Close

Strona 105 z 107 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 041 do 1 050 z 1063
  1. #1041

    Domyślnie

    Ja? ja mam dwie lewe ręce, jakbym miał coś tam uformować to byś padł ze śmiechu Fizyka pomogła
    Zrobiłem to w prosty sposób.

    Czarny materiał, na to szyba. Na nią poszła rama malarska, którą klejem na gorąco przykleiłem do szyby. Dodatkowo gliną oblepiłem całość aby mieć pewność że woda nie ucieknie. Aby żeby glina nie zabrudziła wody, wszystko jeszcze taśmą zakleiłem.
    Płyta leży na szkle, wody nalałem tyle aby wszystko było pod taflą wody.
    Ruch wody na płycie zrobiłem tym
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61EL-o7ZAZL._AC_SL1000_.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	103,7 KB
ID:	56681

    A efekt głośników to moczenie palców w szklance z wodą i spuszczanie kropli z wysokości.
    Światło z góry SB i jedno znad horyzontu. Ale już nie pamiętam co tam miałem. Zresztą dla Ciebie to bez znaczenia.

    Co do wysokiego klucza to też tak myślę. Twoje rady i obeserwacje wkazują że faktycznie warto iść w HK.

  2. #1042

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Ja? ja mam dwie lewe ręce, jakbym miał coś tam uformować to byś padł ze śmiechu Fizyka pomogła
    Zrobiłem to w prosty sposób.

    Czarny materiał, na to szyba. Na nią poszła rama malarska, którą klejem na gorąco przykleiłem do szyby. Dodatkowo gliną oblepiłem całość aby mieć pewność że woda nie ucieknie. Aby żeby glina nie zabrudziła wody, wszystko jeszcze taśmą zakleiłem.
    Płyta leży na szkle, wody nalałem tyle aby wszystko było pod taflą wody.
    .
    Łojezu, Ty to potrafisz dodać sobie roboty

    To jest bardzo proste, potrzebujesz kawałka podłoża (raczej płyta PVC jak szkło), cztery listewki, cztery ściągi stolarskie, kawałek czarnej foli. Na płytę, na brzegach kładziesz listewki, na to kawałek foli tak aby tworzył basenik. Aby się nie rozłaziło zakładasz po jednym ściągu na deszczułkę - wystarczy. Do zrobienia w 3 minuty.
    Robiłem w ten sposób baseny nawet 5 x 8 m. Folia na podłogę i podnieść brzegi na 3-4 cm. Wszystko.

    Folie masz trzy rodzaje czarną, białą i niebieską. Bardzo dobry jest baner (biały)

    Ale efekt głośników - WOW.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 05-10-2021 o 21:22

  4. #1044

    Domyślnie

    @90s fota jest genialna, pomysł i wykonanie - ale tu zgadzam się, że ten żółty placek jest trochę zbyt płaski, jak wycięty czy doklejony... myślę, że nawet odrobinę gradientu, cienia mogłoby go ożywić i wkomponować lepiej w otoczenie, albo pomysł z ramieniem gramofonu - to już byłoby super
    Pomysł z wydrukami fajny, jeżeli @Wujot sobie coś wybierzesz ode mnie to daj znać

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Łojezu, Ty to potrafisz dodać sobie roboty

    To jest bardzo proste, potrzebujesz kawałka podłoża (raczej płyta PVC jak szkło), cztery listewki, cztery ściągi stolarskie, kawałek czarnej foli. Na płytę, na brzegach kładziesz listewki, na to kawałek foli tak aby tworzył basenik. Aby się nie rozłaziło zakładasz po jednym ściągu na deszczułkę - wystarczy. Do zrobienia w 3 minuty.
    Robiłem w ten sposób baseny nawet 5 x 8 m. Folia na podłogę i podnieść brzegi na 3-4 cm. Wszystko.

    Folie masz trzy rodzaje czarną, białą i niebieską. Bardzo dobry jest baner (biały)

    Ale efekt głośników - WOW.

    Pozdro
    Wiesiek
    Pamiętam Twój patent i jak będzie okazja to przetestuje. To foto ma ponad dwa lata i kombinacje wynikały z tego że staram się używać tego co mam. Ale w razie co to zakupię taką płytę PVC.

    Dzięki fafniak i sruba za dobre słowo.

    Nie ma co się nad tym zdjęcie rozwodzić. Pomysł ciekawy, słabe wykonanie. Pomysł Wiesi z ramieniem z igłą bardzo dobry aż kusi aby wrócić i to poprawić.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    Nie ma co się nad tym zdjęcie rozwodzić. Pomysł ciekawy, słabe wykonanie. Pomysł Wiesi z ramieniem z igłą bardzo dobry aż kusi aby wrócić i to poprawić.
    Uważam, że stanowcza musisz popracować nas samooceną (czyli się dowartościować). Dla mnie fota jest cudna i nawet ten żółty placek mnie nie zniechęci. A gdybyś na niego założył silniejszy gradient albo niezidentyfikowany cień to będzie bez zarzutu.

  7. #1047

    Domyślnie

    Krytyka działa na mnie mobilizująco ale jak mówisz że temat jest aż tak dobry, to może jeszcze w tym roku do niego przysiądę. Na razie mam trochę innych obowiązków jak głupie video itd. Do tego zabrałem się za ściankę cyfrową do wielkiego formatu. Ale Twój pomysł z igłą tak mi się podoba, że na pewno to poprawie i dam ci znać

  8. #1048

    Domyślnie

    Dziś książka przyszła, niestety jest na niecałą godzinę czytania. Więc muszę poszukać tego pełnego wydania. Fajnie, że dla dzieci coś takiego wydano.
    Ogólnie bardzo lubię publikacje ze sztuką związane. Widać zupełnie inne podejście do tworzenia jak w fotografii. Zwłaszcza tej obecenej.

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Dziś książka przyszła, niestety jest na niecałą godzinę czytania. Więc muszę poszukać tego pełnego wydania. Fajnie, że dla dzieci coś takiego wydano.
    Ogólnie bardzo lubię publikacje ze sztuką związane. Widać zupełnie inne podejście do tworzenia jak w fotografii. Zwłaszcza tej obecenej.
    Album ma 350 str, połowa to tekst (ale układ jest jednoszpaltowy a czcionka duża). W sumie to czytania nie ma aż tak dużo. Ale w godzinę nie dasz rady.

    Bardzo ciekawe jest "zderzenie" książki Hockneya z "Teorią widzenia" Strzemińskiego. na przykład rozdziałów o impresjonizmie. Strzemiński to był naprawdę gość ale teoria jest, równie naprawdę, lekturą ciężkiego kalibru.

  10. #1050

    Domyślnie

    Zamówiłem już właściwą. Myślę że do tygodnia powinna dotrzeć. Jak polecam natomiast Historia fotografii autorstwa Hacking Juliet, Campany David.
    Poza zdjęciami jest też wiele odniesnień do malarstaw i wojen o uznanie fotografii za sztukę. Dla mnie bardzo ciekawa pozycja. Zwłaszcza że wielu malarzy upodobało sobię fotografię, co doskonale było widać po wielu ciekawych pracach.
    Dziś trudno trafić na coś takiego. Większość sprowadza się do poprawności i rzemiosła.
    Nawet ta książka dla dzieci, zaskoczyła mnie kilkoma genialnymi obrazami. Które, albo łamaly zasady horyzontu, proporcji a już genialnym obrazem był ten z błędnym odbiciem lustrzanym.

Strona 105 z 107 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •