Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Sony a5100 vs a6000

    Hejka. Chcialbym kupic którys z powyższych modeli. Przegladalem specyfikacje, poza kilkoma ficzerami są bardzo podobne. Na 5100 obecnie jest promocja z kitowym obiektywem za jakies 1800 zł, a6000 ok tysiac więcej.

    Kazdy ma swoje wady i zalety, czy ktos z was stawal przed podobnym wyborem? Wiem, ze a6000 ma wiecej klatek ale wydaje mi sie , że nawet tych 6 z 5100 bym za często nie używał. Do wizjera elektronicznego w bezlusterkowcach Nikon V1 skutecznie mnie zniechęcił więc EVF nie jest dla mnie jakims kluczowym elementem. a5100 nie ma jednego pokretla nastaw i chyba dotykowo wybierane jest to z menu. Za to ma podobno lepsze filmowanie.

    Czy ktos z was ma 5100 i może podzielic sie opinią? Albo ktos kto mial 5100 , przeszedł na a6000 ?

    Nie mam mozliwosci sprawdzenia fizycznie obu aparatów wiec proszę o sugestie.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  2. #2

    Domyślnie

    Mam tylko a6k a innego sony nie miałem.
    Różnicy nie bedzie mz.
    Pod warunkiem, ze masz inny aparacik z wizjerem.
    Jego brak, czasami bedzie doskwierał...
    Ale jesli zrezygnujesz świadomie, to mz bedzie oki.

    (Do plesniaków wizjer sie przyda).

    Jest tez a3000
    Ligo pewnie zaraz cos napisze o nim.
    Mz tez fajna zabawka.
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 24-07-2016 o 12:04

  3. #3

    Domyślnie

    Generalnie pracuje na lustrzankach ale czasem po prostu chcialbym zabrac do kieszeni aparat zamiast targac torbę z calym sprzetem. Gdyby to byl moj głowny aparat pomyslalbym o Sony 7
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  4. #4

    Domyślnie

    A7 do kieszeni to chyba za drogo. I za duzy ciutke jednak.
    Kompakta kup do kieszeni.
    Ja w kieszeni epl5 i 17/2.8 nosze. Małe. Tanie.

    A3000 do kieszeni odpada chyba.

  5. #5

    Domyślnie

    5100 jest faktycznie mniejszy, ale musisz pamiętać że wygodne używanie ekraniku to ekranik plus lupa i wtedy z mniejszej wielkości robi sie większa wielkosć
    natomiast 5100 absolutnie wystarcza

  6. #6

    Domyślnie

    Zdaje się, że jesteś okularnikiem (jak ja). Zastanów się czy bez wizjera dasz radę. Jeśli nosisz fotochromy brak wizjera w słoneczne dni jest totalną porażką. Można, co prawda posiłkować się rozkładanymi osłonami na ekraniki, które zdają całkiem nieźle egzamin, ale troszkę pogrubiają aparat no i trzeba uważać, aby jej nie uszkodzić, gdy jest rozłożona.

  7. #7

    Domyślnie

    Jarek, skoro generalnie pracujesz na lustrzankach to, moim zdaniem, tylko sprzęt z wizjerem. Jaki by mnie był. Przyzwyczajenie to druga natura człowieka. No i pamiętaj, że w słońcu niewiele podziałasz mając tylko ekranik.

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba skłonie sie do tego a6000. Im wiecej na to patrzę, tym bardziej sie skłaniam do niego.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  9. #9

    Domyślnie

    Ale a6000 już do kieszeni nie włożysz ......

    Miałem swego czasu identyczne dylematy; macałem, przymierzałem, tarmosiłem, aż finalnie nabyłem kompakta premium.
    Do kieszeni - jedyny rozsądny MZ wybór.

  10. #10

    Domyślnie

    A6k da rade.
    Ale zobacz kompakty...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Olympus m10 vs sony a6000
    By Drwaler in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 05-08-2018, 12:23
  2. [ Sony ] SONY A6000 - pierścienie czy adapter?
    By martaroo in forum Sony
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 15:35
  3. sony a6000 & helios... adapter
    By martaroo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 02:23
  4. SONY a6000 - zamiennik akumulatora.
    By Panerai in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 18:16
  5. sony a6000 - taniej?
    By martaroo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •