Close

Strona 97 z 107 PierwszyPierwszy ... 47879596979899 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 1063
  1. #961

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Podobnie jak poprzednia. Praca OK, spoko do pokazania. Choć tutaj miałbym trochę zastrzeżeń.

    Sfera koncepcji

    1. Najmocniejszą stroną projektu jest zestawienie likieru ze skałą. Nie będą pogłębiał bo to jest dość oczywiste. Te zestawienie, przy w miarę trafionej realizacji usprawiedliwia fotę.
    2. Mam duże wątpliwości do przyjętej koncepcji światła i tła. Podkreślę nie chodzi o realizację (bo tu jest dobrze) ale koncepcję.
    Dlaczego?
    - obiekt jest słabo sprzedany, wygląda na matowy
    - patrząc projektowo to jest smutne a nie szlachetne (jak ma być szlachetnie to jeszcze mniej światła i raczej asymetrycznie)

    Realizacja

    - spróbowałbym z jednym tylko kamieniem (tym z lewej) bo tak rozrzucasz wzrok chaotycznie po projekcie. Ewentualnie ten odłupek może zostać.
    - brakuje mi dolnej krawędzi
    - ten rozrzut siły napisu niby jest naturalny ale wygląda na błąd

    Warto zobaczyć ten produkt w katalogowych realizacjach

    Załącznik 43801

    Jak widzisz tutaj jest ciemne obramowanie linii butelki i świetne efekty na butelce. Zauważ, że linie pionowe najsilniejsze są na dole, zanikając w górę. Przymyka to łuk, najsilniejszy w środku. Powiem szczerze, że to jest kapitalnie zrobione! Odbicia też są nie z przypadku bo to daje dobre podparcie.

    Masz dwie drogi. Przeprojektowanie światła w kierunku szlachetnego minimalizmu (z skały też trzeba zabrać) lub całkowicie inny projekt.

    Pomijając, że 99% ludzi powie Ci, że fota jest super. Ale zawsze powstaje pytanie czy da się wycisnąć więcej?
    Da, oj da.

    Pozdro
    Wiesiek
    Dzięki za kolejny wartościowy i obszerny komentarz chciałem właśnie szlachetnie, butelka wyłaniająca się z mroku - te zdjęcia, które przytoczyłeś analizowałem, tylko w mojej koncepcji słabym punktem wydawała mi się właśnie ta czarna krawędź - bałem się, że zleje się z tłem i zaniknie kształt butelki... stąd postawiłem na oświetlenie konturu. Choć może i masz rację, że jakby wyłaniała się z mroku mogłoby to ciekawie i szlachetnie zagrać. Natomiast długo kombinowałem jak uzyskać taki efekt z pólkolistym blikiem przy szczycie butelki i nie udało mi się uzyskać takiego efektu - mógłbyś mi przybliżyć jak twoim zdaniem zostało to oświetlone, aby uzyskać taki efekt jak na zdjęciach katalogowych?
    Kamień po prawej dodałem, bo brakowało mi równowagi, poza tym zamykał mi geometryczny układ - w kształcie przekrzywionej litery Z, która prowadzi wzrok przez kadr. Boje się, że po usunięciu kadr będzie bardzo ciążył na lewo... Natomiast zastanawiam się czy jednak nie przesunąć go jeszcze trochę na lewo, żeby trochę nawet przesłonić krawędź butelki, żeby było bardziej zwarto... Dolnej krawędzi też mi brakuje, ale pomimo wielu prób nie udało mi się jej ładnie oświetlić, zwłaszcza, że wciąż walczyłem o prawidłowe oświetlenie metalicznych napisów... a i tak byłą tona Photoshopa generalnie ten projekt mi się podoba i chętnie wrócę do niego, aby spróbować pójść za twoimi wskazówkami. Kamieni jeszcze nie wyrzuciłem, zresztą była to cała wyprawa po nie, chciałem znaleźć takie z charakterystycznym zielonym tatrzańskim porostem
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 05-10-2020 o 23:35

  2. #962

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Natomiast długo kombinowałem jak uzyskać taki efekt z pólkolistym blikiem przy szczycie butelki i nie udało mi się uzyskać takiego efektu - mógłbyś mi przybliżyć jak twoim zdaniem zostało to oświetlone, aby uzyskać taki efekt jak na zdjęciach katalogowych?
    To krótki strip czyli podłużne źródło zlokalizowane na górze, ciut przed butelką. Oceniłbym, że ma 40 x 2 cm. Nie jest oczywiste jak to zostało zrobione. Być może, że góra została wysłonięta czarnym kartonem z takim otworem a poświecone zostało z większej odległości reflektorem parabolicznym z plastrem miodu. Nie wiem. Napisałem, że to bardzo dobra robota, efekt dłuższej pracy na planie kogoś kto wiedział co chce osiągnąć.

    Co do reszty Twojego postu. Krawędź butelki nie jest problemem - to wtórne zagadnienie. Można podświetlić delikatnie tło, można zarysować bardzo ostrą i cienką białą linię na krawędzi. Wpierw trzeba mieć dobrą kompozycję i podstawowe klucze. Najwygodniej jest "składać" sobie fotę z wąsko ograniczonych funkcjonalnych składowych. Napisałem kiedyś tekst o świetle integralnym i funkcjonalnym. W praktyce wygląda to tak, że dokładasz kolejne niezbędne składowe. Czyli np coś na skałę, coś na etykietę, coś na boki, coś na tło. Z reguły 5-6 świateł wystarczy aby zbudować plan gdzie można swobodnie kształtować efekt i proporcje.

    Wszystko to przy założeniu, że swobodnie operujesz techniką oświetleniową.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #963

    Domyślnie

    Jeszcze patrzę na stromość tego przebiegu na górze i ona by sugerowała, że to może być świecąca rura. Jedno co mi się nie zgadza to, że powinien być widoczny skutek tego na butelce. Dlatego myślałem o precyzyjnym, omijającym korek pasku. Ale w dobie stackowania niczego nie można być pewnym.

    Może jeszcze inni się wypowiedzą? Kuba? Piotr?

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #964

  5. #965

  6. #966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Te papryczki jak owady, hm.
    Hmm, no ciekawe skojarzenie ale istotne, mi nie przyszłoby to do głowy, ale to taki rodzaj fotografii, że bardzo ważne jest jak reaguje odbiorca i jak mu się kojarzy... zwłaszcza, że prezentacja produktu powinna budzić raczej pozytywne skojarzenia... wiec raczej mój błąd... choć mój tok rozumowania był taki, że nóż, coś ostrego, nóż kuchenny, zatem musi być coś z kuchnią, jedzeniem, więc papryczki chilli jako skojarzenie z ostrością...

  7. #967

    Domyślnie

    Są ciemne, niemal czarne, połyskują, zanim wzrok poznał to takie odczucie miałem.

  8. #968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Są ciemne, niemal czarne, połyskują, zanim wzrok poznał to takie odczucie miałem.
    Początkowo chciałem użyć zwykłych czerwonych, ale nie zgrywały mi się w taką spójną kolorystykę, dlatego suszyłem je pół dnia w piekarniku aby zbrązowiały i bardziej "siadły" przy drewnie...

  9. #969

    Domyślnie

    Spróbuj dołożyć bardzo mocną winietę do foty - powinno zdecydowanie ją polepszyć.

    W

  10. #970

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Kolejne ćwiczenie:


    3. Gerlach


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3797readySMALL.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	594,7 KB
ID:	44272
    prawy dolny róg ekspozycyjnie wali po oczach i przyciąga zbyt mocno uwagę
    Winieta jest dobrym pomysłem ale prawy dolny -chyba musi być mocniejsza niż reszta

Strona 97 z 107 PierwszyPierwszy ... 47879596979899 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •