Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    a od kiedy reporterke robi się srednim formatem? do krajobrazu i architektury może być ciekawy sprzęt
    Bym napisał +1, ale to chyba niezgodne z regulaminem dlatego tylko pokiwam głową na mhm i dopiszę, że do portreciora chyba też się nada.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chory Zobacz posta
    Szklarnia? Jaka szklarnia? Zaraz będzie adapterek pod każdy MF system i będzie wesoluchno. Szkoda, że nie kwadracik...
    dokładnie, zrobią adapter do Planara 80 f2.0 i okaże się, że system zabije wszystko co żywe.
    relatywnie całkiem niedrogi aparat.
    relatywnie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    To nie cena jest problemem, a brak szkieł, bo przy obecnej szklarni w zastosowaniach reporterskich zje go każdy nowy FF.

    Mając do wyboru FF + ART'y 1.4 a Hassela ze stałkami 3.2/3.5 oraz cropem na poziomie 0.77(jeżeli się nie pomyliłem w obliczeniach) wybór jest raczej oczywisty
    Co Ty panie opowiadasz

    Do portretu średni format miażdży nawet przy f5.6

    Swoją drogą ma być kilkaNAŚCIE nowych szkieł właśnie pod bezlustro
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cichy70 Zobacz posta
    dokładnie, zrobią adapter do Planara 80 f2.0 i okaże się, że system zabije wszystko co żywe.
    Niby tak, tyle że ten adapter musiałby nazywać się Compur Rapid, albo jakoś tak. No i przychodzić w komplecie z celownikiem przeziernikowym.

  5. #15

    Domyślnie

    ale ja mówię o contaxowym planarze.
    zrobienie przejściówki do szkieł contaxa to jedna chwila.
    jak również hassela, broniki, mamiji itd...
    jest cała masa niesamowitych szkieł do średniaków, które juz czekają na podpięcie.
    Ostatnio edytowane przez cichy70 ; 23-06-2016 o 10:38

  6. #16

    Domyślnie

    Według tego, co powiadają korpus nie posiada migawki, a obsługę czasów mają zapewniać obiektywy. Tego Planara contaxowego widziałem kiedyś na obrazku, ale nie pamiętam, żeby miał wbudowaną migawkę.

    Dlatego za bardzo nie wiem, jak będzie można wyzwolić migawkę, skoro obiektyw jej nie posiada, a korpus wcale

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta

    Dlatego za bardzo nie wiem, jak będzie można wyzwolić migawkę, skoro obiektyw jej nie posiada, a korpus wcale
    Bardzo prosto - zdejmujesz dekielek, robisz nim 2 obroty w powietrzu i ponownie zakładasz. Z tego powodu ten hassel będzie się nadawał do wszystkich szkieł manualnych i na pewno d90 go doceni

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Dlatego za bardzo nie wiem, jak będzie można wyzwolić migawkę, skoro obiektyw jej nie posiada, a korpus wcale
    Wystarczy że aparat będzie miał funkcję migawki elektronicznej i problem rozwiązany. A i cicho i komfortowo bez drgań

  10. #20

    Domyślnie

    Jeśli w takim aparacie nie ma migawki, to nie sądzę, że jest to przypadek. Raczej celowe zabezpieczenie przed miłośnikami adapterow.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec od Fuji ?
    By Jasand in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 14:43
  2. średnioformatowy kompakt
    By miron19j in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 22:09
  3. Leica M9 zamiast Hasselblada?
    By jasiek52 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 01:09
  4. zobaczcie jakość zdjęć z nowego Hasselblada
    By meliszipak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 31-01-2007, 17:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •