Close

Strona 92 z 107 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 1063
  1. #911

    Domyślnie

    W sumie to Ci całkiem nieźle to wyszło bo temat łatwy nie jest. Jedyne co mnie trochę razi to, że przy przyjętym bardzo grzecznym i równym układzie przekręciłeś lewe górne. Wpierw myślałem, że to wrażenie z asymetrii światła ale jest jednak (chyba) lekko przekręcone...

    Widzę, że przyjąłeś stałą wysokość aparatu nad horyzontem ale ciekawym jak sobie poradzisz z niskimi przysadzistymi obiektami albo po prostu mniejszymi. Dla mnie nigdy to nie było oczywiste i z reguły lekko korygowałem perspektywę tak aby to lepiej razem wyglądało.

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #912

  3. #913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    W sumie to Ci całkiem nieźle to wyszło bo temat łatwy nie jest. Jedyne co mnie trochę razi to, że przy przyjętym bardzo grzecznym i równym układzie przekręciłeś lewe górne. Wpierw myślałem, że to wrażenie z asymetrii światła ale jest jednak (chyba) lekko przekręcone...

    Widzę, że przyjąłeś stałą wysokość aparatu nad horyzontem ale ciekawym jak sobie poradzisz z niskimi przysadzistymi obiektami albo po prostu mniejszymi. Dla mnie nigdy to nie było oczywiste i z reguły lekko korygowałem perspektywę tak aby to lepiej razem wyglądało.

    Pozdro
    Wiesiek
    Odnośnie ustawienia aparatu to na tych zdjęcia było stałe. Różnice może wynikają że wszystkie przedmioty poza tym lewa góra są robione centralnie a te stoją koło siebie. Światło też robi swoje, ale lubię własnie robić połączenia. Tzn. gdy światło lub cień z jednego przedmioty nachodzi na drugi. Dzięki temu mamy świadomość że to oryginalne zdjęcie a nie jakiś składak.

    Co do reszty to z takiego samego założenia jak Ty wychodzę. Przede wszystkim były dwie przyczyny dlaczego takie kąty.
    1. Że to świece i poza opakowaniem chciałem pokazać wnętrze. Samo opakowanie nie wiele mówi, a tak to mamy wgląd i łatwiej jest je zidentyfikować.
    2. Przyczyna że mam jeszcze to pudełeczko które wymagało korekty i jeszcze większego kąta i tak jak Ty ja też wole zmienić pochylenie aby produkt wyszedł jak najlepiej kosztem spójnej całości.

    Za takim postępowaniem przemawia też fakt że te produkty będą się wyświetlać też pojedynczo w wynikach wyszukiwania na różnych sklepach internetowych. Stąd celem było ujęcie każdego w optymalnym ustawieniu.
    Można było jeszcze zrobić stawiając pudełko pionowo ale nie przepadam za tą techniką w przypadku przedmiotów które są tworzone aby leżały.
    Tak wyszło to pudełko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wax.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	43284

    ps. Takim smaczkiem jaki jeszcze dodałem od siebie to że każda etykieta jest w inny sposób oświetlona.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 18-09-2020 o 13:08

  4. #914

    Domyślnie

    Bardzo porządna robota, po Twojej stronie jest wprost znakomicie. Światła dokładnie tyle ile trzeba (kierunki i wielkość). Bardzo ładnie doświetliłeś prawy bok pokrywki (i resztę boków). Świeczki też miodzio (no fakt, że są dobrze zaprojektowane).
    Zastrzeżenia (i to spore) można mieć co do jakości opakowania, fotografia bardzo to wydobyła. Ale chyba bym tego nie retuszował aby potencjalni klienci się nie czepiali (że nie mają ideału).

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #915

    Domyślnie

    Dziękuje Wiesiu. Poprawie to łączenie i sprawdzę linie czy nie ma wybrzuszenia. Pudełko to składak klejony. Szału nie ma ale i tragedii. Myśle że jednak zapach jest najważniejszy. A trzeba przyznać że super pachną i intensywnie. To jakiś wosk z olejkami nawet nie świeczki.
    Od poniedziałku startuje z drugą częścią zlecenia. Coś pisałeś o pomysłach? Może jakiś bym zrobił jak warunki będą pozwalać.

    Miłego weekendu

  6. #916

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Coś pisałeś o pomysłach? Może jakiś bym zrobił jak warunki będą pozwalać.

    Miłego weekendu
    Był miły

    Koncepcja 1

    Światło i nastrój

    Ciemna, ciepła (brązowa) tonacja. Zderzenie zapalonych świeczek z bliżej nie sprecyzowanymi fragmentami ciała ludzkiego. Nie chodzi tutaj o akt ile raczej obecność nagiego człowieka "w tle". Może to być też świeczka trzymana na/lub dłoni. technicznie - światło od świeczki, nieliczne oszczędne konturowe i słabe ciepłe wypełniające aby nie było czerni tylko ciemny brąz

    Koncepcja 2

    Światło i ruch

    Układy 2-3 zapalonych świeczek plus poruszone efekty świetlne od płomienia. technicznie - robisz układ (we wszystkich światłach) po czym na B poruszasz aparatem tworząc duszki.

    Koncepcja 3

    Światło i zapach

    Układy jw, teraz używasz suchego lodu aby uzyskać snujące się mgły. Po oświetleniu powinno być nietuzinkowo. chyba na długich czasach

    Koncepcja 4

    Bokehologia

    Chyba nie trzeba opisywać

    Koncepcja 5

    Świeczki i wnętrza

    Samograj, każde dobrze zrobione wnętrze będzie odpowiednie. Zadbałbym tylko o spójność serii czyli nadałbym wnętrzom ciepłą barwę ale z nielicznymi niebieskimi tonami (od świateł z ulicy)

    Koncepcja 6

    Geometria euklidesowa i nieeklidesowa

    Pobawiłbym się świeczkami (jak zawsze zapalone) z lustrzanymi powierzchniami. Byłyby to kąty lustrzane, kalejdoskopy, zwierciadła. Zabawa geometrią i kompozycją

    Koncepcja 7

    Zabawka kropkami i prostokątami. Te przedmioty są niewielkie i można z nich doskonale budować inne obrazy, można tworzyć znaki...

    Jak któryś kierunek uznasz za perspektywiczny to mogę spróbować jeszcze coś tam skonkretyzować. Kończę bo za chwilę będę miał 20 albo 30 kierunków

    W

  7. #917

    Domyślnie

    Dziękuje Kolego za ciekawe pomysły. Myślę że coś wykorzystam do warunków i możliwości jakie mam. Już zabieram się do roboty

  8. #918

    Domyślnie

    Połączyłem kilka Twoich pomysłów i swoich założeń ustalonych z klientem i zmontowałem dwa obrazy.
    1. Nawiązujący do nowoczesnego designu produktu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ls1.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	685,7 KB
ID:	43382
    2. Nawiązujący do starych receptur i mistycyzmu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lss2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	437,1 KB
ID:	43381
    Oczywiście wszystko w możliwościach ograniczonego budżetu.

  9. #919

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Połączyłem kilka Twoich pomysłów i swoich założeń ustalonych z klientem i zmontowałem dwa obrazy.
    1. Nawiązujący do nowoczesnego designu produktu.

    2. Nawiązujący do starych receptur i mistycyzmu.

    Oczywiście wszystko w możliwościach ograniczonego budżetu.
    Tego się obawiałem!!!

    Czyli, że pójdziesz w aranżację i barok

    Przechodząc do meritum. Fota 2 jest bardzo konsekwentna i spójna. Miałbym chyba minimalne zastrzeżenie do kompozycji (oba pierwszoplanowe obiekty trochę odsunąłbym od krawędzi). W sumie to nie wiem na ile te świece są użytkowe (czyli czy służą do palenia się czy do ozdabiania)

    Fota 1.

    Chyba mi nie pasują te zwiędłe płatki. Powiedzmy, że zapach nie kojarzy mi się ze zwiędłymi. Ale ogólnie to fota też jest rustykalna. Z nowoczesnością to skojarzyłaby mi się tutaj szczotkowana stal. Albo może jakieś odjechane podłoże a'la corten. Może

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1056478_65ca5b46-f924-4dd5-a552-01402aa7316f_crop_1050_590_zdjecie.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	153,8 KB
ID:	43391

    albo coś tego typu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	asdecorative_mosiadz_02[1].jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	43392

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f11557405148.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	467,6 KB
ID:	43393

    kolory i faktury są tylko orientacyjne. Przygotowałbym coś wyjątkowego i unikatowego. To jest dość łatwe - poczytaj o różnych technikach wykańczania powierzchni. Oferta jest gigantyczna.


    Pozdro
    Wiesiek

  10. #920

    Domyślnie

    Dzięki Wiesiu za opinie. Uschnięte płatki róż otrzymałem wraz z produktem jako elementy kompozycyjne. Wykonałem też ujęcia bez nich, w sumie od takich zacząłem i też wyglądało to całkiem fajnie. Ale po dodaniu zdjęcie moim zdaniem dostało kopa.

    Co do drugiego to miałem na początku w mocnych punktach, ale zrobiło się wtedy zbyt ciasno w centrum stąd taki lekki dyskomfort ich położenia. Drugi problem że podłoża są dość małe i stąd taka kompresja obrazu.
    Zdecydowałem się na spójność kolorystyczną zwłaszcza w 1 stąd takie tło a nie inne.
    A te co Ty pokazałeś są dość ciekawe, chociaż moim zdaniem zbyt krzykliwe i nie mają elementów spójnych z tematem. Może jakby to był prawdziwy metal a to pewnie pinty i oświetlenie boczne zamiast podkreślić ich fakturę zdradzi ich niską jakość.
    Nie mnie jak masz link do sklepu to podeślij zobaczę może kupię i wykonam próbne zdjęcie zgodnie z Twoimi uwagami i zobaczymy jak to wyjdzie. Na pewno chętnie sprawdzę bo wiem że masz oko

    Wracając jeszcze do drugiego to fakt ale tak się umówiłem z klientem więc też nie chciałem dawać czegoś innego jak to co zamówił.
    Ogólnie 1 bardzo fajnie kadrować można i wykonałem 6 różnych kombinacji dla klienta.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LS3.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	643,4 KB
ID:	43408

    Dostałem też komentarz że są zachwyceni i wyszło dużo lepiej jak się spodziewali. Oraz że z zdjęcia są wypełnione nastrojem i jakością.
    Ale jak coś to poszukajmy podłoża i zróbmy jakiś z Twoim pomysłów w 100% tylko pamiętaj że budżet ograniczony no i moje umiejętności.

Strona 92 z 107 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •