Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1
    arkonsik
    Gość

    Domyślnie Tamron 150-600 mocowanie statywowe

    Witam, czy ktoś się orientuje jaki gwint ma mocowanie statywowe tamron 150-600? Z mocowania tego (lub ewentualnie monopodu) odkręciła mi się jakaś redukcja w formie sprężynki. Wygięła się w tten sposób, że nie da się jej ponownie wykorzystać . Zakupiłem wiec redukcje z 1/4 na 3/8, jednak to 3/8 nie da wkręcić się do mocowania. W sklepie ze śrubkami sprawdziłem, że wkręca się do niego śrubka o oznaczeniu 8. Jestem lakiem w tych oznaczeniach gwintów. Proszę o pomoc, co mam teraz kupić, żebym mógł przymocować tego tamrona do standardowego mocowania statywu lub monopodu czyli do 1.4 cala.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Tamron 150-600 ma typowe mocowanie statywowe takie jak wszystkie korpusy lustrzanek czyli 3/8 cala. Z Twojego opisu wynika, że na śrubę monopodu była nakręcona redukcja 2/8 na 3/8 cala ponieważ monopody często mają śrubę 2/8 cala.
    Są więc dwie możliwości:
    1. redukcja 2/8 na 3/8 została w obiektywie,
    2. zerwałeś gwint redukcji i ta "sprężynka" o której piszesz to gwint 2/8 cala a druga część redukcji z gwintem 3/8 cala została w w korpusie obiektywu który będziesz musiał z niego usunąć.

  4. #4
    arkonsik
    Gość

    Domyślnie

    mam zdjęcie oryginału od innego użytkownika, który nigdy nie używał statywu. Ta srebrna przejściówka jest fabrycznie w mocowaniu statywu i to ona się teraz zerwała na cześci pierwsze. Więc może serwis?

  5. #5

    Domyślnie

    Mój Tamron 150-600 miał oryginalne mocowanie na statyw 3/8 cala. Zerwanie gwintu to moim zdaniem nie jest sprawa gwarancji. Czy używałeś siły przy wykręcaniu śruby statywowej to sam musisz wiedzieć najlepiej. Czy tam była redukcja 2/8 na 3/8 cala, to ostatecznie nie ma znaczenia, gwint sam się nie zerwał, a uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji.

  6. #6

    Domyślnie

    mmluty mieszasz z tymi gwintami... 1/4" (2/8 ) to ten mały gwint co jest w aparacie, więc skoro w twoim jest taki jak w aparacie, to musi to być 1/4".
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7
    arkonsik
    Gość

    Domyślnie

    Uzytkowalem w normalny sposob. Dziwne dla mnie jest to, ze sruba 8 wkreca sie do mocowania bez problemu, juz po zerwaniu tej sprezynki. Jednak redukcja 3/8 na 1/4 juz nie. Czy ktos sie orientuje, jakie oznaczenie srednicy ma gwint do ktorego wkreca sie sruba 8?

  8. #8

    Domyślnie

    Skoro śruba 8 się wkręca, to jest to gwint 8mm. A jakie dokładnie oznaczenie, to zależy jaką dokładnie masz śrubę.

    Co do samego gwintu w mocowaniu, to wcale nie musiałeś nic zerwać, bo to następuje najczęściej przez zbyt mocne dokręcenie (aż się zerwie gwint), a nie odkręcanie.
    Czasami stosuje się sprężynki w gwintach dla ich ochrony (również do naprawy zerwanych) i taką właśnie sprężynkę mogłeś wykręcić.

    Gwint 1/4"-20 naprawia się przez rozwiercenie do 6.6-6.7mm, nagwintowanie i wkręcenie sprężynki.
    Pod gwint M8x1.25 robi się otwiert 6.8mm - czyli śruba 8mm mieści się w tolerancji rozwiertu pod sprężynkę do 1/4"-20.
    To czy mam rację z tą sprężynką zależy od tego jaką dokładnie śrubę tam wkręcasz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    mmluty mieszasz z tymi gwintami... 1/4" (2/8 ) to ten mały gwint co jest w aparacie, więc skoro w twoim jest taki jak w aparacie, to musi to być 1/4".
    Przepraszam faktycznie namieszałem, coś mnie zaćmiło, chyba dlatego, że wszędzie mam wkręcone szybkozłączki i gwint który najczęściej oglądam to ten od spodu głowicy kiedy ją zmieniam. W tym co napisałem zgadza się tylko to, że T150-600 ma gwint taki jak korpus aparatu, czyli 1/4" a nie 3/8".

  10. #10
    arkonsik
    Gość

    Domyślnie

    mmluty mocno mi zamieszał, GonzoG wszystko już wyjaśnił. Tamron ma fabrycznie szersze mocowanie niż 1/4 cala. Stosuję tą spręzynkę, żeby wzmocnić gwint. Dzięki niej jest dostosowany do średnicy 1/4. W serwisie tamrona nie można kupić jej odzielnie tylko całe mocowanie. Zakup tej sprężynki uratowałby mnie przed wierceniem, ale nie mam pomysłu, gdzie ją dostać. Przedstawiam też zdjęcie mocowania i tego systemu od innego użytownika tamrona.
    http://images75.fotosik.pl/700/c2f6169655d7660c.jpg

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mocowanie statywowe
    By Kostek7 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 18:04
  2. [ Przyroda ] Przyrodniczo.. Tamron 150-600
    By franz55 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 12:47
  3. mocowanie statywowe
    By mx_jedi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 00:46
  4. mocowanie statywowe
    By arturmsi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •