Close

Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 138
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    @And.N przeglądnąłem ten wątek i trochę jestem zdziwiony, że próbujesz z tymi monitorami zrobić zabieg, jakbyś do jednego poziomu szarości doprowadzał białą suknię panny młodej i czarny garnitur pana młodego, a tłumaczysz to tym, że inaczej nie będzie widać różnic tonalnych na garniturze i na sukni. Oczywiście, że te monitory nie mają tak dużych różnic tonalnych jak suknia i garnitur ale chodzi mi o ilustrację tego zabiegu. Coś cię chyba jednak zaślepiło w tym wątku.
    @mmluty, przyznaje, całkowicie niepotrzebnie zrobiłem porównanie tych dwu zdjęć (BenQ i Eizo). Mogłem wstawić tylko moje. Mnie z kolei dziwi, że Tom01, próbuje mnie przekonać, że mój benek tak wyświetla jednolity kolor czarny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wersja Tom01_BENQ.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	183,5 KB
ID:	25200
    To jakaś farsa, czysta manipulacja. Z tyłu za monitorem jest bardzo jasno, dlaczego ?, panował półmrok - dokładnie jak na zdjęciu, które zrobiłem (może nawet nieco ciemniej było za monitorem)

    Albo jak pisze Tom01 "Normalna" równomierność 99,99% monitorów wygląda tak: "
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	super_podswietlenie-1.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	25201

    Jak to się ma do tego co napisał crusiek:
    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ...Do biura w tym miesiącu kupiłem 6 benqów 27 calowych za 1000zł brutto od sztuki i świecą na prawdę spoko, podświetlenie jest ok, nie rzucają się w oczy żadne nierówności, jest petarda. :P Prawdę mówiąc, gdyby nie ta skromna promocja na NECa to sobie pewnie też bym takiego zwyklaka kupił i by mi wystarczył
    Te 6 sztuk to pewnie te 0,01%, ale miał szczęście. Albo jak to krecik z widzeniem nie za bardzo, u mnie pewnie też, albo też mi się trafił ten 0,01%. No nie róbmy jaj.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21-05-2019 o 16:22

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Tom01, próbuje mnie przekonać, że mój benek tak wyświetla jednolity kolor czarny
    Przecież to jest Pańskie zdjęcie. Ten monitor DOKŁADNIE TAK wyświetla czerń. Kwestia widoczności defektów wynika z oświetlenia, szczególnie za monitorem i jego ustawienia. Tak jak ma Pan to obecnie zrobione, jest bardzo dobrze, jeśli nie widać nierówności. Przyczepiłem się tylko i wyłącznie próbie "wykazania", że jest to lepsza homogeniczność, niż monitora kilka klas lepszego.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Przecież to jest Pańskie zdjęcie.
    Zdjęcie moje ale przerobione (bardzo mocno rozjaśnione)

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ten monitor DOKŁADNIE TAK wyświetla czerń.
    Wyświetla tak jak pokazałem na swoim zdjęciu. Idąc w taka manipulację (z tym mocnym rozjaśnieniem zdjęcia) wszystko można wykazać.
    Na 100% jasności czerń wygląda dużo lepiej niż na tym zmanipulowanym zdjęciu.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Kwestia widoczności defektów wynika z oświetlenia, szczególnie za monitorem i jego ustawienia. Tak jak ma Pan to obecnie zrobione, jest bardzo dobrze, jeśli nie widać nierówności.
    Na zdjęciu nie było żadnego sztucznego oświetlenia i nawet nie mam nic takiego specjalnego (dopiero cos tam planuję, się rozglądam).

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Przyczepiłem się tylko i wyłącznie próbie "wykazania", że jest to lepsza homogeniczność, niż monitora kilka klas lepszego.
    Nie było moim celem wykazania "lepszości" benka (bo na pewno nie jest) i jak napisałem zupełnie niepotrzebnie zestawiłem zdjęcia obok siebie.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Coraz bardziej "naukowe" te argumenty. Normalnie powalające.

    Tak się czasem dziwię, jakim cudem ludzie mogą robić świetne zdjęcia, wygrywać konkursy, ......., nie płacąc haraczu na te wszystkie zaklęcia kolegi Tom01.
    To powinno być zwyczajne zakazane. I karane.
    Napisał człowiek, który obrazek z Z7 przedstawił jak z taniego smartfona starszej generacji, następnie usunął zdjęcia i teraz pozuje na fachowca
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #85

    Domyślnie

    Interesujące... Gdy około 3 lat temu pisałem o naocznym porównaniu Benka SW2700PT z paroma innymi monitorami, to pewne osoby stwierdziły, że to farmazony, że to nie może być prawdą. A teraz @And.N potwierdza to o czym pisałem.

  6. #86

    Domyślnie

    Oczywiście że się da, ja jadę na 11 letnim monitorze i żyję, zdjęcia na nim obrabiane mają się dobrze na różnych monitorach/tv. Bardziej obawiam się że zakup tego biurowego neca bez stuningowania z nie używanymi bebechami od modelu PA okaże się strzałem w kolano.
    Ale nie omieszkam postawić go obok tych tanich benqow i nagrać wideo w temacie
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Interesujące... Gdy około 3 lat temu pisałem o naocznym porównaniu Benka SW2700PT z paroma innymi monitorami, to pewne osoby stwierdziły, że to farmazony, że to nie może być prawdą. A teraz @And.N potwierdza to o czym pisałem.
    No właśnie nie potwierdza. Widać syf na ekranie jak na taniej masówce? Widać jak na dłoni. Ale oczywiście ukryć można wszystko, a autor twierdzi uparcie, że jak ukryte to nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 21-05-2019 o 23:39

  8. #88

    Domyślnie

    @And.N jak by nie patrzeć, co by nie chcieć udowodnić, to niestety ale trzeba monitory postawić obok siebie i zdjęcie zrobić w tych samych warunkach z jednakową ekspozycją, wtedy faktycznie widać różnicę w podświetleniu. Nawet jeśli masz rację, to Twoje zdjęcie gdzie ramki monitora nawet nie widać (jednolita czerń) jest ewidentnie ciemniejsze niż eizo toma, a co za tym idzie będzie widać bardziej jednolity ekran. Nawet jeśli masz rację i Benq równo świeci, to Wasze zdjęcia nie są ok do porównania, bo są inaczej zrobione, z inną ekspozycją.

    Tu nie ma nad czym debatować jak się da różne fotki. Mogę zrobić zdjęcie każdego monitora na ziemi w taki sposób, żeby ekran był idealnie czarny.
    ;]

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    @And.N jak by nie patrzeć, co by nie chcieć udowodnić, to niestety ale trzeba monitory postawić obok siebie i zdjęcie zrobić w tych samych warunkach z jednakową ekspozycją, wtedy faktycznie widać różnicę w podświetleniu. Nawet jeśli masz rację, to Twoje zdjęcie gdzie ramki monitora nawet nie widać (jednolita czerń) jest ewidentnie ciemniejsze niż eizo toma, a co za tym idzie będzie widać bardziej jednolity ekran. Nawet jeśli masz rację i Benq równo świeci, to Wasze zdjęcia nie są ok do porównania, bo są inaczej zrobione, z inną ekspozycją.

    Tu nie ma nad czym debatować jak się da różne fotki. Mogę zrobić zdjęcie każdego monitora na ziemi w taki sposób, żeby ekran był idealnie czarny.
    @Aeon88, w pełni się z Tobą zgadzam, też o tym wspominałem, chyba z 2 razy. Tak tyko nadmienię, ramki, kaptur, w benku są rzeczywiście czarne i dla mnie nie jest specjalnie dziwne, że na zdjęciu wyszły również czarne. Nie wiem czy jest jakikolwiek sens aby na zdjeciu pokazać te ramki siwe, szare (jest taka możliwość), jeśli w rzeczywistości są czarne. Jakbym podniósł ekspozycję aby to zrobić, pokazałbym też nieprawdziwą jasność ekranu monitora (byłby zbyt jasny, niezgodny z tym, kiedy robiłem zdjęcie). Nie uważasz? Po prostu moje zdjęcie oddaje to co gdy wyświetlę na nim jednolity czarny obrazek. Miałem wówczas ustawiona jasność na 25, kontrast fabryczny - 50 (nie zmieniałem). Zdjęcie robiłem w pomieszczeniu gdzie było bardzo mało światła zastanego (przez małe okno z zasłonięta żaluzją).

    Zrobiłem jeszcze jedno zdjęcie, tym razem podnosząc jasność monitora z wartości 25 do 50 (50 to dla mnie jasność przy, której w benku nie da się długo popracować - ból oczu) i oto rezultat:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beneksw2700pt_jasność_50_P1140191.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	374,9 KB
ID:	25253
    (a jeszcze oczywiście plik RAW tego zdjęcia, bo przecież można w programie "podrasować") :Załącznik 25255

    Przyznaję jest "wyciek" podświetlenia, głównie na dole ramki przy logo BENQ, ale jakie ma to w praktyce znaczenie...dla mnie żadne. Jasności na poziomie 50 nie będę używał bo za długo bym przed monitorem nie posiedział.

    Teraz trochę sarkazmu wrzucę. Tom01 stwierdził (po linku jaki wcześniej wrzuciłem):
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ale w tej chwili ma Pan DUŻO gorzej. ...
    a gorzej dotyczyło tego zdjęcia (zdjęć z linku poniżej), aby zobrazować jedno foto:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NEC UHD_2016-03-25_21-56_001.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	473,9 KB
ID:	25254
    żródło

    Cóż, przyjdzie mi z tym żyć, że mam dużo gorzej (od powyższego zdjęcia), ekspert raczej się nie myli
    Mimo wszystko wolę mieć "dużo gorzej"

    PS.
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Chwali bo kupił i tyle. Syndrom pliszki. ...
    Już pisałem, że każdy sam podejmuje decyzję i ryzyko z tym związane. Nie mam żadnego interesu (w przeciwieństwie do Ciebie) aby chwalić ten monitor, po prostu moje wymagania amatora spełnia z nawiązką.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 22-05-2019 o 17:37

  10. #90
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrób kalibracje sprzętową obu monitorów na takie same ustawienia, na zdjęciu niech będzie szara karta obok żeby sobie wyrównać i wtedy dopiero się zobaczy.

Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NEC p221w
    By BialyBST in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 11:04
  2. nec p221w
    By katzdw in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:40
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 17:19
  4. NEC i problem
    By iroyork in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 01:38
  5. NEC vs EIZO
    By Bradley22 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •