Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Prócz wizjera, A5100 wykastrowany jest również z sanek pod lampę/wyzwalacz - dla mnie akurat jest to bardzo istotne. No i ekran uchyla się jedynie do góry (w A6000 również na dół). Przy pracy w trybie manualnym drugie kółko również się przydaje. Ale to wszystko jest już jedynie kwestią indywidualnych upodobań.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  2. #12

    Domyślnie

    A6000 jest sporo większy. Jeśli wielkość jednak Ci odpowiada, to warto kupić go z 18-55 (już nie oferowany w zestawach, ale można kupić jeszcze nowe sztuki na Allegro), 16-50 jest kompaktowy, ale nie tak ostry jak 18-55 (szczególnie w rogach).

    A5100 ma sens gdy idziesz w kierunku video (ze względu na nowy codec), poza tym nie ma większego sensu - kosztuje niewiele mniej niż A6000!

    A5000 wydaje się optymalny (jeśli nie potrzebujesz wizjera i nie kręcisz video), cenowo wypada najkorzystniej MZ z APS-C Sony'ego. W połączeniu z 16-50 mieści się w kieszeni.

    A3000 ma ten sam sensor co A5000, jakość obrazka identyczna, ale: nie mieści się w kieszeni i ma słaby LCD. Cena najniższa, ale mnie on jakoś nie przekonał.


    Osobiście poszedłbym w A5000.

  3. #13

    Domyślnie

    Mam a6000 i nie używam praktycznie ekranu. W słońcu to moim zdaniem lipa, ale nie każdy tak ma: http://www.agatomaszek.com/2016/01/s...g-photography/
    Dla mnie wizjer to duża różnica. Używki z niewielkim przebiegiem kupisz pewnie z kitem za jakieś 2000 zł.

    EVF vs OVF (vs LCD)

    Unfortunately I never seem to use the EVF, so I’m unable to really comment on its usefulness. Seeing what you are getting in regards of depth of field and exposure obviously has its advantages. 99% of the time I use the rear LCD. It’s added a new dimension to my photography. Flip out the screen and move the camera to places your face can only dream of… ? Some of my photographer friends have joked about how amateur I must look using ‘live view’ at a wedding. I’ll give them another 12 months to discover for themselves how liberating it feels to not have your eye tied to the back of your camera all day.

  4. #14

    Domyślnie

    Miałem/mam aparaty bez wizjera i nigdy więcej takiego nie kupię. Jeżeli masz wybór wybierz z wizjerem, szczególnie kiedy masz kontakt z lustrem.

  5. #15

    Domyślnie

    Niestety wszystkie zestawy KIT są z obiektywami 16-50 . Przy używkach również wszystko co widzę to 16-50. Przekonałem się, że jednak wezmę a6000. Z tym "kieszeniowym" rozmiarem to tak trohe z przymróżeniem oka bo torbę na ramie i tak mam i tak, co nie znaczy, ze musi byc w 90 % wypchana gratami Nikona.
    Bede próbować znaleźć ten kit 18-55. Czy w najgorszym przypadku jesli nie znajdę 16-50 jest aż tak tragiczny?
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  6. #16

    Domyślnie

    16-50 jest ok.
    Mam. Nie narzekam.

    Tyle ze ja nie testy, a fotki nim robie...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Ale a6000 już do kieszeni nie włożysz ......

    Miałem swego czasu identyczne dylematy; macałem, przymierzałem, tarmosiłem, aż finalnie nabyłem kompakta premium.
    Do kieszeni - jedyny rozsądny MZ wybór.
    Archibald, jaki kompakt kupiłeś? G7x?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #18

    Domyślnie

    Pytasz jakbyś nie wiedział ...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jarek78 Zobacz posta
    .............Z tym "kieszeniowym" rozmiarem to tak troche z przymróżeniem oka bo torbę na ramie i tak mam i tak, co nie znaczy, ze musi byc w 90 % wypchana gratami Nikona........

    Trzeba było tak pisać od razu..... nie zabierałbym wówczas głosu w dyskusji.

  9. #19

    Domyślnie

    Miałem 16-50 w górach. Jest w miarę ok na takie wypady.
    To jest z tego kita:
    https://500px.com/photo/150995159/sp...user_id=307384

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znajomy wybierał aparat dla żony co prawda nie do kieszeni tylko do torebki i był zdecydowany na A6000 jednak jak dostali do rąk Panasonic DMC-GX7 to zdecydował sie na niego i muszę przyznać że fajna alternatywa, do tego w tej cenie do wyboru jest z obiektywem 20mm lub 14-42, ewentualnie jest bardziej kompaktowy Olympus E-PL7 i do tego 14-42 pancake, był tez brany pod uwagę Panasonic DMC-GM5K z 12-32mm za swoją kompaktowość.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Olympus m10 vs sony a6000
    By Drwaler in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 05-08-2018, 12:23
  2. [ Sony ] SONY A6000 - pierścienie czy adapter?
    By martaroo in forum Sony
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 15:35
  3. sony a6000 & helios... adapter
    By martaroo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 02:23
  4. SONY a6000 - zamiennik akumulatora.
    By Panerai in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 18:16
  5. sony a6000 - taniej?
    By martaroo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •