Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2004
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    84

    Domyślnie trzylatek - do albumu


    Światło zastane, 1/10s, f/5,6. ISO 1600 (D70), ogniskowa 200mm.

    Czy konwersję do czarno-białego można by jakoś poprawić? Większy kontrast? Rozjaśnić cień po lewej? Intensywniejsze wyostrzanie podkreśla szum.

    Ciekawostka: przy podglądzie zdjęć w IrfanView czy MS Paint, powyższe zdjęcie zapisane w Nikon Capture do JPG, jest wyświetlane jako bardziej kontrastowe niż wyświetlane przez NC. W przeglądarce (FireFox) wygląda tak jak w NC.
    Gdy skopiowałem to zdjęcie z NC przy pomocy klawisza Print Screen i zachowałem przy pomocy MS Painta,
    To zdjęcie w IrfanView i MS Paint wygląda jak w NC.

  2. #2
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    430

    Domyślnie

    IMHO troszkę przekombinowałeś z tym ziarenkiem (taki jakiś niepokój wprowadza)
    lubię ale z umiarem , to był chyba taki ratunek=półśrodek do przepału na czole?
    troszkę trzeba było odszumić
    pozatym chyba ok
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie ten szum przeszkadza.
    Ale reszta OK
    D70 | N18-70DX | SB-800

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2004
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze.
    Ziarno przyszło samo (D70, ISO 1600, podciągnięte o połowę jednej wartości ekspozycji).

    Czy da się odszumić to w przyzwoity sposób w Nikon Capture 4? Tylko jak, żeby nie powstał "plastik"?
    (NEF: http://www.wikiera.net/export/DSC_9654.NEF)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •