Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Grip

  1. #1

    Post Grip

    Czy warto kupić grip do aparatu dodam że aparatu bd używał do robienia krajobrazów portretów później planuje w celach zarobkowych typu imprezy okolicznościowe komunie chrzty imprezy rodzinne

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam gripa bo aparat jest wygodniejszy w obsłudze szczególnie podczas zdjęć pionowych, ale jak idę w góry to muszę go odpiąć. W torbie aparat z gripem się mieści ale w plecaku już nie. Poza tam liczy się dla mnie jak najmniejszy ciężar plecaka. Wiem że jeśli kupię większy plecak to będę zabierał więcej szkieł i innych dupereli więc nie wymieniam na większy
    Jeśli nie musisz go daleko ze sobą targać to grip na pewno będzie użyteczny i nie musisz iść w oryginał bo ja jestem bardzo zadowolony z zamiennika.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  3. #3

    Domyślnie

    Dodam że aparat to d5100

  4. #4

    Domyślnie

    Ale na tym chcesz zarabiać? Zamiast w gripa to inwestuj w szkła. Czym dysponujesz?
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  5. #5

    Domyślnie

    Narazie mam 18-105 i zamierzam kupić stałke 50mm może coś innego co wybrać myślałem też nad 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    24-70 to świetne szkło Ale pod pełną klatkę. Jak chesz zarabiać na foto musisz pomyśleć o zmianie puchy.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  7. #7

    Domyślnie

    Nie łapę za bardzo co tj puchy?

  8. #8

    Domyślnie

    D5100 nie pofocisz zawodowo. Inwestuj w szkła, później body i ćwicz, ćwicz, ćwicz...
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  9. #9

    Domyślnie

    Ok. Tak sb powiedziałem że jak się dorobienie to zmienię na d600/610 myślałem też o konkurencji canon d70 ale po co jak bd miał szkła to się raczej nie opłaca kupować adapterów. I z tego co wiem to nasze nikonki mają więcej pól AF niż canon. Gadałem kiedyś ze znajomym fotografem jak kupowałem lusterkowca na oku miałem sony alpha chyba 58 canona 600d I właśnie d5100 i wybrałem d5100. A jeszcze jedno pytanie czy do d5100 bd mógł podłączyć lampy. Na str nikona piszą że tak kumpla mówi to samo na yt jest filmik z recenzji canon 600d koleś gada że on obsługuje dodatkowe lamy a d5100 nie.

  10. #10

    Domyślnie

    Kolego, przecież masz sanki na lampę więc podepniesz. Jeśli chcesz zmienić na pełną klatkę to kupuj od razu szkła pod fx. Tylko weź poprawkę że są 3 razy droższe niż pod dx. A ilość pól af nie zależy od rodzaju systemu tylko klasy sprzętu którym dysponujesz.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Grip
    By bambus1181 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 21:28
  2. Grip
    By Empire in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 17:43
  3. Grip D50 - nowy grip z wyświetlaczem LCD od Jenis
    By MrQba in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 09:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •