Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jak to zrobić bez cyfry?

    Witajcie,

    Właśnie stanąłem przed problemem, który jak niedawno myslałem nigdy mi sie nie przydarzy. Moja D70s odwiedzila serwis i raczej posiedzi w nim jeszcze 2 tygodnie a ja mam za zadanie zrobić zdjecia koncertu jazzowego. Typowa krakowska piwnica, mało swiatła, trochę doświetlona scena. Nigdy nie robiłem w takich warunkach zdjęc w technice tradycyjnej - zawsze to była cyfra. Dlatego proszę o Wasze sugesie. Jedyny aparat który mam pod reką to manualny Pentax oraz standardowa 50.

    Proszę o sugestię jaki film kupić ?
    Czy wywołać go standardowo w labie i potem skanować?
    Czy po skanowaniu mogę 'cyfrowo' skonwertować te zdjęcia do B&W?
    Myślałem zeby od razu robić w B&W ale nie mam doswiadczenia ani warunków do wywoływania tego typu nośnika? Moze znacie taki lab w Krakowie?

    Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Sprawa ważna bo od dawna miałem robić ten koncert i nie mogę zawieść muzyków.

    Pozdrawiam
    Bartek


  2. #2

    Domyślnie

    jeśli finalne zdjęcia mają być w B&W to proponował bym załozyć taki materiał. Będziesz miał spory zapas tolerancji naświetlania i o wiele większy zakres EV niż oferuje cyfra czy kolorowe negatywy. A z wywołaniem napewno znajdziesz gdzieś lab lub kogoś ze swojego miasta kto ci to porządnie wywoła.

  3. #3

    Domyślnie

    A jakie Iso proponowalbys do takich warunków? I jakiego producenta? Ewentualnie czy pakować sie w C-41 , a jak tak to jaki negatyw wybrać ( iso,producent)?
    PZDR
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez zbooj ; 25-05-2007 o 12:01


  4. #4

    Domyślnie

    Kodak 400CN, B&W do C-41. Lubie ten material. Czy to mozna jeszcze dostac?
    Droga do Nikon!
    www D700, D70, AF-S 24-70/2.8, AF 50/1.4 2xSB900, SB800

  5. #5

    Domyślnie

    ekstremalnie to Ilford Delta 3200
    z bardziej "cywilnych" Kodak T-MAX 400

  6. #6

    Domyślnie

    Potwierdzam. Kodak T-max 400 to piękny materiał.
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  7. #7

    Domyślnie

    Owszem Tmaxy to super filmy, sam ich czesto uzywam!

    Jednak kolega wspomnial o obawach z tradycyjnymi cz/b.... sam ich raczej nie wywola jak pisze: brak doswiadczenia!

    Oddac taki film do labu....? Kaszana!!!

    Proponowalbym jesli kolega bedzie robil odbitki na papierze (wazne):
    1. jesli mialy by byc to zdjecia cz/b to wspomniany Kodak CN 400 do C41, wywola kazdy lab i nawet bez wielkich wysilkow mozna otrzymac odbitki cz/b
    2. kolor rowniez czulosc 400, moze Fuji Pro 400H http://www.fotograf-sklep.pl/product...roducts_id=275
    to najlepszy moim zdaniem dzisiaj dostepny kolorowy negatyw o czulosci 400, moze lepiej ciut go przeswietlic np. na ISO 320

    A jesli kolega nie planuje robic odbitek na papierze prosto z negatywu... tylko skanowac i zabawy w szopie.
    Rowniez Fuji 400H.
    Male ziarno, dobrze sie skanuje, niski kontrast pozwala zarejestrowac wiele szczegolow w cieniach i swiatlach, naturalne kolory!!!
    Potem w szopie mozna konwertowac jak z cyfre na cz/b i co sie tam komu podoba!!!

  8. #8

    Domyślnie

    A propo zas samego focenia... Tak jak cyfra, prosto i latwo!!!
    Widze ze masz jasne szkielko 50mm, to w zupelnosci powinno wystarczyc by zrobic fotki z klimatem i przy ciekawym swietle zastanym!
    Udanych fotek!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbooj Zobacz posta
    Witajcie,

    Właśnie stanąłem przed problemem, który jak niedawno myslałem nigdy mi sie nie przydarzy. Moja D70s odwiedzila serwis i raczej posiedzi w nim jeszcze 2 tygodnie a ja mam za zadanie zrobić zdjecia koncertu jazzowego. Typowa krakowska piwnica, mało swiatła, trochę doświetlona scena. Nigdy nie robiłem w takich warunkach zdjęc w technice tradycyjnej - zawsze to była cyfra. Dlatego proszę o Wasze sugesie. Jedyny aparat który mam pod reką to manualny Pentax oraz standardowa 50.

    Proszę o sugestię jaki film kupić ?
    Czy wywołać go standardowo w labie i potem skanować?
    Czy po skanowaniu mogę 'cyfrowo' skonwertować te zdjęcia do B&W?
    Myślałem zeby od razu robić w B&W ale nie mam doswiadczenia ani warunków do wywoływania tego typu nośnika? Moze znacie taki lab w Krakowie?

    Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Sprawa ważna bo od dawna miałem robić ten koncert i nie mogę zawieść muzyków.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Nie bój żaby masz jasną 50-ątkę więc moc(khym khym światło chciałem powiedzieć…) jest z Tobą .

    Jeśli to zdjęcia na których Ci zależy to nie możesz się pierniczyć… musisz przemyśleć co chcesz konkretnie osiągnąć(czyli w tym przypadku jakie zdjęcia chcieli by dostać ludzie…) i to wykonać…

    Nieważne co wybierzesz to ja nie pierdzieliłbym się z szukaniem lokalnych szpeców od wołania i wysyłkowo skorzystałbym z profilaba(ceny jak sk…… bajońskie, ale tam nie ma opcji że Ci spieprzą…).

    Co do konkretnych materiałów… To ja dla siebie brałbym provie 400 i forsował do 3200… Ale to kolor i slajd(dobry skan jak piękna lala drogi…). Jeśli chcesz negatyw to tylko Press 800(ale musisz go naświetlać ile Ci sytuacja pozwoli… nawet jako 400-etkę). Tyle że jak Press to tylko wołanie ramowe w profilabie… Jak masz to wołać w jakimś labiku w zwykłym procesorku ze starą chemią to zapomnij i bierz jakiegoś pierwszego lepszego kompakta…

    Co do B&w to tutaj mogę z czystym sumieniem konkretnie polecić… Do takich rzeczy tylko i wyłącznie Fuji neopan 400 i przede wszystkim 1600… Najlepsze w tej chwili srebrowe materiały na takie okazję…

    Ps. Koszt wywołania 3-4 rolek b&w w profilabie jest jeszcze uważam do przełknięcia…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  10. #10

    Domyślnie

    Marcinie to teraz gosciu sie podda i pozyczy cyfraka.....
    Dalismy mu taki przeglad materialow i technik ze cho cho....

    Ale trza przyznac ze bedzie mial w czym wybierac!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •