Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cała tajemnica Archera to:
    1. rzetelne i poprawne opanowanie warsztatu fotograficznego. Bez ochów i achów o genialności ale jednak całkiem solidne rzemiosło co juz dla wielu jest ścianą nie do pokonania.
    2. spore wyczucie światła z uwagami jak w punkcie pierwszym.
    3. olbrzymi wkład umiejętnej obróbki PS
    4. dobór ładnych , sympatycznych, tzw. fotogenicznych modelek , tez z uwagami jak w pkt. 1 i pkt.2
    5. pewnej konsekwencji stylu nie można mu odmówic , choć daleki jestem od tezy , że to Archer ten styl wymyślił.
    Czyli to wszystko co decyduje o fotografii którą sie przyjemnie ogląda.
    I warto to wspominać na każdym kroku , że to postproces w głównej mierze jest odpowiedzialny za efekt tych prac.
    Ostatnio edytowane przez zoom2 ; 01-07-2016 o 14:15

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Jego zdjęcia doskonale udowadniają , że obróbka jest o wiele ważniejsza niż samo fotografowanie, choć i ono musi być na poziomie technicznym co najmniej dobrym
    Wow!
    No i jeszcze trzeba mieć co fotografować. Pryszczata i przygruba żona nawet Archerowi wyjdzie ....owo.
    Wow!!!
    Zastanawiam się właśnie co by tutaj napisał Saudek, albo w sprawie pierwszego zdania np. taka Anita Andrzejewska...

    Lubię czasem tu zajrzeć.
    W razie potrzeby, prosze do mnie pisac raczej na e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au"
    www.analogowiortodoksi.pl

  3. #13

    Domyślnie

    A dlaczego zakładasz że fotografia Saudka się wszystkim podoba i ma być wyznacznikiem?
    A tak a propos to wszystkie 5 punktów o których pisałem ma zastosowanie w przypadku Saudka.
    O pryszczatych grubych babach pisałem w innym poście tego wątku. Modelki Saudka całkowicie wypełniają definicje pkt. 4 z tym tylko że są pięknie inaczej.

  4. #14

    Domyślnie

    Niestety z marnie naświetlonego kadru porządnego zdjęcia nie będzie.
    Te zdjęcia zdecydowanie są bardzo dobrze naświetlone.

    Drugim etapem oczywiście, może trochę niestety ale jednak dziś to standard, jest obróbka. Konsekwencja czy nie konsekwencja ale żeby zajmować się fotografią na odpowiednim poziomie w czasach kiedy każdy jest fotografem, trzeba prezentować właśnie (taki) stale wysoki poziom.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Niestety z marnie naświetlonego kadru porządnego zdjęcia nie będzie.
    Te zdjęcia zdecydowanie są bardzo dobrze naświetlone.

    Drugim etapem oczywiście, może trochę niestety ale jednak dziś to standard, jest obróbka. Konsekwencja czy nie konsekwencja ale żeby zajmować się fotografią na odpowiednim poziomie w czasach kiedy każdy jest fotografem, trzeba prezentować właśnie (taki) stale wysoki poziom.
    Eh... niezmiernie często spotykam się ostatnio z tego typu pytaniami i podejściem do fotografii - przede wszystkim obróbka, Photoshop, że bez tego się nie da, to najważniejsze itd... zawsze mówię, że to zaczynanie od nie tej strony. Najpierw trzeba opanować fotografię, aparat, światło, a później obróbka, co najwyżej jednocześnie, nigdy na odwrót.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Eh... niezmiernie często spotykam się ostatnio z tego typu pytaniami i podejściem do fotografii - przede wszystkim obróbka, Photoshop, że bez tego się nie da, to najważniejsze itd... zawsze mówię, że to zaczynanie od nie tej strony. Najpierw trzeba opanować fotografię, aparat, światło, a później obróbka, co najwyżej jednocześnie, nigdy na odwrót.
    Przeczytaj jeszcze raz mój post, bo albo źle zacytowałeś albo źle zrozumiałeś...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Przeczytaj jeszcze raz mój post, bo albo źle zacytowałeś albo źle zrozumiałeś...
    No nie to zacytowałem
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    A dlaczego zakładasz że fotografia Saudka się wszystkim podoba i ma być wyznacznikiem?
    Nie zakładam. Ale Ty załozyłes, że "obróbka jest o wiele ważniejsza niż samo fotografowanie".
    Fotografia Saudka nie musi się podobac, ale nie zmienia to faktu, że występująca na nich "pryszczata i przygruba żona" wcale nie wychodzi "....owo". A Saudek był znany prawie 20 lat przed pierwszym Photoshopem, także tego. (teraz padnie, że to co robiło się kiedys w ciemni, teraz robi się Photoshopem, co jest tylko w niewielkiej części prawdą.)

    Zdjęcie musi być dobre w aparacie. Potem może byc już tylko lepsze. Photoshop to jest ostatnie, co czyni zdjęcie dobrym. Jesli jest tak, jak raczyłeś założyć, to już nie jest fotografia a grafika komputerowa.
    W razie potrzeby, prosze do mnie pisac raczej na e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au"
    www.analogowiortodoksi.pl

  9. #19

    Domyślnie

    twarz żółta, pupa fioletowa nie wiem nad czym się tak rozpływacie. Z naszego domowego podwórka Lucas ma znacznie lepiej
    dopracowany warsztat ps (ale ok co kto woli). Tak czy owak rosjanki są piękne


    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #20

    Domyślnie

    Specem od portretu zdecydowanie nie jestem, ale tutaj z tą przeżółconą twarzą ciężko się nie zgodzić
    D4, DF, 24-70/2.8, 12/2.8, 50/1.4, 70-200/2.8, 19-35/3.5-5.6

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obróbka
    By Pelson1919 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 09:54
  2. Obróbka
    By nocny333 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 19:29
  3. Kristin i Sean - zaręczynowo
    By Gregi69 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 09:53
  4. Kasia & Sean
    By Radek Radziszewski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 13:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •