Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50
  1. #11

    Domyślnie

    Czyli Bessa R będzie dobrym pomysłem?

  2. #12

    Domyślnie

    Jeżeli nie zależy Ci na przypinaniu obiektywów z bagnetem M i jesteś gotowy ograniczyć się do gwintowych, to tak.

    W wiedeńskim lajkaszopie można ją nadal jeszcze kupić jako nową za 360 eurosów. Do tego Industar od FEDa za piwo postawione kumplowi, u którego taki bezużytecznie się wala w szufladzie i masz za pół ceny, którą sobie zakładałeś.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 11-07-2016 o 18:02

  3. #13

    Domyślnie

    Postanowiłem zaryzykować i kupić rosyjską myśl techniczną zwaną Fed 4 o dziwo aparat jest w przyzwoitym stanie i działa, ale do rzeczy. Jakie obiektywy polecacie pod ten aparat?

  4. #14

    Domyślnie

    Pasować powinny wszystkie z gwintem 39 mm, ale z takim aparatem nie ma sensu kombinować i wydziwiać. Normalny seryjny Industar i wystarczy.

  5. #15

    Domyślnie

    Wiem, kupiłem w komplecie, ale co jeszcze jest polecane, bo bym coś jeszcze kupił, a obiektyw zostanie i się podepnie w przyszłości do innej puszki

  6. #16

    Domyślnie

    Stosunkowo łatwo osiągalne i dosyć tanie są Jupiter 11 135/4 i Jupiter 12 35/2,8. Droższe, bo na portalach aukcyjnych wystawiane w cenie kilkuset złotych
    są Orion 15 28/6 i Jupiter 9 85/2. Niedawno sprzedał się na allegro za ok 350 zł Jupiter 3 50/1,5. Zupełnym rarytasem jest Russar 20/5,6. Obiektywy te
    z powodzeniem można podpinać poprzez przejścówkę do bezlusterkowców.W lustrzankach ze względu na znacznie mniejszą odległość mocowania obiektywy te
    będą ostrzyć tylko na bardzo bliskich dystansach.Nie wiem jak w innych systemach bezlusterkowych, ale Jupitera 12 nie podepnę do Olympusa OM-D M10.
    Tylne soczewki nie mieszczą się poprostu w komorze przedmatrycowej.Oczywiście możesz też szukać oryginalnych leicowskich obiektywów, ale to już zupelnie
    inny zakres cenowy.
    Przyjemnej zabawy.

  7. #17

    Domyślnie

    Należy dodać, że do prawidłowego kadrowania z obiektywami niestandardowymi potrzebny jest celownik uniwersalny.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Należy dodać, że do prawidłowego kadrowania z obiektywami niestandardowymi potrzebny jest celownik uniwersalny.
    Akurat sie za takim rozglądam na ebayu, tylko nie wiem, czy wybrać marki Leica, czy ZSRR

  9. #19

    Domyślnie

    Mnie (jak jeszcze robiłem takimi aparatami) najlepiej się sprawdzał w boju zmiennoogniskowy TEWE 35-200 (płynny zoom, korekta paralaksy), aczkolwiek muszę przyznać, że ten rosyjski rewolwerowy (5 stałych 28-135) jest optycznie staranniej wykonany, ma linie pomocnicze na ramkach, choć akurat korekta paralaksy jest mniej dokłądna niz w TEWE.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Zacząłem znowu chorować na bessę i pytanie, czym się różni, wersja bez literki na końcu miedzy M,S i A i chyba jest jeszcze wersja C?

    Drugie pytanie wyczytałem, ze nie podłącze jupitera 12 pod R i R2 a pod 3 i 4 da radę?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat
    By Marecki10 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-12-2007, 22:28
  2. Aparat
    By michal13031986 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2007, 19:07
  3. Aparat
    By michal13031986 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2007, 12:00
  4. aparat dalmierzowy...
    By Yarko in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 22:00
  5. Dalmierzowy aparat - JAKI NAJLEPSZY? YASHICA vs CANONET
    By st_luk in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-10-2005, 15:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •