Close

Strona 82 z 107 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 1063
  1. #811

    Domyślnie

    Kuba!

    W zawodowej rzeczywistości odpowiedzialna za przedmioty jest stylistka bądź klient. Czasem fotograf i jest to mało komfortowe. Najważniejsze jest, że przećwiczyłeś procedurę koncepcja - realizacja, zapoznałeś się też z niebezpieczeństwami jakie czyhają (niczym wąż boa nad wodopojem) i mogą udusić realizację. Robota zrobiona bardzo OK (z zastrzeżeniem o którym pisałem). Szkoda, że nie spróbowałeś dodać tych cieni. Podstawowa jest sprawa, że nie demontujesz planu właśnie dlatego, że można coś ulepszyć. Cierpliwość wędkarza gruntowego (też czyhającego na ofiarę) wskazana. Nikt Ci nie każe zrobić dzieła w 1 godzinę. Przynajmniej na początku.

    Jak zrozumiałem miałeś zrobić co najmniej dwie koncepcje z tym flakonem. Przejrzyj jeszcze raz wszystko co zostało zaproponowane uwzględnij zdobyte już doświadczenie i wybierz koncepcję numer 2 i 3.


    ---------------------------------------

    Co do przedstawionych fot to raz, że nie jest to high key, dwa jest spóźnione o 20-30 lat. Tak mogłbym fotografować we wczesnych latach 90-tych. Temat wdzięczny - aż się prosi aby robić białe na białym. Ale proponuję zamknąć robotę nad pachnidłem i zaczniemy procedurę od nowa.

    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 04-09-2019 o 14:15

  2. #812

    Domyślnie

    Tak, druga praca z pachnidłem miała być z wodą i wstępnie bym się tego trzymał i to zrealizował. Napisz mi tylko w jakiej perspektywie i jakbyś to wdział a ja uzupełnię o moje obawy co do min w realizacji i budowaniu sceny.

    Co do moich fotek to właśnie mam to odczucie że są przestarzałe. Duża część mojej wiedzy pochodzi ze starych książek i pewnie to dlatego tak to wygląda a nie inaczej.

    To też w sumie chciałbym zmienić Czym dalej tym więcej rzeczy do poprawienia i zmieniania.

    Następne prace będą leżeć nieruszone aż do końcowej akceptacji.

  3. #813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Tak, druga praca z pachnidłem miała być z wodą i wstępnie bym się tego trzymał i to zrealizował. Napisz mi tylko w jakiej perspektywie i jakbyś to wdział a ja uzupełnię o moje obawy co do min w realizacji i budowaniu sceny.
    Z wodą to jest parę bardzo interesujących opcji i w pewnym sensie to samograje.
    - możesz "sprzedać" szprycę drobnych kropli wokół butelki. To widziałbym w przestrzeni. Teraz myślę że mogłoby to interesująco wyglądać gdyby uderzyć strumieniem w dno butelki. Czyli kompozycja po skosie
    - możesz wrzucić to energicznie do wody w ujęciu horyzontalnym (z linią wody)
    - może "płynąć" po lekkich falach na wzór butelki z wiadomością (tylko bardziej wystawać) do tego parę płatków róż w kilwaterze. Układ horyzontalny. Też interesujący designerski projekt

    Tak na szybko to się zapaliłem do czwartej koncepcji. Spokojna gładka woda, i kilwater od ruchu (jak łódka wioślarska). To mógłbyś zrobić z prostopadle z góry i butelka na płasko. Łatwe do zrobienia wynik dość pewny... ale to w sumie Ty masz się zmóżdżać!

    A ja siedzę w fotelu i udaję mądrego.

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #814

    Domyślnie

    Tak jest mentorze zobaczę co mam na stanie i co mógłbym technicznie zrealizować.
    Nie mam niestety akwarium więc będę coś musiał kombinować jak ostatnio.

  5. #815

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Tak jest mentorze zobaczę co mam na stanie i co mógłbym technicznie zrealizować.
    Nie mam niestety akwarium więc będę coś musiał kombinować jak ostatnio.
    Akwarium potrzebne jest tylko w koncepcji 2. W pozostałych najlepiej wykonać płaski zbiornik o dużych rozmiarach. Najlepiej zrobić to z materiału bannerowego (grubsza folia pcv). Rozkładasz ją na stoliku a brzegi podnosisz listewkami (wystarczy parę centymetrów). Trzeba zabezpieczyć je żeby się przypadkiem nie rozjechało (np przyklejając taśmą do stolika, albo po obwodzie). Ponieważ butelka nie jest duża to zbiornik też nie musi być duży. W przypadku tego pomysłu z "płynącą" butelką musi być w środku głębszy. Wtedy dno można zrobić po skosach aby nie targać dużo wody.

    W przypadku "szprycowania" trzeba zabezpieczyć lampy (przez nałożenie na nie obszernego przezroczystego worka) a aparat odsunąć ile się da.

    Co do braku akwarium to można byłoby zastąpić je prostym flakonem do którego wpada z impetem butelka dając bukiet rozprysku. Powinno być to bardzo efektowne (a kojarzyć się z rozbryzgiem świeżości). Być może gdyby wcześniej wrzucić tam płatki to powstałby niebanalny efekt.

    Od razu załóż, że niektóre z opisanych zdjęć zmontujesz z paru (2-3). Aby był doskonały efekt w jednym strzale to trzeba by to wielokrotnie powtarzać. A tak patrzysz - tutaj dobra jest prawa strona, tu lewa a tu jakiś efekt. I wystarczy! Szkoda syfić dalej na planie. Mnie czasem wystarczały 4-ry próby aby było dobrze.

    Wybierz koncepcję to może jeszcze o niej dokładnie pogadamy.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #816

    Domyślnie

    Bawiłem się tak kiedyś.


    Ogólnie jak jest woda i rozbryzgi to foto dużo zyskuje na dynamice i efektowności, więc myślę że obrazek będzie cieszył oko.

    Nie mam folii o jakiej piszesz, ale myślę że zrobię to na szybie jak ostatnio robiłem płytę winylową. Narożniki z gliny i wszystko zabezpieczone folią. Pod szybę myślę aby dać ten różowy papier aby trzymać się wspólnego klucza koloru.
    Zacznę od kadrów z ukosa a później z góry. Lampy mają ultrakrótki błysk na 1/64 mocy. 0.08ms (1/12500th) więc fajnie zamrozi detale kropli.
    Wiadomo jak woda to trzeba wszystko zabezpieczyć podwójnie i uważać, a że plastikowy przedmiot to i upuszczać z niewielkiej wysokości do wody też mogę spróbować wykonać. Jak skok na plecy z górnego kadru może robić fajne wrażenie.

    Chciałbym dodać też te białe "sznity" światła jakie u Ciebie często widać przy właśnie wodzie. świecisz kloszem z gridem pod odpowiednim kątem czy jakiś inny patent masz na to piękne zarysowanie tafli wody?
    Coś takiego chciałbym uzyskać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	30290

    Co do oświetlenia to że mała moc to użyłbym dwóch małych softboxów puszczonych po bokach sceny z nad horyzontu i po pustej blendzie na stronę. Blenda zmiękczy światło, da to też ładny gradient na srebrną zakrętkę oraz zabezpieczy dodatkowo lampę przed wodą.
    Dodatkowo myślę o tym kloszu z gridem 30 aby uzyskać sznity i dodatkowo blaski.

    Mam też pytanie do Ciebie Wiesiu, czy możesz albo czy się da dokonać jakieś analizy moich prac pod kątem właśnie tej minionej epoki.?
    Na co powonieniem zwracać uwagę albo czego nie robić aby zdjęcia nie trącały latami 90. Oraz co mogę zrobić aby prace wyglądały bardziej nowocześnie.

  7. #817

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Chciałbym dodać też te białe "sznity" światła jakie u Ciebie często widać przy właśnie wodzie. świecisz kloszem z gridem pod odpowiednim kątem czy jakiś inny patent masz na to piękne zarysowanie tafli wody?
    Coś takiego chciałbym uzyskać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	30290

    Co do oświetlenia to że mała moc to użyłbym dwóch małych softboxów puszczonych po bokach sceny z nad horyzontu i po pustej blendzie na stronę. Blenda zmiękczy światło, da to też ładny gradient na srebrną zakrętkę oraz zabezpieczy dodatkowo lampę przed wodą.
    Dodatkowo myślę o tym kloszu z gridem 30 aby uzyskać sznity i dodatkowo blaski.

    Mam też pytanie do Ciebie Wiesiu, czy możesz albo czy się da dokonać jakieś analizy moich prac pod kątem właśnie tej minionej epoki.?
    Na co powonieniem zwracać uwagę albo czego nie robić aby zdjęcia nie trącały latami 90. Oraz co mogę zrobić aby prace wyglądały bardziej nowocześnie.
    Ten efekt ze zdjęcia uzyskasz tylko przy punktowym oświetleniu i po pierwsze to nie będzie jasna tonacja a po drugie to mało projektowe jest. I konkurencyjne dla opakowania. Raczej wątpliwa droga. Ale możesz spróbować...

    Wolę tworzyć odbicie źródła w górnej powierzchni. Jeśli ma być różowe to świecisz na różowo, a jak podłożysz pod szybę jasno czerwone tło to powinieneś mieć dobrą paletę. Bardzo dobrze można sterować wielkością i kształtem odblasku. Zobacz zdjęcie sprzed paru postów (to z kosmetykami Tołpy) - myślę, że użyłem małego stripa. Albo co bardziej prawdopodobne wysłoniętej blendy.

    Ale opisz jak chcesz zrobić fotę (foty) bo nie do końca rozumiem który zamysł ma być.

    Teraz kwestie świeżości. Zarysuję kontekst.

    Przede wszystkim tytułowy advertorial to połączenie advertising i edytorial. I należy rozumieć to tak, że ten rodzaj zdjęć pełni "klasyczne" funkcje reklamowe i jednocześnie przypomina prasowe zdjęcia ilustracyjne. Aby taka manipulacja przechodziła i pomysły i język zdjęć muszą odbiegać od praktyki reklamowej. I to jest bardzo ciekawe - bo fotografia reklamowa doszła do ściany perfekcji, wypracowując najlepsze wzorce dla danych zagadnień. W advertorialu klasyczna funkcja perswazyjna (kup to) została ukryta. Przykrywają ją efektowne "niezależne, tytułowe" pomysły. W tym układzie klasyczna fotografia reklamowa jest skostniała (choć też widać czasem wyjście poza formułę). Advertorial za wszelką cenę ciągle szuka świeżych rozwiązań (abstrahując od tego, że klasyczny żurnalowy układ został wysadzony przez nowe metody perswazji - blogerów, influencerów).
    Dlatego to co tutaj prezentuję jest efektem gry w takiej a nie innej lidze. Ani lepszej ani gorszej, po prostu innej. Z punktu widzenia fotografii reklamowej pokazujemy realizacje często z błędami, szumami. Stylistkom "nie chce się" wyprasować koszuli, fotografowi zamieść stołu, ułożyć kabli itd.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MHWJT_3050+51.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	7,56 MB
ID:	30323

    Rozciągamy formułę do granic bólu. Mnie to bardzo pasuje (bo już w czasie Polaru na polu reklamowym to robiłem) ale to też jest już przebrzmiałe bo wraca się do prostej, zwyczajnej, narracyjnej, filmowej formuły. Chcąc być na czasie należałoby ten advertorialowy sznyt pominąć. I zacząć robić bardzo zwyczajne ale mające "coś" w sobie zdjęcia. Bo bez dwóch zdań znaczna część pokolenia poniżej 25 lat jest odległa od swoich rodziców tak bardzo jak nigdy (w historii). I to jest kwestia miejsca jakie się chce zajmować. Ale też autentyczności bo jak słucham współczesnych reklam i metod to wydaje mi się to tak denne (w sensie jakości perswazji), że nie chciałbym w tej tandecie intelektualnej uczestniczyć. Czyli nie nagnę karku, szczególnie, że apanaży odpowiednich nie widzę. Tym bardziej, że fałsz w mojej postawie pewnie by wszyscy wyczuli. Choć może nie.

    Wobec tego pewnie zostanę jako ten przestarzały. Te same pytania sam sobie musisz zadać. Gdzie i z kim chcesz być. Jeśli chcesz być współczesny to przestań wchodzić na to forum bo tu są wyłącznie dinozaury. Ale jeśli przypadkiem chciałbyś odświeżyć klasyczną i skostniałą fotografię reklamową to wzorców powinieneś szukać nie w podręcznikach foto tylko w miesięcznikach. Ogólnie fotografowie stworzyli sobie getto w którym się cisną. Aby mieć progres trzeba poza nie wyjść i tworzyć całościowe komunikaty. I być może to byłby świetny pomysł dla Ciebie bo oczywiście klasyka reklamowa zostanie (przynajmniej do czasu jak wymrzemy).

    I teraz weźmy na tapetę to Twoje dopracowane (i zaliczone) zdjęcie i zastanówmy się co moglibyśmy z nim zrobić w warstwie wizualnej i komunikacyjnej.

    - np dodać slogan - "lusterko prawdę Ci powie (pokaże)" - reklamowe, pozytywne
    - dodać tytuł (raport - najlepsze zapachy) - advertorial - ukryta reklama
    - stłuc lustro (lekko) i dołożyć "cała prawda o kosmetykach" albo "gorzka słodycz" - negatywne

    Jako fotografowie możemy pozwolić innym pisać swoje historie przy pomocy naszych zdjęć albo samemu pisać swoje.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 05-09-2019 o 22:40

  8. #818

    Domyślnie

    Dziękuje za obszerny tekst i temat do refleksji Wiesiu.

    Nie zadaje sobie takich pytań bo raz że to co ja chce a to co mogę to dwa różne światy, dwa jak ma być to źródło dochodu to przede wszystkim powinienem patrzeć na rynek, to czego szuka, oczekuje i jakie mam możliwości wejścia.
    Osobiście nie widzę u siebie takiego poziomu abym szedł w tak zaawansowane obrazy, chociaż starą fotografię uwielbiam i bardzo podoba mi się to co piszesz. Jednak poruszasz tematy które mocno wykraczają poza samą fotografię a z których jestem kompletnie zielony.
    Ale nie widzę też konfliktu aby robić obie te rzeczy a i jeszcze więcej w tym samym czasie. Obecnie też fotografuje sporo różnych rzeczy bo lubię to robić. Jedne zarobkowo inne czysto hobbistycznie i z zamiłowania.

    Na pewno chce się uczyć i bardzo cenie sobie Twoją pomoc, rady i uwagi. Staram się być otwarty i szukać nowych dróg, chociaż wcielanie i rozwijanie tej wiedzy przychodzi mi z wielkim trudem, co zresztą myślę że widzisz po zdjęciach które nie wiele się różnią od poprzednich.


    Na pewno kierunek który pokazujesz jest jak najbardziej uzasadniony i słuszny, pytanie tylko czy da się od razu skutecznie wskoczyć na ten poziom, czy musi to być droga wieloletniego samodzielnego dojrzewania?.
    Osobiście myślę że to drugie, Ty już jesteś na końcu drogi i osiągnąłeś swój cel oraz masz ogromny bagaż wiedzy doświadczenia i świadomości. Ja nawet na te drogę nie wszedłem. Nie jest problemem wyjaśnić co źle w danym zdjęciu jest lub co można zrobić lepiej na konkretnym przykładzie.
    Sztuką jest wiedzieć dlaczego tak będzie dużo lepiej, mieć ten zmysł, gust i klasę twórcy, artysty czy też fotografa. A to wyrabiałeś w sobie od czasów edukacji, samodzielnej nauki i wielu lat zawodowej kariery i to na różnych stanowiskach.
    Gdzie ja to tylko samouk z bardzo ograniczoną wiedzą i możliwościami, chęci są ale to nie wystarczy zwłaszcza że poziom i konkurencja na każdej płaszczyźnie życia jest ogromna i co raz większa.

    Obawiam się też że robiąc takie zdjęcia jak piszesz nie znajdę na nie zbytu w moim otoczeniu bo nie mam źródeł, kontaktów ani żadnego punktu zaczepienia. Już jestem w niszy z tym co robię a tu jeszcze głębszy poziom miałbym osiągnąć.

    Trudno mi też ocenić walory zdjęcia jak na mnie nie wywiera pozytywnego wrażenia wizualnego. I myślę że to pokazuje współczesne trendy i czasy gdzie powierzchowność jest dużo ważniejsza jak to co głęboko.
    Dziś wątpię że ktoś czyta zdjęcia i poświęca im więcej czasu jak kilka sekund na przewinięcie. Wszystko z powodu szybkości i ilości treści, dwa mało kto do tego przywiązuje uwagę więc w wielu sytuacjach jest to strata czasu.

    Widzę też to po sobie jak oglądam lub czytam jakieś interesujące mnie informacje, że wywalam wstępy i rozwiązłe monologi. Szukam samej esencji komunikatu.
    Nawet na YT coraz więcej filmów np opisujących gdzie autorzy gadali po 15-25min obecnie robią w 2min i ta forma osobiście też dużo bardziej do mnie przemawia.
    Ba nawet forma w jakiej piszę posty i komunikaty bardzo się różni od tej jak pisałem 10lat temu, na gorsze rzecz jasna.

    Wracając do zdjęcia to chciałbym coś takiego zrobić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	168,4 KB
ID:	30343

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	30344

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	30345

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	129,7 KB
ID:	30346

  9. #819

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    Wracając do zdjęcia to chciałbym coś takiego zrobić.
    To nie są trudne realizacje a nawet przeciwnie - swoiste samograje. Każdy z przykładów jest znacząco inny więc na pewno możesz znaleźć swoją drogę.

    Odniosę się do zlinkowanych fot.

    Pierwsza w ostrym "słonecznym" świetle. Hmmm - mocno to tandetne. Zastanawiam się czy do takich opakowań tak trzeba było zagrać. Ale co by nie powiedzieć to bardzo przypadkowe jest a te crossy bardzo mi nie leżą.

    W drugiej mamy, co ciekawe, stripa. Flakon pokazany jest znakomicie. Tło także w większości świetnie zrobione. Gdyby wyrzucić ten montaż kwiatka na dole to byłoby naprawdę znakomicie, bo to co jest na prawo od butelki w zupełności wystarcza. Pomijając ten dyskusyjny fragment, piękna robota

    W trzeciej niby to samo a słabizna. Warto przeanalizować dlaczego.

    Czwarte to nie wykorzystana szansa ale obiekt był trudny bo biała nakrętka plus lustro. Zmieniłbym kierunek światła w skrajnej sytuacji na dolny. Warto zauważyć, że górne lustro i dolna nakrętka wyszły dość dobrze. Czyli da się. Tutaj fotograf napracował się bo musiał zbudować głęboką rynnę w którym to fotografował.

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #820

    Domyślnie

    Przepraszam Wiesiu ze tak późno odpisuje. Mam trochę roboty ale wpadłem coś naskrobać.

    Pierwsza praca wydaje mi się być efektowna, poza tym tandeta z tego co się mówi najlepiej się sprzedaje Ale też dwójka technicznie najbardziej mi się podoba.
    Na szybko szukałem prac z wodą i tym efektem aby bardziej sprecyzować zamysł o jaki mi chodzi.

    Tak więc myślę że już od poniedziałku będę mógł się zająć drugą fotką i postaram się zrobić coś w stylu 2.

    Tzn papier mam różowy jak na ostatnich fotkach, też użyje stripa pod dużym kątem aby uzyskać ładny gradierni i subtelny efekt wody jak ostatnio. użyje też płatków róż jak pisałeś wcześniej.
    Zobaczymy czy coś sensownego z tego wyjdzie. Myślę że na jednej lampie uda się to zrobić większość roboty. A aby urozmaicić tło to użyje gobo.

    Co do wad fotki 3 to w oczy rzuca mi się nieciekawa ekspozycja zielonych listków i mocne przepały na zakrętce, pod nią oraz płaska etykieta.
    Tło też mogłoby być bardziej urozmaicone jak na zdjęciu nr2 i 4. Obecnie jest płaskie jak na moich ostatnich fotkach.
    Do dyskusyjnych punktów dodałbym może jeszcze kolorystykę tła, na opakowaniu są czerwone elementy w tym jakaś roślina.
    Ciekaw jestem czy trafiłem z tymi uwagami czy chodziło ci o coś innego?.


    Pozdrawiam i udanego weekendu przyjacielu

Strona 82 z 107 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •