Close

Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 138
  1. #61

    Domyślnie

    Ale o ile dobrze pamiętam sam Tom1 pisał kiedyś że NEC Ea27wmi nie jest taki doskonały . Ma swoje wady

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Każdy sam podejmuje decyzję i "ryzyko" z tym związane. W każdym razie byłbym bardzo zniesmaczony gdybym wydał większe pieniądze i miał przykładowo taki efekt klik i usłyszałbym, że to normalne i tak ma być.
    Ale w tej chwili ma Pan DUŻO gorzej.

    NEC na zdjęciach z mva ma typowe srebrzenie / połyskiwanie, jakie ma każdy IPS bez OCF, ale nie ma wycieków. Pański ma dokładnie takie same cechy jeśli chodzi o połyskiwanie jak benzyna na wodzie, ale dodatkowo ma paskudne wycieki na krawędziach. Kwestia jak to zostało pokazane na fotografiach, jakie jest otoczenie (oświetlenie) i jak skonfigurowany sam ekran. Raz można pokazać równą czarną powierzchnię a drugi raz tragedię.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 20-05-2019 o 21:56

  3. #63

    Domyślnie

    Czarny uważam, ze został dobrze pokazany, biały jest w rzeczywistości jaśniejszy i na zdjęciu nie widać leciutkiego przebarwienia przy prawej krawędzi (tak max. do 1 cm). Ja tu żadnych wycieków (tęczy, itp.) nie widzę, zarówno na zdjęciach jak i w praktycznym użytkowaniu.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20-05-2019 o 22:11

  4. #64

    Domyślnie

    Wykazałem, że pokazane zostało źle! Jeśli nie rozumie Pan, że oba zdjęcia muszą być z tą samą ekspozycją, to inaczej nie umiem wytłumaczyć. Sama wartość bezwzględna nie ma już znaczenia, chodzi o różnicę.

  5. #65

    Domyślnie

    Oba zdjęcia, ale które ? Te moje pokazujące czerń i biel ? Nie mogą być wykonane z tą samą ekspozycją to chyba jest oczywiste ? (to pokazujące biel byłoby całkowicie przepalone gdyby była taka sama ekspozycja jak dla czarnego). Moje zdjęcia są wykonane poprawnie i oddają rzeczywistość.

  6. #66

    Domyślnie

    Zdjęcie czerni. Wystarczy choćby porównać jasność ramek. Pokazał Pan zdjęcia różniące się 10X (DZIESIĘĆ RAZY) jasnością. Nie ma mowy o żadnej rzetelności. Jeśli nie ma Pan możliwości postawienia ich obok siebie to przynajmniej trzeba skorygować ich jasność tak, aby ramki, które przecież z obu są podobne czarne, były podobne również na zdjęciu. To część wspólna. Same ekrany wyjdą jako różnica.

    Kurde, żeby takie rzeczy tłumaczyć na forum fotograficznym...

  7. #67

    Domyślnie

    To jest takie wróżenie z fusów, że "same ekrany wyjdą jako różnica". Ta ekspozycja zależy od wielu czynników. Od samego oświetlenia ramek przykładowo. W benku jest kaptur zasłaniający zewnętrzne światło z góry (czy z boku) i ramki są bardzo słabo oświetlone. Wymaga to dłuższego czasu naświetlania, co za tym idzie także czerń monitora będzie jaśniejsza. To czysta loteria i nie mająca nic wspólnego z porównaniem. Nawet nie chciałem porównywać czerni co bardziej tą równomierność (srebrzenie). Jak było napisane wcześniej, chcąc porównać rzetelnie trzeba by postawić oba obok siebie. Dla mnie nawet ten Eizo może mieć głębszą czerń, a zdjęcie tego po prostu nie oddaje. Ja jestem zadowolony z takiego wyświetlania czerni w benku przy jasności 25 (nie ma jakichś tam plam, rozjaśnień w rogach). To tyle co chciałem powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20-05-2019 o 22:58

  8. #68

    Domyślnie

    Zdjęcie czerni robi się w ciemności, to chyba oczywiste. Ekspozycję prosto więc skorygować, wiedząc, że ramki są czarne.

    Dobra, nie będę więcej się produkował. Kto chciał, sam rozezna które porównanie jest bardziej wiarygodne.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...Dobra, nie będę więcej się produkował. Kto chciał, sam rozezna które porównanie jest bardziej wiarygodne.
    Twoje na pewno nie jest. Taką czerń jaką zasymulowałeś w programie to chyba nawet jak bym jasność ustawił na 100 miałbym lepszą, a benek świeci bardzo mocno (350 cd/m2). Próbujesz wmówić mi coś co nie ma miejsca. Powtórzę po raz ostatni (zostawmy już samo porównanie) moje zdjęcie pokazuje jak wygląda czerń przy jasności 25. W pokoju nie było całkowitej ciemności (żaluzje zasłonięte, okno od wschodu) gdy robiłem zdjęcie.

  10. #70

    Domyślnie

    @And.N przeglądnąłem ten wątek i trochę jestem zdziwiony, że próbujesz z tymi monitorami zrobić zabieg, jakbyś do jednego poziomu szarości doprowadzał białą suknię panny młodej i czarny garnitur pana młodego, a tłumaczysz to tym, że inaczej nie będzie widać różnic tonalnych na garniturze i na sukni. Oczywiście, że te monitory nie mają tak dużych różnic tonalnych jak suknia i garnitur ale chodzi mi o ilustrację tego zabiegu. Coś cię chyba jednak zaślepiło w tym wątku.

Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NEC p221w
    By BialyBST in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 11:04
  2. nec p221w
    By katzdw in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:40
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 17:19
  4. NEC i problem
    By iroyork in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 01:38
  5. NEC vs EIZO
    By Bradley22 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •