Close

Strona 102 z 107 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1063
  1. #1011

    Domyślnie

    Wiesiu grzech byłoby nie skorzystać z tej skarbnicy wiedzy. Co do książki to moje zdanie znasz wisienka na torcie i podręcznik który sięga do setna kreatywnej fotografii.

    Co do Twojego wkładu w mój rozwój to jest on kluczowy, chociaż marny ze mnie uczeń to wielka radość czytać Twoje uwagi, pomysły i rady.

  2. #1012

    Domyślnie

    [QUOTE/]

    Pomysł z ebookiem - w sumie czemu nie, nie wiem tylko w jakim środowisku (oprogramowanie) należałoby by to robić. Ale sprawdzę.


    Pozdro
    Wiesiek[/QUOTE]

    Już zamawiam w preorderze

  3. #1013

    Domyślnie

    Popełniłem ostatnio kilka ćwiczeń, jak wrażenia?


    1.

    Buty Scarpa Mescalito


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC4003readySMALL.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	631,6 KB
ID:	56207


    2.

    Buty wspinaczkowe La Sportiva Testarossa


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC4908readySMALL.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	319,1 KB
ID:	56208


    3.

    Kask Black Diamond


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6039readySMALL.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	254,2 KB
ID:	56210

  4. #1014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Popełniłem ostatnio kilka ćwiczeń, jak wrażenia?
    Cieńko, tak się wpie****ć w czyjś wątek.

  5. #1015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Cieńko, tak się wpie****ć w czyjś wątek.
    To może pozwolisz założycielowi wątku się wypowiedzieć?

  6. #1016

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Cieńko, tak się wpie****ć w czyjś wątek.
    Przejżałeś chociaż ten wątek? on w połowie właśnie o tym jest.

    Bardzo fajnie że wrzuciłeś swoje fotki sruba i że wykopałeś temat Wiesia.
    Mi się podobają od strony technicznej, jest bardzo elegancko. Ale chętnie też coś od siebie dorzucę.

    1.
    Jest nazwa firmy na pudełku, ale do góry nogami. Za to front pudełka na pierwszym planie poza "No place too far" nie niesie żadnej informacji dodatniej.
    Jakby to były np. drogie buty i na pudełku byłyby jakieś informacje czytelne np ręcznie szyte ze skóry... to pokazanie takiej etykiety informacyjnej mogłaby być dobrym pomysłem.

    2. Trochę za ciemno i trochę brakuje świateł w centrum buta i koło tego żółtego napisu. To jakieś buty sportowe? mogłeś spróbować zamiast czarnego tła przejechać na długim czasie czymś z tyłu aby zrobić linie świateł. Jest to obuwie co ma coś z prędkością związanego?.
    Tak samo język można byłoby bardziej wyprofilować gradientami.

    3. Tutaj też trochę bardziej płynnego gradientu na kasku mi zabrakło. Ale ładnie logo zaakcentowałeś , ale zgasiłbym ten żółty kolor. To jakaś wkładka wewnętrzna?. Mój wzrok pierwszej kolejności trafia na to logo w drugiej na ten żółty kolor.

    Nie próbowałbyś osadzić tych trzech przedmiotów w naturalnym dla nich środowisku?

  7. #1017

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Przejżałeś chociaż ten wątek? on w połowie właśnie o tym jest.

    Bardzo fajnie że wrzuciłeś swoje fotki sruba i że wykopałeś temat Wiesia.
    Mi się podobają od strony technicznej, jest bardzo elegancko. Ale chętnie też coś od siebie dorzucę.

    1.
    Jest nazwa firmy na pudełku, ale do góry nogami. Za to front pudełka na pierwszym planie poza "No place too far" nie niesie żadnej informacji dodatniej.
    Jakby to były np. drogie buty i na pudełku byłyby jakieś informacje czytelne np ręcznie szyte ze skóry... to pokazanie takiej etykiety informacyjnej mogłaby być dobrym pomysłem.

    2. Trochę za ciemno i trochę brakuje świateł w centrum buta i koło tego żółtego napisu. To jakieś buty sportowe? mogłeś spróbować zamiast czarnego tła przejechać na długim czasie czymś z tyłu aby zrobić linie świateł. Jest to obuwie co ma coś z prędkością związanego?.
    Tak samo język można byłoby bardziej wyprofilować gradientami.

    3. Tutaj też trochę bardziej płynnego gradientu na kasku mi zabrakło. Ale ładnie logo zaakcentowałeś , ale zgasiłbym ten żółty kolor. To jakaś wkładka wewnętrzna?. Mój wzrok pierwszej kolejności trafia na to logo w drugiej na ten żółty kolor.

    Nie próbowałbyś osadzić tych trzech przedmiotów w naturalnym dla nich środowisku?
    Dzięki, znalazłem ostatnio trochę czasu, żeby poćwiczyć
    Ad. 1 - masz rację, ale ten układ jakoś najbardziej mi pasował kompozycyjnie, poza tym więcej informacji na pudełku nie było. Idea trochę ograna, ale chciałem to technicznie wypróbować - buty trekkingowe aż rwą się i uciekają z pudełka żeby trafić na szlak.
    Ad. 2 - tutaj moim zamiarem był efekt takiego wyłanianiea się z mroku - generalnie koncepcję oparłem na nazwie buta - Testarossa wprost mi się skojarzyło z Ferrari, no i kolorem oczywiście. To buty sportowe do wymagającego technicznego wspinania, jeden z topowych modeli marki (jednej z najlepszych na rynku zresztą). Więc poszedłem w skojarzenia samochodowe - Ferrari, czerwony, sport, szybkość, ekskluzywność, charakter z pazurem, pewną agresywnością, zadziorem - dlatego poszedłem w zaakcentowanie buta czerwonym światłem (kolor Ferrari), i low key - żeby podkreślić jakby "ciszę przed burzą" - czyli wyłaniające się z ciemnej uliczki Ferrari, podjeżdżające powolutku, żeby za chwilę wystartować na pełnej... stąd poszedłem w konturowe oświetlenie i tak to ustawiłem, żeby światło tylko liznęło napis Testarossa, jako dopełnienie czerwonego światła - jakby czerwonych tylnich reflektorów, odbijających się w ścianach mrocznej ulicy. Tak mniej więcej mi się to w głowie kotłowało. No i podkreślenie asymetrycznego charakteru buta, mocne wygięcie, też mi się skojarzyło z agresywnością auta sportowego i jego agresywnej linii. O malowaniu światłem nawet pomyślałem, ale stwierdziłem, że to będzie za dużo, stwierdziłem że taki minimalizm podkreśli czerwone światło i grę skojarzeń. Taki mój własny roboczy tytuł to: "La Sportiva Testarossa - Ferrari wśród butów wspinaczkowych" I tak, ten język można by jeszcze dopracować.
    Ad. 3 - podobnie koncepcja low-key, tutaj wszystko znowu zagrało na skojarzeniu z nazwą producenta "Black Diamond" - a ta wkładka wewnętrzna na żółto tez strasznie mnie irytuje, bo właśnie odciąga uwagę i zaburza tą "czerń" i odciąga trochę uwagę od logo... ale nie można jej wyjąć z kasku, poza tym to integralna część, więc już nie ruszałem, żeby jednak przedstawić produkt tak jak on w rzeczywistości wygląda. Podkreślenie logo było właśnie głównym założeniem tego zdjęcia i stworzenie klimatu wyłaniającej się biżuterii z diamentem - "czarny diament".

    Chciałem do tego podejść studyjnie i można powiedzieć koncepcyjnie, jak za pomocą czysto formalnych i nieco abstrakcyjnych środków oddać charakter tych przedmiotów. Postawienie ich wśród skał w plenerze wydało mi się zbyt oczywiste, no i zabierało możliwości pobawienia się w dość "chirurgiczne" ustawienia się świateł.
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 19-09-2021 o 21:19

  8. #1018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    To może pozwolisz założycielowi wątku się wypowiedzieć?
    Zwracam honor.

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Przejżałeś chociaż ten wątek? on w połowie właśnie o tym jest.
    Od dłuższego czasu nie śledziłem.

  9. #1019

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Dzięki, znalazłem ostatnio trochę czasu, żeby poćwiczyć
    Ad. 1 - masz rację, ale ten układ jakoś najbardziej mi pasował kompozycyjnie, poza tym więcej informacji na pudełku nie było. Idea trochę ograna, ale chciałem to technicznie wypróbować - buty trekkingowe aż rwą się i uciekają z pudełka żeby trafić na szlak.
    Ad. 2 - tutaj moim zamiarem był efekt takiego wyłanianiea się z mroku - generalnie koncepcję oparłem na nazwie buta - Testarossa wprost mi się skojarzyło z Ferrari, no i kolorem oczywiście. To buty sportowe do wymagającego technicznego wspinania, jeden z topowych modeli marki (jednej z najlepszych na rynku zresztą). Więc poszedłem w skojarzenia samochodowe - Ferrari, czerwony, sport, szybkość, ekskluzywność, charakter z pazurem, pewną agresywnością, zadziorem - dlatego poszedłem w zaakcentowanie buta czerwonym światłem (kolor Ferrari), i low key - żeby podkreślić jakby "ciszę przed burzą" - czyli wyłaniające się z ciemnej uliczki Ferrari, podjeżdżające powolutku, żeby za chwilę wystartować na pełnej... stąd poszedłem w konturowe oświetlenie i tak to ustawiłem, żeby światło tylko liznęło napis Testarossa, jako dopełnienie czerwonego światła - jakby czerwonych tylnich reflektorów, odbijających się w ścianach mrocznej ulicy. Tak mniej więcej mi się to w głowie kotłowało. No i podkreślenie asymetrycznego charakteru buta, mocne wygięcie, też mi się skojarzyło z agresywnością auta sportowego i jego agresywnej linii. O malowaniu światłem nawet pomyślałem, ale stwierdziłem, że to będzie za dużo, stwierdziłem że taki minimalizm podkreśli czerwone światło i grę skojarzeń. Taki mój własny roboczy tytuł to: "La Sportiva Testarossa - Ferrari wśród butów wspinaczkowych" I tak, ten język można by jeszcze dopracować.
    Ad. 3 - podobnie koncepcja low-key, tutaj wszystko znowu zagrało na skojarzeniu z nazwą producenta "Black Diamond" - a ta wkładka wewnętrzna na żółto tez strasznie mnie irytuje, bo właśnie odciąga uwagę i zaburza tą "czerń" i odciąga trochę uwagę od logo... ale nie można jej wyjąć z kasku, poza tym to integralna część, więc już nie ruszałem, żeby jednak przedstawić produkt tak jak on w rzeczywistości wygląda. Podkreślenie logo było właśnie głównym założeniem tego zdjęcia i stworzenie klimatu wyłaniającej się biżuterii z diamentem - "czarny diament".

    Chciałem do tego podejść studyjnie i można powiedzieć koncepcyjnie, jak za pomocą czysto formalnych i nieco abstrakcyjnych środków oddać charakter tych przedmiotów. Postawienie ich wśród skał w plenerze wydało mi się zbyt oczywiste, no i zabierało możliwości pobawienia się w dość "chirurgiczne" ustawienia się świateł.
    Fakt, moim zdaniem studyjnie i technicznie to ty bardzo mocno stoisz.
    Jak się patrzy na obecne standardy i modę, to właśnie sporo się robi w środowisku naturalnym dla przedmiotu, albo tak jak Wiesiu pracował, historia i przekaz.
    Takiego typu ujęcia wyparły zdjęcia na białym tle. Coraz więcej sprzedaży idzie do sieci i białe tło stało się standardem, a role takich ujęć przejęły właśnie zdjęcia emocjonalne pokazujące środowisko, akcje i odnoszący się do konkretnych emocji.
    W ogóle marketing stoi na oddziaływaniu emocjonalnym i budowaniu chęci potrzeby posiadania, oraz zachęcania do akcji.

    Ale to już inny temat Ogólnie technicznie jest mocno

  10. #1020

    Domyślnie

    Tak na szybko.

    1. Jestem niepomiernie szczęśliwy, że wątek żyje i ciągniecie Panowie kaganek oświaty. Zwracam uwagę, że w tytule nie ma "prywatny wątek Wujota" tylko "advertorial i edytorial", myślę, że "reklamę" też wytrzymamy. Ale oficjalnie udzielam wszystkim licencji na umieszczanie i wypowiadanie się w tym wątku

    2. Pierwsza praca.

    Zacznę od oczywistości. Doskonała prezentacja produktu (góra i dół) - klient będzie zachwycony, to najważniejsze. Dla mnie jest zbyt miękko ale wiecie, że ja mało subtelny jestem. Teraz klucz kolorystyczny. Tonacja jest bardzo uspokojona. To bezpieczna droga, szczególnie na początku. Później będzie pole na akordy barwne. Tutaj byłby poważny z tym problem bo pudło jest w tym samym kolorze co buty więc w innych rozwiązaniach chyba przygniecie projekt.



    Teraz zaś rzecz najciekawsza. Co widzimy? Co się dzieje???
    Ponieważ miałem od razu wątpliwość w tym zakresie (zaraz opowiem jaką). Przetestowałem to najbliższych. Dostałem dwie (niezależnie) odpowiedzi:
    - lewy wchodzi, prawy wychodzi z pudełka
    - buty przechodzą przez pudełko

    Natomiast ja niezbyt rozumiałem co się dzieje. Układ sznurówek przemawiał za lewitacją (a nie ruchem), można byłoby to uznać za "zawis" w powietrzu ale bliska odległość od pudełka raczej tę hipotezę psuła. Poza tym ten krokowy układ... Do spadku do pudełka nie pasowało też. Wobec tego miałem problem ze zrozumieniem i dopasowaniem hipotezy. Logika by nakazywała, aby pudełko było punktem wyjścia lub dojścia a tak tu nie jest.

    Wracając do moich bliskich, to zadałem im pytanie - co tutaj się dzieje? I to były dość szybkie odpowiedzi (ale nie natychmiastowe, wymagały jednak chwili wysiłku). Ciekawe jest, że odczytany krokowy układ zdeterminował tu interpretację a nie fizyka sznurówek...

    Teraz jest pytanie co z tym zrobić?

    Gdyby to była lewitacja - to hasło- przekaz "zawsze gotowe do akcji" byłoby idealne
    Gdyby wylatywały w górę to " uwolnij swoją energię"
    Gdyby wpadały do pudła to raczej "po prostu Scarpa"

    Teraz to co mamy można jakoś spróbować uratować. Na przykład "Scarpa, zawsze w drodze" "Krok w najlepszą stronę" Ale oczywiście fizyka sznurówek tego nie potwierdza. Poza tym położenie pudła też takie sobie bo powinno być wtedy gdzieś dalej.
    Czyli lekki klops...

    Pozdro
    Wiesiek

    Spróbuję jeszcze coś napisać o pozostałych pracach choć one są już bardziej produktowe jak advertorialowe.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 21-09-2021 o 11:58

Strona 102 z 107 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •