Close

Strona 78 z 107 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 1063
  1. #771

    Domyślnie

    Kuba!

    Link nie działa. Ale lustro nie powinno być chyba zbyt duże i pierwszoplanowe względem flakonu. Widziałbym prościutkie niewielkie lusterko powiedzmy 10 cm średnicy. Całość z wysokości horyzontu, na błyszczącej białej powierzchni (może być też półka szklana). Z tyłu w odległości metra powierzchnia świecąca (najlepiej mleczna). Kolor oświetlenia realizowany folią. Drugie światło od aparatu sporo słabsze i białe. Chyba jednak coś trzeba będzie dodać aby wywołać wrażenie ciągłości, najprościej ściągnąć nakrętkę ale jeszcze coś (kredka, pędzelek). Przyszło mi do głowy, że można by w tym horyzontalnym układzie wykorzystać lusterko od puderniczki ale jednak wolę to od twarzy (powiększenie).

    Z uwag praktycznych - powierzchnia z tyłu powinna być dokładnie taka jak trzeba (a w pewnych sytuacjach mniejsza od zdjęcia). Reflektor z tyłu powinien być odległy (powiedzmy dwa metry za "pleksi") tak aby nie było winiety. Podobnie aparat z przodu - raczej dłuższa ogniskowa (70-105 mm)

    Poniżej masz podobną realizację ale ponieważ przedmioty były nieprzezroczyste to światło jest inne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WH_WJM2259v2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	3,44 MB
ID:	29760

    Realizacje na pólkach szklanych są genialne pod względem oświetleniowym bo można świecić z pełnej sfery! Zobacz na ten montaż s nietypowym podświetleniem od dołu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt 2.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	155,3 KB
ID:	29761

    I kolejną pracę gdzie widać jaka jest swoboda (na górze kosmetyki na dzień, niżej noc)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mens_WJC4078.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	864,8 KB
ID:	29763

    Na końcu układ oświetleniowy, który wstępnie proponowałem. czyli dwa światła w osi aparatu i raczej nic więcej. Tutaj na tle ale to nie ma znaczenia. Widać graficzny, rysunkowy skutek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MensWJH_3703.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	895,0 KB
ID:	29764

    pees. Patrzę, że jest jeszcze słaba góra.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 27-08-2019 o 08:50

  2. #772

    Domyślnie

    Dzięki Wiesiu za opis i przykłady. Lusterko jest za duże, poszukam czegoś odpowiedniego. Jaki Kolor oświetlenia folią proponujesz?
    "powierzchnia z tyłu powinna być dokładnie taka jak trzeba (a w pewnych sytuacjach mniejsza od zdjęcia)."
    Chodzi ci aby tło było tak duże aby wypełniło kadr a zarazem tak małe aby bezpośrednie światło doświetliło kontury butelki?

    Tak teraz patrzę na fotki kosmetyków na dzień i na noc i widzę właśnie takie światło konturowe. na dolnej półce i odwrotność na górnej.
    Sprytny zabieg zwiększający kontrast. Sam pomysł w ogóle genialny.

    Takie jeszcze pytanie jak wyszedł ci tak mocny kontur lewej strony kosmetyku na pierwszym po prawej?

  3. #773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Dzięki Wiesiu za opis i przykłady. Lusterko jest za duże, poszukam czegoś odpowiedniego. Jaki Kolor oświetlenia folią proponujesz?

    Aby troszkę odrealnić to różowy (magenta 25%) lub coś podobnego. Pamiętaj, że wystarczy niewielki kawałek na palnik.

    "powierzchnia z tyłu powinna być dokładnie taka jak trzeba (a w pewnych sytuacjach mniejsza od zdjęcia)."
    Chodzi ci aby tło było tak duże aby wypełniło kadr a zarazem tak małe aby bezpośrednie światło doświetliło kontury butelki?

    Dokładnie, czasem można zrobić ciaśniejszy kadr i dokopiować brakujące kawałki. Mniej tła to grubszy kontur

    Tak teraz patrzę na fotki kosmetyków na dzień i na noc i widzę właśnie takie światło konturowe. na dolnej półce i odwrotność na górnej.
    Sprytny zabieg zwiększający kontrast. Sam pomysł w ogóle genialny.

    Z tej foty o tyle jestem dumny, że i na górze i na dole przemieszane są kosmetyki transparentne z tymi nieprześwitującymi (akurat dwa razy 2+2). Na focie zupełnie się tego nie czuje.

    Takie jeszcze pytanie jak wyszedł ci tak mocny kontur lewej strony kosmetyku na pierwszym po prawej? Zerknij na górną powierzchnię płynu - tam też zarysowuje się ciemna linia

    To do czwartego zdjęcia po lewej? No właśnie - jak tła masz minimum minimorum to tak wychodzi. Zerknij na górną powierzchnię płynu - tam też zarysowuje się ciemna linia.
    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 27-08-2019 o 13:45

  4. #774

    Domyślnie

    Chodziło mi dokładnie o to odbicie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mens_WJC4078.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	233,9 KB
ID:	29781

    Na początku myślałem że zrobiłbym to jako składak, ale jak tak siedzę i patrzę to wygląda że po mistrzowsku wykorzystałeś światło konturowe. Jego skos oświetla górną cześć tła i tyle butelki. a czarne zastawki robią kontur na butelkach u góry.
    Do tego spot na część etykiet co też chwyta lewe oświetlenie przeze mnie zaznaczone?
    Dobrze odczytuje ten setting?
    Jednym słowem maksymalne wykorzystanie minimalnych środków .
    Co do butelek to światło konturowe i spoty na fronty powodują że wszystko wygląda bardzo spójnie i nie ma wrażenia odrębności.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 27-08-2019 o 17:54

  5. #775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Chodziło mi dokładnie o to odbicie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mens_WJC4078.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	233,9 KB
ID:	29781

    Na początku myślałem że zrobiłbym to jako składak, ale jak tak siedzę i patrzę to wygląda że po mistrzowsku wykorzystałeś światło konturowe. Jego skos oświetla górną cześć tła i tyle butelki. a czarne zastawki robią kontur na butelkach u góry.
    Do tego spot na część etykiet co też chwyta lewe oświetlenie przeze mnie zaznaczone?
    Dobrze odczytuje ten setting?
    Jednym słowem maksymalne wykorzystanie minimalnych środków .
    Co do butelek to światło konturowe i spoty na fronty powodują że wszystko wygląda bardzo spójnie i nie ma wrażenia odrębności.
    Dobrze to odczytujesz. Jestem starej daty i w zasadzie unikam składaków. Powód podstawowy jest, że przeważnie to widać (a w zasadzie ja to widzę). Dwa, pracując na planie widzę efekt i przeważnie jest szybciej. Natomiast retuszu nie unikam i to zarówno estetycznego (nie muszę wtedy kupować nowych teł czy innych kawałków aranżacji) jak i zmiany siły waloru. Tutaj ten kontur uznałbym za ciut zbyt silny (ale w granicach).

    Na pewno były cztery precyzyjnie ustawione lampy. I tak odczytuję, że półka dzienna oświetlona jest z tyłu i góry a dolna dwoma konturami i górą. Jak się przyjrzysz to na górnym XY dostrzeżesz odbicia lewego światła konturowego (czy tam bocznego). Co by sugerowało, że nie było zastawek (pewnie uznałem, że nie są potrzebne). Albo może lewą zrobiłem niezbyt dokładnie.

    Pamiętaj, że w takiej kompozycji bardzo łatwo można przesuwać butelki względem siebie (przód - tył). A także skręcać leciutko wzdłuż osi (czasem wystarczy dosłownie 2-3 stopnie)a także przechylać (tutaj mogło być tak z drugą na dole z lewej - to było coś podobnego do czarnej lawy). Widać ładnie jak poszczególne obiekty wpływają na siebie - dając sporo "szumu" i "śmiecia" oświetleniowego. Czego programowo nie retuszuję wychodząc z założenia, że nie chodzi o to aby było zbyt czysto. To nie fotografia reklamowa!

    W sumie dość ciekawie potraktowana fota

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 27-08-2019 o 19:35

  6. #776

    Domyślnie

    Jestem pod dużym wrażeniem tej pracy i Twoich umiejętności, ująłeś dwa różne typy konturowania obiektów w jednym ujęciu. W dodatku w scenie o bardzo duży kontraście i w gratisie czarne na czarnym.
    W sumie to wszystkie Twoje prace można byłoby porozkładać na czynniki pierwsze i dokładnie przeanalizować tak są dopieszczone.

    Co do śmieci to też uważam że część musi zostać. Bo to one dodają smaczków i realizmu. Chociaż z tego co widziałem to teraz coraz popularniejsze robi się grafika 3D. Obserwuje kilka grup od 3D Maxa i muszę przyznać że obecny poziom robi wrażenie.
    W dodatku odpada właśnie czasochłonny retusz i wiele innych drobiazgów które utrudniają pracę.

    Dzięki też za wskazówkę odnośnie przesuwania w płaszczyźnie przedmiotów. Sam staram się robiąc na 3 przedmioty aby każdy w innej linii się znajdował. Na takich ujęciach horyzontalnych każdy wydaje się być w jednej co faktycznie daje spore możliwości odcinania i wpuszczania światła oraz odbić.

    Dziś pochodziłem trochę za lusterkiem na mieście ale nic ciekawego nie znalazłem, więc kontynuuje poszukiwania od jutra

  7. #777

    Domyślnie

    U mnie w mieście bieda Wiesiu. Więc na ebayu znalazłem takie dwa co myślę mogą pasować.
    Które byś bardziej widział do wizji?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s-l1600.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	162,4 KB
ID:	29829
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s-l1600d.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	116,2 KB
ID:	29830

  8. #778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    U mnie w mieście bieda Wiesiu. Więc na ebayu znalazłem takie dwa co myślę mogą pasować.
    Które byś bardziej widział do wizji?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s-l1600.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	162,4 KB
ID:	29829
    zdecydowanie, bardzo ok

  9. #779

    Domyślnie

    Zamówione. Jak tylko przyjdzie to biorę się do roboty.

  10. #780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Zamówione. Jak tylko przyjdzie to biorę się do roboty.
    Jakbyś chciał zrobić sobie przerąbaną realizację to za półką ustaw lustro. Będzie odbicie flakonu w lustrze i w lustereczku. Będziesz musiał kontrolować całą sferę i wymyślić dobre światło . To drugie prawie nie do zrobienia.

    Miałem kiedyś pomysł coby zastosować lustro weneckie tak aby świecić przez nie. I mieć odbicie. W ten sposób można byłoby mieć kierunek zza lustra. Teoretycznie ale może coś przekombinowuję. Ciekawe czy to możliwe jest...

    W
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 28-08-2019 o 15:59

Strona 78 z 107 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •