Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Post Adaptery a obiektywy

    Witam forumowicze od dłuższego czasu szukam jakiegoś obiektywy do mojego nikona. Niestety Obiektywy są dość drogie w porównaniu do kolegów po fachu Canon. Wpadłem na pomysł żeby kupić sobie adapter z nikona na obiektywy canon lub pentax, link https://www.systembank.pl/adapter-ni...wka-p2358.html niestety jest badzo mało adapterów na obiektywy canona a bym chciał używać takiego http://www.e-fotojoker.pl/canon-ef-5...7#.V4Sr1qIqncs. proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    A czy to nie jest tak, że obiektywu Canona nie da się podpiąć do Nikona ze względu na zbyt małą odległość rejestrową? Po prostu obiektywy Canona są mocowane bliżej matrycy, niż na to pozwala mocowanie F Nikona - z tego względu zresztą trudno podłączać do Nikona szkła z innych systemów, np. popularnego M49. Chyba tylko Pentax umożliwia stosowanie adapterów, bo tam chyba ta odległość jest większa niż w Nikonie. Cała reszta wymaga albo ultracienkich adapterów, albo adapterów z soczewkami, albo przeróbek obiektywów.

    Jednym słowem, Nikon jako baza do zabawy obiektywami pozasystemowymi nadaje się co najwyżej średnio...

    Aha, możesz jeszcze poczytać tutaj: http://www.stegierski.com/2015/06/adaptacja.html

  3. #3

    Domyślnie

    Nie łatwiej poszukać używanego Nikkora 50 1.8g? Ja za tyle (500) sprzedawałem swojego... Albo kup sobie 50 1.8D jest jeszcze tańszy, albo manualnego Ai czy AiS, one kosztują ok 300-500 zł i nawet znajdziesz wersję 1.4...

  4. #4

    Domyślnie

    Nie widzę najmniejszego sensu kupowania za 500 zł obiektywu Canona, z którym nie tylko nie będzie AF, jak również zadnego sterowania przesłoną, czy pomiaru światła w D3x00 i D5x00, gdy za 500zl można kupić Nikkora 50/1.8 D...

    Poza tym, aby podpiąć tego Canon trzeba kupić odpowiedni adapter, a ten kosztuje wgranicach 100-200zl i dodatkowo psuje jakość obrazka przez zamontowaną w nim soczewkę.

    Jak chcesz się bawić w adaptery, to jedynie M42 - Heliosa 44M-4 można kupić za niecałe 100zl, a będzie bardziej funkcjonalny niż ten Canon, bo bedzie można w nim normalnie uzywac przesłony, jak i ustawianie ostrości jest lepsze. Adapter z soczewką kosztuje ok 80zl.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukas92 Zobacz posta
    Witam forumowicze od dłuższego czasu szukam jakiegoś obiektywy do mojego nikona. Niestety Obiektywy są dość drogie w porównaniu do kolegów po fachu Canon. Wpadłem na pomysł żeby kupić sobie adapter z nikona na obiektywy canon lub pentax, link https://www.systembank.pl/adapter-ni...wka-p2358.html niestety jest badzo mało adapterów na obiektywy canona a bym chciał używać takiego http://www.e-fotojoker.pl/canon-ef-5...7#.V4Sr1qIqncs. proszę o pomoc
    Po pierwsze to napisz, jaki masz aparat. Zamieściłeś pytanie w "Nikon - system 1". Trzeba to doprecyzować, bo zmienia nieco postać rzeczy.

  6. #6

    Domyślnie

    Aparat to nikon d5100. Więc odpuścić adaptery canona jedynie jak już co zostaje to adaptery M42 i pentax. Jeszcze myślałem aby 2 adaptery złączy ze sobą tj z body nikon na stare obiektywy canona i przejściówka z tego na obiektywy eos czy to zda egzamin

  7. #7

    Domyślnie

    A jaki masz obiektyw Nikona?
    I czy posiadasz jakieś inne szkła (stare canony), czy chcesz kupować?
    A w ogóle to do jakiego rodzaju zdjęć potrzebujesz innego obiektywu?

  8. #8

    Domyślnie

    Zapomnij o składaniu kilku adapterów. Żadnych bagnetowych nie połączysz tak, aby adapter był bez soczewki, a każda soczewka, to spora strata w jakości.

    Do Nikona Można używać tylko M42 i obiektywów średnioformatowych (np. Pentacon Six). Wszystkie inne, a szczególnie już obiektywy z elektroniką (Canon EF, EF-S) zupełnie się nie nadają do użycia z Nikonem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Obiektyw kit 18-105. Zdjęcia planuje robić różne krajobrazy portrety może i nawet foto w makro. Żadnych starych szkieł nie mam myślałem aby zastosować stare canona ale.... jak nie bd współgrać to może polecicie coś ze starych obiektywów nikon?

  10. #10

    Domyślnie

    Przy D5100 stare obiektywy nikona albo nie będą automatycznie ustawiać ostrości, albo dodatkowo nie będziesz miał pomiaru światła. Skoro zadajesz takie pytania i mając 18-105 szukasz obiektywu do różnych zastosowań (np. krajobrazy), to znaczy że jesteś w tym momencie osobą początkującą. Dlatego powinieneś kupować obiektywy, które posiadają własny silnik. Do portretów i makro możesz się pokusić o tamrona 60mm f2.0, do samych portretów na początek wystarczy nikon AFS 50mm 1.8g, obiektyw tele: Nikon 55-300VR. Dodatkowo wiedz, że nie ma obiektywu, który by się nadawał do wszystkiego.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon v1..adaptery
    By janisjanis in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 16:12
  2. Makro tanim kosztem - czyli pierścienie, adaptery, konwentery, soczewki, mieszki
    By michukrot in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 12:06
  3. filtry + adaptery m42 z allegro
    By psycho144 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 17:41
  4. Adaptery, a mieszek...
    By Dark in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-12-2005, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •