Close

Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 175
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    Wiem, niestety po wizycie w serwisie korekcja jest bezużyteczna, test był poglądowy.

    Mnie nie martwi przesunięcie i jego stopień tylko brak powtarzalności i totalny rozrzut przy względnie dogodnych warunkach. Przez lata w ten sposób sprawdzam zgranie sprzętu i nigdy nie miałem problemów, choć przyznaje czasem bardzo trudno trafić.

    Serwis zaoferował przywrócenie ustawień początkowych i zwrot pieniędzy.
    Polecam postąpić zgodnie z poniższym filmikiem. Przede wszystkim aby domowy test był miarodajny należy ostrzyć na punkt będący w płaszczyźnie równoległej do matrycy w aparacie

    https://m.facebook.com/groups/300607...45598022307077

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Polecam postąpić zgodnie z poniższym filmikiem. Przede wszystkim aby domowy test był miarodajny należy ostrzyć na punkt będący w płaszczyźnie równoległej do matrycy w aparacie

    https://m.facebook.com/groups/300607...45598022307077
    Nie mam facebooka i jak pisałem wcześniej głównym problemem jest brak powtarzalności.

    Jeśli fotografujesz obiekty tylko w takiej płaszczyźnie to jesteś szczęściarzem, kiedyś wszyscy go używali i nikt nie marudził a zalecie było 45st, teraz są "internetowe mądrości", jadę na nim ponad 10 lat i nigdy nie miałem problemów. Serwis zawsze dostawał takie zdjęcia i nie mówił by cokolwiek zmienić. Oczywiście zmiana ma sens bo jak słusznie zauważył Dariusz czasem trudno trafić w odpowiednie miejsce, na pewno się w coś zaopatrzę.

    Serwis bardzo szybko się poddał więc muszą znać problem (biorąc to na logikę), skoro oni polegli to moje starania są bezsensowne, jakiego testu bym nie robił w zwarciu ten duet się totalnie nie sprawdza. Kolega miał podobny przypadek przy canonie i po prostu pozbył się szkła.
    Ostatnio edytowane przez cycus14 ; 04-02-2019 o 22:17

  3. #103

    Domyślnie

    Nie trzeba mieć konta na Facebooku, żeby móc obejrzeć ten film, a człowiek który go nagrał prowadzi jeden z lepszych serwisów niezależnych w tym kraju, szeroko polecany na tym forum i w innych miejscach w sieci. Zostało tam wyjaśnione dlaczego testy przy użyciu takiej karty są niemiarodajne (to samo z resztą napisał Dariusz, fizycznie punkt AFu może być wyżej lub niżej niż kwadrat w wizjerze, będzie Ci się wydawało że ostrzysz na 0, a będzie ostrzył na -1 lub +1).

    Swoją drogą na tych zdjęciach, które zamieściłeś, wg mnie trafione jest 6-7/10 prób. Na 2, 8 lekki BF, na 7 lekki FF, trochę mniejszy na 6.

    A jeśli uważasz, że obiektyw jest skopany to reklamuj kalibrację do skutku, aż się serwis podda, ale musisz mieć argumenty, czyli odpowiednio przeprowadzony test w warunkach domowych.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Nie trzeba mieć konta na Facebooku, żeby móc obejrzeć ten film, a człowiek który go nagrał prowadzi jeden z lepszych serwisów niezależnych w tym kraju, szeroko polecany na tym forum i w innych miejscach w sieci. Zostało tam wyjaśnione dlaczego testy przy użyciu takiej karty są niemiarodajne (to samo z resztą napisał Dariusz, fizycznie punkt AFu może być wyżej lub niżej niż kwadrat w wizjerze, będzie Ci się wydawało że ostrzysz na 0, a będzie ostrzył na -1 lub +1).
    nie zauważałem "m", to ten "były" serwis z warszawy co im D90 kilka razy wysyłałem bo ustawić nie umieli ? materiał obowiązkowy dla każdego początkującego.

    Po raz kolejny piszę że to test tylko poglądowy a przesunięty punkt AF nie tłumaczy efektu.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Swoją drogą na tych zdjęciach, które zamieściłeś, wg mnie trafione jest 6-7/10 prób. Na 2, 8 lekki BF, na 7 lekki FF, trochę mniejszy na 6.
    dla mnie 2 bardzo dobre, 2 do zaakceptowania, ale nawet 3 nie trafione to o 3 za dużo. sorry ta próba jest banalna, wykonana przy naturalnym oświetlaniu.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    A jeśli uważasz, że obiektyw jest skopany to reklamuj kalibrację do skutku, aż się serwis podda, ale musisz mieć argumenty, czyli odpowiednio przeprowadzony test w warunkach domowych.
    czytałeś co napisałem ? (ludzie ogarnijcie się !) Już się poddał a do złożenia reklamacji wystarczyło to co przedstawiłem. Widocznie lepsze niż zdjęcia "kontrolne" z balkonu, które wykonuje technik.

    Czy jest skopany nie wiem, dla mnie jest bezużyteczny, chciałem kupić S18-35 ale po tym cyrku chyba sobie odpuszczę.
    Ostatnio edytowane przez cycus14 ; 05-02-2019 o 01:49

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    nie zauważałem "m", to ten "były" serwis z warszawy co im D90 kilka razy wysyłałem bo ustawić nie umieli ? materiał obowiązkowy dla każdego początkującego.
    Chyba nie piszesz o tym serwisie, który sugeruje kolega, bo on jest w Warszawie, ma się dobrze i z pewnością nie ma problemów z ustawianiem czegokolwiek. Nie chodzi o serwis Nikona, ten co teraz jest w Czechach...

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    Po raz kolejny piszę że to test tylko poglądowy a przesunięty punkt AF nie tłumaczy efektu.
    To co pokazałeś ze słowem test nie ma nic wspólnego. Ze słowem przypadek i losowość całkiem sporo.
    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    dla mnie 2 bardzo dobre, 2 do zaakceptowania, ale nawet 3 nie trafione to o 3 za dużo. sorry ta próba jest banalna, wykonana przy naturalnym oświetlaniu.
    Może i banalna, może i w warunkach dobrych, ale niczego nie sprawdzająca. Jeżeli nie chcesz porządnej tablicy jaką Ci pokazał Darek, to chociaż wydrukuj i poskładaj poprawnie FocCal-a, znajdziesz w internecie. Wtedy może coś będziesz w stanie sprawdzać...
    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    czytałeś co napisałem ? (ludzie ogarnijcie się !) Już się poddał a do złożenia reklamacji wystarczyło to co przedstawiłem. Widocznie lepsze niż zdjęcia "kontrolne" z balkonu, które wykonuje technik.
    Oczywiście, że te z balkonu będą lepsze, bo pozbawione ryzyka loteryjności, do której Ty stworzyłeś warunki idealne.
    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    Czy jest skopany nie wiem, dla mnie jest bezużyteczny, chciałem kupić S18-35 ale po tym cyrku chyba sobie odpuszczę.
    Zdecydowanie nie polecam tej Sigmy, to jedyna która mi nie podeszła właśnie przez loteryjny AF. Ale jest sporo innych świetnych, no ale... Coś Nikkora znajdziesz skoro N17-55 2.8 to jednak nie ta waga, gabaryt i cena, to może jakieś inne szkło "pewne"... Ciekawe z tą wagą i gabarytem na tle Sigmy 18-35 1.8 Art.
    Na próżno próbujemy Ci tu pomóc. Udanych kadrów życzymy czymkolwiek będziesz je robić...
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 05-02-2019 o 07:48

  6. #106

    Domyślnie

    Problem z kalibracją miał serwis w warszawie nie VSP Data.

    S18-50/2.8 (stara), N35/1.8, N17-55, T17-50, C24-70, S30/1.4, C50/1.8 i kilka innych zawsze sprawdzałem i o ile musiałem lekko korygowałem w ten sposób i miałem odzwierciedlenie w pracy. Tutaj mam dwukrotną kalibrację zgodnie z procedurami (i na odpowiedniej planszy) i nie jestem w stanie zrobić ostrego zdjęcia więc zapewne masz racje winna jest kartka papieru, kot, pies, człowiek, drzewo i każdy inny fotografowany obiekt.

    Nigdy nie twierdziłem że ta metoda jest dobra, jest szybka i łatwa. Co będziemy oceniać lub zgadywać po widokówce na ulicę ? ewentualnie biedronkę i parking ?.

    S18-35 jest chyba cięższa od N17-55 i do najmniejszych nie należy. Skoro serwis nie pomoże to co Ty/Wy chcesz zrobić ? propozycja była jasna, zostawimy jak jest albo reset i zwrot kasy.

    Jak się wkurzę to sprzedam wszystko i kupię A6300. Zostaje mi tylko N17-55 ?

    Moja drukarka łyka max 199g
    Ostatnio edytowane przez cycus14 ; 05-02-2019 o 17:47

  7. #107

    Domyślnie

    foccal22xl - wydrukowałem na zwykłej kartce wiec wyszło lekko krzywo, na 7 prób 3 BF, 4 dobre. Skoro większość jest ok to czemu z 20-30 zdjęć zrobionych "w zwarciu" ma ostre może 2?

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    Jak się wkurzę to sprzedam wszystko i kupię A6300. Zostaje mi tylko N17-55 ?
    Heh, A6300 na pewno zrobi szalone wrażenie, szczególnie jak będziesz miał słabe warunki
    Jedynym szkłem szybszym i pewniejszym od N17-55 2.8 jakie miałem na aparacie był N24-70 2.8. Niestety Sigma jest po prostu tanim kompromisem między AFem w N17-55 2.8 a obrazkiem w S18-35 1.8.
    Jeszcze kilka pytań... Te zdjęcia to ze statywu, AF-S, centralny punkt, wyłączona stabilizacja, migawka z wężyka/samowyzwalacza na 10s/wstępnego podniesienia lustra?
    Wstaw jakieś pięć zdjęć fotografowanego psa czy kota, dodaj wszystkie parametry, może jednak błąd jest po Twojej stronie? Chyba, że chodzi tylko o wylanie żalu na forum...

  9. #109

    Domyślnie

    Nie chce mi się całego wątku czytać, więc nie wiem, czy było. Jak było, to @madebyzosiek możesz ciąć. @cycus14, jeśli używasz wspomagania z lamy błyskowej, to wyłącz. S17-50 makabrycznie leci w kulki wtedy. Znam z autopsji.
    Co ciekawe, z wyzwalacza jest dobrze. Zakładając, że pkt AF się z predatorem zgra, bo kratka mniejsza niż na lampie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #110

    Thumbs up

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Polecam postąpić zgodnie z poniższym filmikiem. Przede wszystkim aby domowy test był miarodajny należy ostrzyć na punkt będący w płaszczyźnie równoległej do matrycy w aparacie

    https://m.facebook.com/groups/300607...45598022307077
    Ciekawy film

Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM
    By Lukaasz in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1648
    Ostatni post / autor: 22-10-2020, 22:30
  2. 1500pln - Sigma 17-50 f/2.8 OS HSM
    By arkadiuszarek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 176
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 19:40
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:18
  4. Nikkor 17-55 2.8 czy sigma 17-50 2.8 EX DC OS HSM
    By antos777 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 16:44
  5. Sigma 17-50 F2.8 EX HSM OS - problem?
    By pudens in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 01:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •