Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: D7100 czy d7200

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Ja nje zauważyłem
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norad Zobacz posta
    Gdzies czytalem, ze w D7100 strasznie brudzi sie matryca- jakies tryskanie olejem, czy cos. I tu mam pytanie do uzytkownikow tego body: jest to naprawde jakis wielki problem? A jesli tak, to mam pytanie do uzytkownikow D7200: czy jest ten problem rozwiazany?
    Poszukaj bo były wątki na ten temat, w których posiadacze tych aparatów opisywali swoje perypetie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Perkoz_1 Zobacz posta
    ...A "gdzieś czytałem" i "ktoś coś mówił" to jest tego samego gatunku prawda jak w Radiu Erewań...
    Proszę w to nie mieszać Erywania ani jego wspaniałych mieszkańców. Czasy Układu Warszawskiego mamy już za sobą.

  4. #4
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Poszukaj bo były wątki na ten temat, w których posiadacze tych aparatów opisywali swoje perypetie.
    Dzieki, znalazlem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    "Tryskanie olejem"... dobre, dobre.
    Do szpatułek zamów też dobre okulary ochronne, no i ten olej, bo skoro tak tryska to może się coś zatrzeć

    A poważnie, może kup dobry kompakt, będziesz z góry patrzył na właścicieli lustrzanek "tryskających olejem".
    Hehe, dobre! I dziekuje za bardzo cenne, uzyteczne i profesjonalne porady.

  5. #5

    Domyślnie

    @norad poniższe cytaty pokazują, że kupując D7100/D7200 zamów zestaw do czyszczenia (płyn, szpatułki).

    Cytat Zamieszczone przez grzybomir Zobacz posta
    Miałem D7100 i przypuszczam, że plamy które pojawiały się na matrycy, to był olej.
    Zakupiłem płyn do czyszczenia plus szpatułki i samodzielnie czyściłem matrycę.

    Obecnie użytkuję D7200 i po pierwszym tysiącu zdjęć pojawiły się jakieś plamy, ale posiadając sprzęt do czyszczenia, to przestałem na to zwracać uwagę
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    "Tryskanie olejem"... dobre, dobre.
    Do szpatułek zamów też dobre okulary ochronne, no i ten olej, bo skoro tak tryska to może się coś zatrzeć

    A poważnie, może kup dobry kompakt, będziesz z góry patrzył na właścicieli lustrzanek "tryskających olejem".

  7. #7

    Domyślnie

    Krótkie pytanie i ode mnie. Zastanawiam się nad przesiadką z d7000 na d7200. Szybszy AF, ale jak z ISO ? Czytałem że d7200 lepiej radzi sobie przy wyższych ISO, ale czy to będzie wyraźnie widoczne tylko na JPEG czy również w RAW ? Zastanawiam się czy to zasługa nowej matrycy czy jakiegoś algorytmu odszumiania w nowym procesorze obrazu jaki jest w 7200.
    D7200 | S17-50 | N35 1.8 | SB900
    fotopasje.com

  8. #8

    Domyślnie

    W D7200 masz przede wszystkim więcej mpx. Będzie z czego skalować w razie potrzeby, a to też korzystnie wpływa na widoczność szumu. W rawch też zobaczysz różnice na plus, więc jak fundusze pozwalają warto się przesiąść
    D4, DF, 24-70/2.8, 12/2.8, 50/1.4, 70-200/2.8, 19-35/3.5-5.6

  9. #9

    Domyślnie

    Witam!

    Miałem ten sam dylemat D7100 czy D7200 ale skoro udało sie kupić funkiel nówke D7200 za 3050 PLN to juz wątplwości nie było
    Powiem tak że nie żałuje - moze i zmiany sa minimalne ale są... zawsze lepiej mieć niż nie mieć - kupić lepszy niz po 2 miesiacach zastanawiać sie majac w reku D7100 jakby to wyszło z D7200

    Pozdrawiam!

  10. #10

    Domyślnie

    gdzie za tyle kupiłeś d7200?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 czy D7200?
    By bestnikon in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 519
    Ostatni post / autor: 11-09-2023, 08:20
  2. D7200 czy D610 ?
    By kudkarol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 12:23
  3. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-04-2016, 15:00
  4. DSLR - D610 czy D7200
    By Livan86 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 18:32
  5. czy ciągle warto kupić D300 --> czy lepiej dołożyć do D7100 --> D7200
    By Wozniak.g in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 15:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •