Close

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718
Pokaż wyniki od 171 do 175 z 175
  1. #171
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Ja używałam przez 2 lata tej sigmy z D7100 i moje uwagi i spostrzeżenia są następujące:

    Plusy:
    - solidnie zbudowane
    - dość szybki AF
    - Fajna jasność
    - dość fajna jakość na każdej ogniskowej w tej cenie
    - stabilizacja

    Minusy:
    - delikatne problemy z ff/bf i to na róznych ogniskowych. Jak się wyregulowało na szerokim to wystepował na 50mm, jak się wyregulowało a 50mm to przy krótszych z kolei występował. Ale to nie wina szkła raczej a puszki. Z wieloma szkłami to miałam.

  2. #172

    Domyślnie

    Sigmy 18-35 Art i Nikkora 17-55 nie da się porównać, bo to szkła z dwoma różnymi przeznaczeniami. Obrazek z Arta jest ostry, kontrastowy, doskonały od 1.8 w całym zakresie. AF tego obiektywu w mojej opinii zachowuje się nieprzewidywalnie, nie jest jakimś demonem prędkości, miałem ten obiektyw trzy razy na intensywnych testach i za każdym razem miałem poczucie, że nie miałbym do niego zaufania, żeby go kupić (wtedy do D7100). Zdecydowałem się na Nikkora 17-55 i nie żałuję, ale to jest z kolei obiektyw, którego nie kupuje się dla obrazka. Pewny i szybki AF, pancerna budowa, uszczelnienia, niezawodność, dość dobra praca pod światło. Ale obrazek na 2.8 nie jest ani jakoś super ostry, ani porywający, bokeh nudny, ot po prostu prawidłowy, do bólu nudny obrazek. Można mu za to zaufać pod względem AFu w każdych warunkach. Ja swoją sztukę kalibrowałem wzorcowo, dopiero po tym zabiegu obrazek na 2.8 powyżej 35 mm był dobry, choć do każdej Sigmy Art z jaką miałem styczność brakowało mu baaaardzo wiele. Sigma 17-50 to pewien kompromis między jakością obrazka, gabarytami i ceną i trzeba sobie jasno powiedzieć, że w jego cenie nie ma niczego lepszego. Szybki i cuchy AF, stabilizacja i światło 2.8 w całym zakresie. Miałem jedną sztukę, kupiłem na forum, używałem prawie dwa lata, nawet równolegle z N17-55. Był lekki FF, do skalibrowania. Obiektyw był bardzo dobry w całym zakresie, miał równy AF, działał z D7100 ze znanymi utrudnieniami, z D300s, D90 i D200 bez żadnych problemów. Sprzedałem, ale mam ponownie inny egzemplarz, znów z naszej giełdy. Wrócił niedawno z kalibracji z D200 i jest świetnie w całym zakresie. Wiem że D200 nie stawia wielkich wymagań, ale dopóki nie sprzedałem N17-55, to często go używałem z D200 i w zakresie obrazka jest dokładnie taki sam na tym korpusie.

  3. #173

    Domyślnie

    No nie wiem, dla mnie S17-50 nie jest ostra (patrząc na wasze zdjęcia) optycznie też jest przeciętna (wnioskuje po swojej) i nie wiem czy 3 gracz by jej nie zawstydził.

    Dla mnie N17-55 sigmę leje po całości, bokeh jest ciekawszy, AF lepszy, kontrast lepszy, rysowanie lepsze, sory ale na nikosiu światło odbite od krawędzi szkła ma naturalny kolor a nie fioletowy jak w przypadku sigmy. Jedyne zalety jakie widzę w sigmie to: cena, kompaktowe gabaryty, lepsze/bardziej ciasne GO.

    Ktoś wertował instrukcje jeśli chodzi o kwestię zgodności ?

  4. #174
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    No nie wiem, dla mnie S17-50 nie jest ostra...
    Ja miałem dwie ostre sztuki i dobrze działające z każdym body, jedna sigma nadal u znajomych chodzi też już na drugim body.

  5. #175

    Domyślnie

    Ja sporo czytałem o słabych Sigmach 17-50 2.8, sam takiej nie trafiłem. Ale to i tak szkło budżetowe więc bez sensu jest oczekiwać cudów. Natomiast nie mogę z własnych obserwacji potwierdzić, że N17-55 2.8 dawał w jakimkolwiek zakresie lepszy obrazek. Był szybszy i pewniejszy, ale z pewnością tak samo poprawny pod względem obrazka.

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718

Podobne wątki

  1. Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM
    By Lukaasz in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1648
    Ostatni post / autor: 22-10-2020, 22:30
  2. 1500pln - Sigma 17-50 f/2.8 OS HSM
    By arkadiuszarek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 176
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 19:40
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:18
  4. Nikkor 17-55 2.8 czy sigma 17-50 2.8 EX DC OS HSM
    By antos777 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 16:44
  5. Sigma 17-50 F2.8 EX HSM OS - problem?
    By pudens in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 01:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •