Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Stacja kolejowa "Radegast".

    Tak jak w tytule stacja Radegast.
    ...... czyli peron, lokomotywa i bydlęce wagony......

    1.
    [/IMG]

    2.
    [/IMG]

    3.


    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Kadry fajne, ale rzuca się w oczy, że nie masz nigdzie pionu
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B_Marcin Zobacz posta
    Kadry fajne, ale rzuca się w oczy, że nie masz nigdzie pionu
    Ze względu, że jesteś od Radegastu oddalony o jakieś 250km to wyjaśnię że piony to by były gdybym zrobił fotkę pomnika, który jest w formie komina. Dla wytłumaczenia: stacja Radegast była po 1944 r. peronem z którego wywożono z getta łódzkiego Żydów do nazistowskich obozów śmierci.
    Dla zainteresowanych po drugiej strony ulicy od stacji Radegast jest największy w Europie cmentarz Żydowski z pomnikami fabrykantów łódzkich oraz elity łódzkiej wyznania mojżeszowego (Poznańscy, Sachs, Barcińscy, Jarocińscy, Rosenblatt, Tuwimów, z macewami cadyków i szarych ludzi). Ale Twoje okolice też są pełne "tamtej historii".
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Cenię Twoje zamiłowanie do historii, ale powiem szczerze, że chciałbym ten opis widzieć na kadrach które poczyniłeś.
    Jak myślisz - dlaczego nie skojarzyłem tych kadrów z miejscami mordu?
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  5. #5

    Domyślnie

    Brak pomysłu, foty zrobione na szybko, przy okazji wycieczki z dzieciakiem. Nie ma w nich niczego co mogłoby w jakikolwiek sposób sugerować związek z miejscem związanych z niemieckimi zbrodniami.
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B_Marcin Zobacz posta
    Cenię Twoje zamiłowanie do historii, ale powiem szczerze, że chciałbym ten opis widzieć na kadrach które poczyniłeś.
    Jak myślisz - dlaczego nie skojarzyłem tych kadrów z miejscami mordu?
    Z góry zaznaczę, że nie jest to wytłumaczenie fotek - jedynie zdjęcie nr 3 robiłem w konkretnym celu.
    Zaproponowałem swojej córce, że zabiorę ją w "jedno miejsce z ciuchcią" zdjęcia były robione przy okazji pobytu w "tym" miejscu. Nic nie było "ustawiane", jedynie nr 3 było zrobione w kontekście tego miejsca.
    W związku z powyższym umieściłem te fotki w kategorii "inne" - bo tylko tu pasują. Nie jest to reportaż bo nic z niego nie wypływa - kategoria "inne" dobrze scala wszystko co można nie dopowiedzieć (nie pokazać) na fotkach.
    Dziękuję za zwrócenie uwagi na niedociągnięcia - dla mnie (oczywiście jest to moje "odczucie") "najważniejsze" jest fotka nr 3. Chwilę później po zrobieniu fotki nr 3 przejechał pociąg osobowy (stacja Radegast jest przy normalnie funkcjonującej linii kolejowej) - wyobraź sobie sytuacje, w której oglądasz przejeżdżający skład przez zadrutowane drutem kolczastym okienko wagonu bydlęcego.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bolo Zobacz posta
    ...... czyli peron, lokomotywa i bydlęce wagony......
    Jestem w szoku! Albo jesteś idiotą.
    Fuji

  8. #8

    Domyślnie

    Średnio smaczny temat. Zabawa z dzieckiem w miejscu mordu tysięcy ludzi? A może zabawa w chowanego na cmentarzu?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Średnio smaczny temat. Zabawa z dzieckiem w miejscu mordu tysięcy ludzi? A może zabawa w chowanego na cmentarzu?
    ?? Jakie zabawy ? Jakie zabawy w chowanego?

  10. #10

    Domyślnie

    Dziecko, w tym wieku wyłącznie się bawi i zabieranie go w takie miejsca mija się z celem. Miejsca kaźni powinno się traktować z należytą powagą, a nie "pokazywaniem ciuchci". Zwłaszcza, że masz nie tak daleko skanseny kolejowe w Zduńskiej Woli i Skierniewicach.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Trzęsacz - stacja kolejowa
    By ck_dezerter in forum Architektura
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 14:21
  2. [ Architektura ] Odnowiona stacja kolejowa.
    By StachersDTR in forum Architektura
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 00:49
  3. [ Architektura ] Stacja Kolejowa [Przywitanie]
    By tomko in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 13:39
  4. [ Reportaż ] Stacja Radegast
    By malasana in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 02:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •