ciemni i kolorowanek mamy to samo w nowym wydaniu - długie czasy, ckliwa obróbka, mała GO. Czyli przybornik współczesnego piktorialisty. Nie ma nic do powiedzenia ale obrazek owszem wyprodukuje.

    Do tego rzesze kopistów, patrzysz i wszystko jest jednakie. Przekolorowane krajobrazy, portrety spod jednej sztancy - rozbielone i w jednej tonacji. Marsz lemingów.

    Cały czas zastanawiam się jak się w tym znaleźć. Ograniczam retusz, koncentruję się na treści. Buduję anegdotę. Staram się myśleć i zadawać pytania. W tym pędzie wejść na ogrodzenie i chociaż przepatrzeć dokąd to gna.

    Czasem coś mi wychodzi własnego...


    Pozdro
    Wiesiek

  5. #525

    Domyślnie

    Właśnie sporo uwagi na początkach fotografii zajęły rozważania nad tym czy fotografię można nazwać w ogóle sztuką. Bardzo ciekawa była też argumentacja po obu stronach barykady.
    Myślę że zasadniczy wpływ na to jak odbieramy fotografię i sztukę ma nasze otoczenie.
    TV, media społecznościowe są przepchane tandetą, doskonale to też widać po kinie i muzyce jaką się lansuje i puszcza wszędzie dookoła. Więc trudna decyzja i wysoka samoświadomość iść pod prąd. Zwłaszcza gdy jeszcze poruszamy trudną tematykę.
    To już trzeba się liczyć że łatwego życia i wielkiej klienteli nie będzie.

    Widzę też po osobie że najlepsze pracę nie znalazłem w galeriach internetowych lub tutorialach popularnych fotografów a w archiwach i starych publikacjach. Nadal są też świetni fotografowie jak Sebastiao Salgado ale trzeba wiele trudu by odkrywać takie osobowości i siedzieć w temacie.
    Dla zwykłego zjadacza chleba taka fotografia nie istnieje.


    Też fajnym przykład podobnej tematyki, kiedyś a dziś. To zdjęcie zaliczono też jako jedno z przełomowych dla fotografii.
    http://www.itsliquid.com/wp-content/...4/11/00325.jpg

    http://quoteauthor.com/wp-content/ga...io-d4s8s2t.jpg

    Ogólnie bardzo mi się ta książka podoba bo pokazuje że wszystko już było, jest też masa zdjęć jakich się nie spotyka a które budzą podziw. Wątpię by jakieś teraz popularyzowane zdobyły taki status. To tak jakby meble z Ikei kiedyś nazywana antykami, wątpię że do tego czasu się utrzymają.


    Nawiązując jeszcze do Twojego zdjęcia to doskonale się je czyta, aż rzekłbym że zbyt jasno. Ale ponownie trzeba zadać sobie pytanie czy to przez to że tak mało uwagi się poświęca na przeglądanie zdjęć czy widz jest już tak mało spostrzegawczy że jakby ta tablica znajdowała się w innym miejscu to mogłaby zostać pominięta a opowieść niezrozumiała?.

    To zdjęcie mnie zdumiało jak je pierwszy raz zobaczyłem, gdy przeczytałem jego analizę to byłem pod ogromnym wrażeniem tego jak to zostało zaplanowane i wykonane.

  6. #526

  7. #527

    Domyślnie Stolikowy advertorial i edytorial

    dobrze, ze Wiesiu umie sie cieszyc zyciem i ma do moich wnioskow podobne swoje przemyslenia; smacznego karpia (a jak ktos nie lubi - trudno) zycze wszystkim czytajacym ten watek


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    dobrze, ze Wiesiu umie sie cieszyc zyciem i ma do moich wnioskow podobne swoje przemyslenia; smacznego karpia (a jak ktos nie lubi - trudno) zycze wszystkim czytajacym ten watek


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    No i zrobiło nam się w wątku słodko

    Poddam się temu nastrojowi. Drodzy współkreatorzy i czytelnicy - pikantnego barszczyku, krągłych uszek i worka z D5!

    Smacznego
    Wiesiek

  9. #529

    Domyślnie

    Również życzę wszystkim zdrowych i wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Bezostnego karpia i masy prezentów.

    Wrzucę jeszcze moją choinkę, prezentów w tym roku nie ma ale po świętach sobie coś choineczką popstrykam


  10. #530

    Domyślnie

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składam serdeczne życzenia, dużo zdrowia i radości, ciepła i szczęścia rodzinnego. Sukcesów i stabilizacji w życiu zawodowym.
    Tego samego życzę w nadchodzącym Nowym 2018 roku !!

    Jednocześnie dziękuję, za ten fascynujący wątek, ogrom wiedzy, którą chcecie się z innymi dzielić.

    Pozdrawiam, Tomek. Jeden z pasjonatów tego wątku.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 53 z 107 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •