Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Ślub - debiut

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Dla mnie ciasne kadry są plusem, dodają intymności. Ostatnio bardzo dużo widzę ślubnych zdjęć gdzie para młoda/fotografowany obiekt zajmuje 1/4 część kadru, reszta to otoczenie...
    Generalnie całość bardzo udana, obróbka w moim smaku, widać że ślub na luzie (prawda to?), bez tego jakże popularnego nadęcia nowobogackiego. Brawo!
    Całość robiona 35/50/85?
    Zgadza się, ślub na luzie, kameralnie (najbliższa rodzina i znajomi), bez wesela, bez wielkiego szumu
    Robione 35DX/50/T28-75.

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Będzie focił TAK SAMO jak dziś; oko albo się ma albo nie; tego nauczyć się nie da; co najwyżej można opanować parę schematów, ale to nie to samo.......
    Zgadza się, focił pewnie będę tak samo, tylko jeszcze techniki muszę się poduczyć, m.in. używania lampy, opanowanie trybu M aby to robić intuicyjnie (teraz było nerwowo) no i wspomniany postprocess. Tutaj też jeszcze wiem, że to nie jest to co do końca bym chciał osiągnąć.
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  2. #22

    Domyślnie

    Zamieściłeś bardzo przyjemny zestaw. A jak na debiut, to super. Fajnie, że masz oko do szczegółów.
    Jeśli miałbym się czepić, to częstego migania na zmianę kolor/czb.
    Obróbka podoba mi się. Ja przy ślubie pewnie starałbym się o nieco weselszą kolorystykę, ale może to tylko ja... Z obróbki wyszedł fajny pseudo - analog.

  3. #23

    Domyślnie

    Nic dodać:
    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    (...) jest to najlepszy przykład na to, że bez zbędnej bufonady i stwarzania otoczki pro, zaawansowany amator jest w stanie spokojnie zrobić satysfakcjonujące repo ślubne (...)
    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    (...) cały reportaż ma 150 fotografii (...)
    Komentarz do dwóch powyższych wypowiedzi jest MZ zbyteczny bo pokrywa się z moim punktem widzenia.

    ----------------------------------------

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    (...) Cieszę się, że zdjęcia się podobają, jest motywacja do dalszej pracy i nauki, bo jeszcze wiele przede mną
    MZ jak na pierwszy raz jest nadzwyczaj dobrze. Drobne rzeczy by się znalazło (np. prostowanie niektórych zdjęć) ale generalnie jestem na tak. Plus poprawisz bardziej obróbkę i będzie jeszcze lepiej.
    Nikon

  4. #24

    Domyślnie

    jak na debiut to jest bardzo fajnie. Widywano tu gorsze foty osób mających się za ekspertów slubnych
    WB w kościele bym przeanalizował i poprawił lekko. Masz oko, poprawić obróbke, kolory i będzie git.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    (...) focił pewnie będę tak samo, tylko jeszcze techniki muszę się poduczyć, m.in. używania lampy, opanowanie trybu M aby to robić intuicyjnie (teraz było nerwowo) no i wspomniany postprocess. Tutaj też jeszcze wiem, że to nie jest to co do końca bym chciał osiągnąć.
    Pozytyw jest taki, że - pomimo wielu ciepłych słów - nie popadasz, jak niektórzy "wielcy pro ślubniacy" z forum, w samozachwyt i dostrzegasz (w przeciwieństwie do nich) swoje błędy. Tak trzymaj i obyś za rok czy dwa nie był takim bucem jak oni.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Pozytyw jest taki, że - pomimo wielu ciepłych słów - nie popadasz, jak niektórzy "wielcy pro ślubniacy" z forum, w samozachwyt i dostrzegasz (w przeciwieństwie do nich) swoje błędy. Tak trzymaj i obyś za rok czy dwa nie był takim bucem jak oni.
    Czuję, że zaraz rozpęta się tu burza
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    Czuję, że zaraz rozpęta się tu burza
    E tam, jaka burza. Prawda często boli ale to nie oznacza, że nie należy jej pokazywać. Wielu uważało, że np nie da się robić zdjęć N35/1.8 DX na FXie a kurczaczek pokazał, że się da. Wielu też uważa, że dzisiaj minimalny sprzęt do ślubów to D750 + stałki Sigmy z linii Art a Ty pokazałeś, że da się robić dobre foty D700 i słabszymi szkiełkami. To jest prawda i nie ma co jej ukrywać. I żadna burza nie jest tu potrzebna bo prawda sama się obroni. Chwaliłem wtedy zdjęcia kurczaka i teraz chwalę Twoje... bez względu jakim zestawem zostały zrobione.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 13-07-2016 o 12:21

  8. #28

    Domyślnie

    Można robić gorszymi zestawami zdjęcia, to fakt. Ja swego czasu cisnąłem D600 + 35 DX to też fakt i mimo tego że można było pocisnąć z tego fajne zdjęcia, to dawało pewne ograniczenia do których nie chciałbym wrócić, ale pewnie gdybym musiał to tak bym robił. Ale ciągle jestem zdania że w sprzęt warto inwestować, bo to daje dodatkowe możliwości i często gwarancje swobodniejszej pracy w ciężkich warunkach i osiągania lepszych efektów - ale ważne żeby przy tym mieć "oko" i umieć wszystko poskładać w całość

    Kolorów nie ruszaj, bo są fajne oryginalne, mimo że to "presety" pasują idealnie do tej PM
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 13-07-2016 o 13:58

  9. #29

    Domyślnie

    Ja chylę czoła, tym bardziej że to początki tak jak już sam napisałeś.
    Pomimo że to nie do końca mój styl (choć bardzo, bardzo blisko) to widać że wiesz co robisz i konsekwentnie do tego dążysz. Obróbka może się komuś podobać albo i nie a to jest kwestia gustu, natomiast nikt nie zaprzeczy że jest spójna a to najważniejsze.
    Jesteś jedną z niewielu osób które były by brane pod uwagę jako fotograf ślubny na moim własnym ślubie
    Jeszcze raz gratuluję.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ....Kolorów nie ruszaj, bo są fajne oryginalne, mimo że to "presety" pasują idealnie do tej PM
    Zawsze, gdy korzystam z presetów to i tak i je dostosowuję do danego zdjęcia (koryguję krzywe, kolory itp.), aby wszystko ładnie pasowało. Nie wrzucam na żywca, bo nie znam presetu który idealnie "przerobi" fotę
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ślub cywilny-debiut ;)
    By Jarecky83 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 11:49
  2. Joanna i Grzegorz ślub, ślub, ślub.
    By vivvaldi in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 12:31
  3. ślub - debiut
    By pavel_9 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 17:39
  4. debiut - slub kumpeli
    By KRUChY_lodz in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 09:49
  5. Debiut nad morzem i debiut na forum
    By MajaS in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 03:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •