Close

Strona 93 z 107 PierwszyPierwszy ... 43839192939495103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 1063
  1. #921

    Domyślnie

    @90s bardzo mi się podoba ta realizacja, zarówno ujęcia pojedynczych przedmiotów jak i aranżacje. Czy mógłbyś opowiedzieć jak wyglądała kwestia ustawienia oświetlenia oraz co konkretnie użyłeś? natomiast sugestia @Wujot co do metalowego tła i bardzo czystej kompozycji tez bardzo mi się podoba, ponieważ np. szczotkowane aluminium może ładnie zagrać i korespondować ze srebrnym wykończeniem liternictwa i logo. Temat może być tani w realizacji, można poszukać płyt typu dibond, są powierzchnie z fakturą szczotkowanego aluminium, możesz popytać w pracowniach reklamy (wycinanie liter, szyldy, tablice itp.) - tam to bardzo popularny materiał i mogą mieć sporo odpadów, więc może nawet za darmo Ci dadzą kawałek płyty...

  2. #922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    @90s bardzo mi się podoba ta realizacja, zarówno ujęcia pojedynczych przedmiotów jak i aranżacje. Czy mógłbyś opowiedzieć jak wyglądała kwestia ustawienia oświetlenia oraz co konkretnie użyłeś? natomiast sugestia @Wujot co do metalowego tła i bardzo czystej kompozycji tez bardzo mi się podoba, ponieważ np. szczotkowane aluminium może ładnie zagrać i korespondować ze srebrnym wykończeniem liternictwa i logo. Temat może być tani w realizacji, można poszukać płyt typu dibond, są powierzchnie z fakturą szczotkowanego aluminium, możesz popytać w pracowniach reklamy (wycinanie liter, szyldy, tablice itp.) - tam to bardzo popularny materiał i mogą mieć sporo odpadów, więc może nawet za darmo Ci dadzą kawałek płyty...
    Jeżeli klient jest zachwycony i odpowiadają mu klimaty tych zdjęć to nie ma sensu iść w industrial. Co najwyżej (a nawet zdecydowanie) to drewno (mnie nie siedzi) wymieniłbym na czarny "marmur" i może trochę przerzedził te susze. Powinno wyraźnie polepszyć fotę.

    https://wnetrzabelchatow.wordpress.c...rnego-marmuru/

    Z drobiazgów to knoty bym wyprostował prawie do pionu. Troszkę brakuje mi jakiś zadziorów, Próbowałbym np z tej 6-ki wyciągnąć jedną świeczkę i jakoś przełamać tę poprawność. Ale oczywiście pilnie przyglądaj się klientowi bo to on ma się czuć przede wszystkim dobrze z Twoimi fotami a nie Ty.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #923

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Jeżeli klient jest zachwycony i odpowiadają mu klimaty tych zdjęć to nie ma sensu iść w industrial. Co najwyżej (a nawet zdecydowanie) to drewno (mnie nie siedzi) wymieniłbym na czarny "marmur" i może trochę przerzedził te susze. Powinno wyraźnie polepszyć fotę
    Wiesiek
    Jestem odmiennego zdania. Wręcz należy to zrobić i sprawdzić efekt i to z kilku powodów.
    1. Klient na pewno będzie zachwycony grafitowymi zdjęciami.
    2. Ja się czegoś nauczę i ciekawe tło przetestuje. Co jest najważniejszym czynnikiem dlaczego chce to zrobić Do tego wiem że jak Tobie coś nie leży i można zrobić to lepiej to aż się rwę aby to zrobić.
    Celowo nawet nie składałem wszystkiego czekając na Twoje komentarze bo coś czułem że będzie jeszcze walczone.
    3. Produkt ma potencjał i do portfolio też będzie jak znalazł.

    Co do samego klienta to masz rację, jego zdanie jest najważniejsze. Ale nie mogę przejść obojętnie wobec uwag kogoś to się zna na temacie i zęby na tym przejadł. Więc zacznijmy od początku
    tzn. koncepcja jak na pierwszym.
    Poszukam zaraz jakiś podłoży i wspólnie coś wybierzemy. Co myślisz o tym szczotkowanym aluminium co kolega śruba proponował?
    I jak z tymi printami podłoży metalicznych? myślisz że warto w to iść?

    Dzięki też za link bardzo fajne te podłoża. Poszukam też czegoś w tym stylu.

    @sruba.
    Fotki produktowe to 3 lampy.
    2 na boki aby gradient uzyskać. święcone przez puste blendy a na lampach stripy. Ważne aby uzyskać symetrię co jest czasem największym problemem.
    na etykietę poszedł bowens projector z przysłoną. Do tego zastawki aby jeszcze odciąć światła itd.

    1. z góry to światło znad horyzontu, softbox plus zastawki i jeszcze modelowanie zastawkami pudełek.
    2. to z tyłu to samo światło tylko wyżej i z prawej strony. plus gobo z przodu, czyli też bowens projector z efektem drzewa z liśćmi. jako elementu padającego przez okno. Na zdjęciu nie widać tego efektu ale nadał ciekawego światłocienia. Dodatkowo podświetla produkty i etykiety.
    Linie czerwone to efekt kadzidełek którymi malowałam zdjęcie. Lampy w trybie pilotów, moje lampy mają fenomenalne piloty z pełną kontrolą i zgodnością tego co flash robi oczywiscie poza mocą i temperaturą światła. aparat f8 i jak dobrze pamiętam 6 sec naświetlanie.

    Ogólnie nie wiem czy te informacje coś ci pomogą bo do każdego zdjęcia podchodzi się indywidualnie. 2 np zacząłem od błysku a skończyłem na pilotach. Np tak samo było ze szampon dla psów które wykonałem zwykłą latarką i halogenami LED.

  4. #924

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Jestem odmiennego zdania. Wręcz należy to zrobić i sprawdzić efekt i to z kilku powodów.
    1. Klient na pewno będzie zachwycony grafitowymi zdjęciami.
    2. Ja się czegoś nauczę i ciekawe tło przetestuje. Co jest najważniejszym czynnikiem dlaczego chce to zrobić Do tego wiem że jak Tobie coś nie leży i można zrobić to lepiej to aż się rwę aby to zrobić.
    Celowo nawet nie składałem wszystkiego czekając na Twoje komentarze bo coś czułem że będzie jeszcze walczone.
    3. Produkt ma potencjał i do portfolio też będzie jak znalazł.

    Co do samego klienta to masz rację, jego zdanie jest najważniejsze. Ale nie mogę przejść obojętnie wobec uwag kogoś to się zna na temacie i zęby na tym przejadł. Więc zacznijmy od początku
    tzn. koncepcja jak na pierwszym.
    Poszukam zaraz jakiś podłoży i wspólnie coś wybierzemy. Co myślisz o tym szczotkowanym aluminium co kolega śruba proponował?
    I jak z tymi printami podłoży metalicznych? myślisz że warto w to iść?
    Szczotkowane aluminium najlepiej kupić jako kompozyt Tubond (bo najtańszy przynajmniej u nas). Najbardziej znany jest Dibond. Zaletami jest duża sztywność i lekkość. Nie jest to materiał tani - około 100 zł/m2. Aby dłużej posłużył należy o niego dbać - ja zawsze owijam go po użyciu streczem i bardzo ostrożnie użytkowałem.

    Co do zalet to oceń sam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MensWJE_0625v3M.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	135,6 KB
ID:	43442





    Pozdro
    W
    Załączone miniatury Załączone miniatury MHWJP_5505M.jpg  


  5. #925

    Domyślnie

    To są właśnie te różnice między porządnym naturalnym podłożem a tłem drukowanym na vinylu itd. Te odbicia świateł i detal którego nie ma na printach i nie będzie.
    Przypomniała mi się nasza stara rozmowa podczas tej realizacji
    Monkey Shoulder Blended Malt Scotch Whisky by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr
    Gdzie właśnie podkreśliłeś słabą jakość podłoża i jego negatywny wpływ na obraz.
    Poszukam jakiegoś arkusza Dibonda na ebayu. Na razie z tego co znalazłem to same printy.
    Powiedz mi bo chciałbym zrobić 2 takie tła metaliczne. Co jeszcze można użyć aby się sprawdziło i jakie rozmiary Twoim zdaniem są najbardziej optymalne?

  6. #926

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    To są właśnie te różnice między porządnym naturalnym podłożem a tłem drukowanym na vinylu itd. Te odbicia świateł i detal którego nie ma na printach i nie będzie.
    Przypomniała mi się nasza stara rozmowa podczas tej realizacji
    Gdzie właśnie podkreśliłeś słabą jakość podłoża i jego negatywny wpływ na obraz.
    Poszukam jakiegoś arkusza Dibonda na ebayu. Na razie z tego co znalazłem to same printy.
    Powiedz mi bo chciałbym zrobić 2 takie tła metaliczne. Co jeszcze można użyć aby się sprawdziło i jakie rozmiary Twoim zdaniem są najbardziej optymalne?
    Wydruki to jedno a farby strukturalne drugie. Te ostatnie spoko bym brał pod uwagę bo: efekty są bardzo dobre, relatywnie tanie i łatwo coś zindywidualizować. Tym bardziej, że wcześniej podłoże można potraktować dłutem, młotkiem itp. Miałem np jakąś płytę budowlaną (typu mdf) pomalowaną farbą a'la beton i wyglądała wprost świetnie. Jest multum artykułów o postarzaniu, warto pogrzebać i dokształcić się. Sam przygotowałem sobie ileś dziwnych desek z głębokimi słojami (szczotkowanie) w różnych kolorach.

    Co do płyty metalicznej. Nie wiem jak masz przygotowany system składowania. Nie zawsze musisz mieć wszystko duże bo przecież można łączenia retuszować. Sam o ile pamiętam to szczotkowane aluminium mam w wymiarze 110 x 80 cm. Z mojej praktyki wychodziło mi, że klasyczne B1 zawsze było trochę za bardzo na styk (stąd te +10 cm). Często druga strona dibonda też jest używalna więc przy zamawianiu zastanów się czy chcesz czarną czy białą.

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #927

    Domyślnie

    OK znalazłem
    https://www.ebay.com/itm/Brushed-Alu...72.m2749.l2649
    Teraz dwa pytania. czy szczotkowany srebrny czy szczotkowany czarny? oraz jaki wymiar?
    myślę nad 600x1200mm tak na potrzeby późniejszych projektów. Czy to aż nadto Twoim zdaniem?
    Na razie zamówiłem próbki.

  8. #928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    OK znalazłem
    https://www.ebay.com/itm/Brushed-Alu...72.m2749.l2649
    Teraz dwa pytania. czy szczotkowany srebrny czy szczotkowany czarny? oraz jaki wymiar?
    myślę nad 600x1200mm tak na potrzeby późniejszych projektów. Czy to aż nadto Twoim zdaniem?
    Na razie zamówiłem próbki.
    Czy ja Pytia jestem

    Weź oba!

    Ale jak bym musiał brać jeden to - srebrny. Choćby dlatego, że jak go nie poświecić to będzie ciemny. Ale też średnie podłoże zawsze daje wypełnienie w sam raz. Co do rozmiaru to jak napisałem proporcje ok 3 do 4. Zresztą bardziej przyda Ci się kwadrat jak taki długi prostokąt.

    Pozdro
    W

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aaa już wiem skąd ten wymiar. Ktoś upłynnia odpady.

    Cena koszmarna, sprawdź czy nie masz przypadkiem czegoś w pobliżu zamieszkania. We Wrocławiu mamy paru dostawców (ale tam się kupuje całe płyty). Musiałbyś sprawdzić u siebie jakieś pomniejsze firmy reklamowe i pytać o bardziej sensowne proporcje. Jest duża szansa, że się dogadasz bo to bardzo popularny materiał, wprost standard.

    Na polskim Allegro 110 zł za fajny kawałek 75 x 100 cm

    https://allegro.pl/oferta/plyta-rekl...21a14291fbf951

    Ale oczywiście jeszcze trzeba to dostarczyć dlatego poszukaj gdzieś blisko siebie.

    Do zdjęć 3 mm jest ok. W reklamach używamy raczej 5 mm.

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #929

    Domyślnie

    Dzięki wielkie.
    Znalazłem trochę taniej
    https://www.amazon.co.uk/Brushed-Sil...ct&sr=1-1&th=1
    Ale jeszcze popytam w trzech drukarniach u mnie w mieście. Może coś będą mieli.
    I faktycznie srebrna najbardziej uniwersalna na start będzie. Poczytałem też o tych farbach, my używamy past modelujących, ale warto sprawdzić te farby bo mamy więcej zastosowań dla takich materiałów jak tylko malowanie tła.

    Jutro się wybieram na miasto więc jak się uda to w weekend bym coś porobił, jak się nie uda kupić lokalnie to zostanie Amazon i czekanie.

    Mówisz że do malowanych podłoży to MDFy będą najlepsze? a robiłeś podłoża drewniane jak to u mnie na 1. Kupowałeś deski i je bejcowałeś pod kolor który cię interesuje?

    Tak jeszcze myślę że marmurowe podłoża można by zastąpić winylowym printem bo chyba kamień podobnie będzie odbijał światło a i sama tekstura jest gładka bez ostrych zarysowań. Czy tu też będzie to do rozpoznania?

  10. #930

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Dzięki wielkie.
    Znalazłem trochę taniej
    https://www.amazon.co.uk/Brushed-Sil...ct&sr=1-1&th=1
    Ale jeszcze popytam w trzech drukarniach u mnie w mieście. Może coś będą mieli.
    I faktycznie srebrna najbardziej uniwersalna na start będzie. Poczytałem też o tych farbach, my używamy past modelujących, ale warto sprawdzić te farby bo mamy więcej zastosowań dla takich materiałów jak tylko malowanie tła.

    Jutro się wybieram na miasto więc jak się uda to w weekend bym coś porobił, jak się nie uda kupić lokalnie to zostanie Amazon i czekanie.

    Mówisz że do malowanych podłoży to MDFy będą najlepsze? a robiłeś podłoża drewniane jak to u mnie na 1. Kupowałeś deski i je bejcowałeś pod kolor który cię interesuje?

    Tak jeszcze myślę że marmurowe podłoża można by zastąpić winylowym printem bo chyba kamień podobnie będzie odbijał światło a i sama tekstura jest gładka bez ostrych zarysowań. Czy tu też będzie to do rozpoznania?
    Szukaj w firmach reklamowych, a jeśli w drukarniach to wielkoformatowych z UV (można drukować to od razu). W drukarniach to raczej będą mieli biały (choć jak napisałem są dwie strony). Po prostu trzeba pytać.

    Użyłem mdf-u bo był pod ręką ale to bardzo wdzięczny materiał bo łatwo go obrabiać i łatwo przyjmuje farbę. No i gładki. I dość tani. Można w nim też coś odcisnąć.

    Z deskami to brałem boazerię (bo cienka i nie blokuje tyle miejsca) bejcowałem jednym kolorem, później szło szczotkowanie (czyli usunięcie miękiszu) i teraz malowałem wybranym kolorem. po tym szlifowanie (które wydobyło bejcę). W zagłębieniach był jeden kolor a na górkach drugi. Zobacz to http://www.hokuspokushome.pl/2016/09...cji-mebli.html

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 93 z 107 PierwszyPierwszy ... 43839192939495103 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •