Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138
  1. #1
    ksh
    Gość

    Domyślnie NEC EA275WMi - oszalałem ?

    Mam od dwóch dni długo oczekiwany monitor NEC EA275WMi, wyselekcjonowany i po kalibracji, wszystko niby działa super ale... no właśnie ale jest problem i to dość spory z równomiernością temperatury bieli.
    Górny prawy róg jest zimny wpada w niebieski, dolny lewy jest ciepły wpada w żółty, po środku jest malutko miejsca gdzie jest optymalnie.

    Wklejam zdjęcia zrobione aparatem w zaciemnionym pomieszczeniu gdzie nic nie wpływa na ekran monitora.

    http://i.imgur.com/4P6wI72.jpg
    szary

    http://i.imgur.com/qlrPT0x.jpg
    jasny błękitny

    http://i.imgur.com/t0ZBzt8.jpg
    jasny beżowy

    http://i.imgur.com/nCmbrhO.jpg
    skrajnie umieszczone zdjęcia

    http://i.imgur.com/xRAEo2C.jpg
    porównanie


    Co o tym sądzicie, czy ja oszalałem twierdząc że to jest nie akceptowalne w takim monitorze, czy jednak taka wada to coś co mieści się w normie i muszę pogodzić się z tym że monitor za 3000zł nie da mi lepszej jakości, a nawet gorszą pod względem tych nierównomierności niż poprzednik lg za 1200zł ?

    Jak ktoś ma tego NEC-a niech napisze też coś na jego temat.

  2. #2

    Domyślnie

    to widać nawet na telefonie

  3. #3

    Domyślnie

    Zwróć się z tym do Czornyja, , może on ci pomoże.

  4. #4

    Domyślnie

    Wybierz sobie miejsce na monitorze, w którym fotografie podobają Ci się najbardziej i tego miejsca się trzymaj.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Świetna rada

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze bym sprawdził (na innym kompie/laptopie i przewodzie) czy w jakiś dziwny i w sumie raczej niepojęty dla mnie sposób nie jest to "winą" konfiguracji Twojego sprzętu. Jeśli jednak nie jest, to... To napiszę co ja sądzę po tym co widzę. Co prawda tego monitora nie posiadam ani żadnej styczności z innym egzemplarzem tego modelu nie miałem, ale IMHO to nieistotne w opisanym przypadku.

    To co napisałeś i pokazałeś (na zdjęciach) brzmi finalnie jak jakiś ponury żart
    Zastanawiasz się czy zaakceptować? Takiego - sorry, ale zgodnie z z własnym odczuciem napiszę - syfu kolorystycznego na monitorze to chyba nawet na sprzęcie za 300 PLN (o ile są takowe) bym się nie spodziewał... Ty dałeś ok. 10x więcej...
    Co chcesz zaakceptować? Że sprzęt praktycznie nie nadaje się do w miarę rzetelnej obróbki zdjęć i będziesz obrabiać dobierając kolory na "czuja"? Przecież to coś się bardziej na śmietnik nadaje niż do choć trochę poprawnej i rozsądnej pracy z kolorem...

    Co znaczy "wyselekcjonowany" monitor? Że był przez Ciebie czy sprzedawcę sprawdzany??? Chyba ten Twój egzemplarz musi być popsuty, bo aż nie chce mi się wierzyć, żeby NEC taką kaszanę na rynek puścił.Może w transporcie coś się uszkodziło?
    No i osobna kwestia to kalibracja, za którą pewnie też płaciłeś. Ktoś kto kalibrował nie widział co się dzieje na matrycy? Jeśli się działo (patrz uwaga o transporcie). Taki ktoś tym bardziej powinien być wyczulony na kolory. Moim zdaniem powinien Cię
    poinformować o problemach z matrycą i uczciwie powiedzieć, że kalibracja mija się z celem poprzez takie wady, gdyż monitor nadaje się jedynie do wymiany. Wziął kasę (no może nie wziął - nie wiem) i zadowolony był?

    Dla mnie opisana przez Ciebie sytuacja z tym monitorem i jego kolorami oraz kalibracją to katastrofa z każdej strony i w każdym aspekcie...
    Każdy kolejny dzień, a nawet godzina, obrabiania zdjęć na takim monitorze jak pokazałeś na zdjęciach, byłby dla mnie niepotrzebną stratą nerwów. Kasy w sumie też...

    Reklamuj koniecznie i nie daj sobie kitu wciskać, że tak ma prawo być! A jeśli byłyby jakiekolwiek problemy, zrobiłbym NECowi (może też sprzedawcy - ale nie znam sytuacji, więc tu nie do końca wiem) z tym modelem taką antyreklamę, że...

    Liczę że sprawa zakończy się pomyślnie i otrzymasz inny, sprawny (skłaniam się chyba jednak ku uszkodzeniu - nie wierzę, aby ten model tak po prostu "miał") egzemplarz tego monitora i będziesz z niego zadowolony.
    Gościnnie.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Monitor jest zakupiony przez forum w monitory.mastiff.pl i dlatego miałem pewne zaufanie do selekcji czy kalibracji, a tu jednak wyszło jak wyszło, Tomasz twierdzi że to nie wada i mieści się normie.
    Obecnie jestem uziemiony bo na monitor czekałem 1,5 miesiąca, teraz wymiana to już nawet nie chcę myśleć ile by trwała, a do pracy się nadaje zwłaszcza że chodzi o prace z fotografią.

  8. #8

    Domyślnie

    Współczuję i pytam... dlaczego NEC a nie Eizo?

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Współczynnik cena/jakość przy 27" nie daje wielkiego pola manewru, a właściwie to jedyny monitor do wyboru.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Współczynnik cena/jakość przy 27" nie daje wielkiego pola manewru, a właściwie to jedyny monitor do wyboru.
    Tomasz ma rację, to nie wada ale to po prostu zasadniczo wk...ia.

    Ciekawe czy używany Dell 3008 lub jakiś inny 30'' staroć Eizo z AMSO będzie miał takie same "normatywne" parametry?

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NEC p221w
    By BialyBST in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 11:04
  2. nec p221w
    By katzdw in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:40
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 17:19
  4. NEC i problem
    By iroyork in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 01:38
  5. NEC vs EIZO
    By Bradley22 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •