Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Mam dokładnie ten sam problem, znalazłeś jakiś sposób?
    Moja sprężynka wykręciła się o jeden zwój i przy próbie wkręcenia lekko się odgięła, a później było już tylko gorzej...

  2. #12

    Domyślnie

    Witam,miałem ten sam problem.Sprężynka wykręciła się podczas wykręcania monopodu. Oddałem stopkę statywową do punktu gdzie kupiłem obiektyw,odesłali do tamrona i w ramach gwarancji naprawili. Wyglądało tak jakby wkręcili albo tę samą albo nową sprężynkę.Stopka została ta sama. Widzę że ten problem występuje u użytkowników.

  3. #13

    Domyślnie

    Dziękuję za info, czyli jest szansa na naprawę. Ktoś wcześniej pisał że uszkodzenia takie zaliczają się do "mechanicznych" a one jak wiadomo nie podlegają gwarancji.
    Już rozglądałem się za nowym uchwytem ale cena odstraszyła...

  4. #14

    Domyślnie

    Uszkodzenia mechaniczne nie zaliczają się do gwarancji bo jak dobrze wiadomo gwarancja to odpowiedzialność producenta od wady materiałowej sprzedawanego produktu. Natomiast moim zdaniem, do uszkodzenia sprężyny nie doszło z powodu nie zastosowania się do instrukcji obsługi obiektywu lub statywu a po prostu z powodu kiepskiego elementu który może mieć jakąś wadę materiałowa. Spokojnie bym to reklamowal w ramach gwarancji producenta

  5. #15

    Domyślnie

    Ta stalowa sprężynka powinna dodatkowo zostac wklejona ,samo jej wkręcenie może nie rozwiązac wproblemu który pózniej będzie się powtarzał. Stopa wykonana jest z aluminium i dlatego ta stalowa przejściówka.Ja też nie wiem ile u mnie to wytrzyma , użytkuję normalnie bez chamskiego mocnego dokrecania. Skoro tamron to naprawia na gwarancjii warto przedłużyc gwarancję i reklamowac.

  6. #16

    Domyślnie

    Zmobilizowałem się i obiektyw odesłałem do naprawy i w moim przypadku dostałem nowy uchwyt, przy okazji optyka została wyczyszczona bo złapał trochę kurzu.
    To tak gwoli wyjaśnienia że jednak traktują wspomnianą usterkę jako podlegającą naprawie/wymianie gwarancyjnej.
    FX, DX

  7. #17

    Domyślnie

    Ta "sprężynka" to typowy helicoil. Wkręcałem swego czasu tysiące takich rocznie (sporadycznie zdarza mi się do dziś). Wykręcanie się jej to źle wykonany gwint pod osadzenie helicoila i/lub zbyt silne dokręcanie powodujące "odkształcanie" się samego helicoila (ale to akurat bardzo rzadka przyczyna).

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ta "sprężynka" to typowy helicoil. Wkręcałem swego czasu tysiące takich rocznie (sporadycznie zdarza mi się do dziś). Wykręcanie się jej to źle wykonany gwint pod osadzenie helicoila i/lub zbyt silne dokręcanie powodujące "odkształcanie" się samego helicoila (ale to akurat bardzo rzadka przyczyna).
    Jak szukac tego helicoila? Jakie oznaczenie. Wlasnie wykrecila mi sie juz w drugim mocowaniu. Czy jakies wklejenie klejem do metalu pomoze?

  9. #19

    Domyślnie

    Wpisz w wyszukiwarkę hasło "helicoil" i rozmiar gwintu docelowego i powinno znaleźć bez problemu. A co do klejenia to zdecydowanie klej do metalu powinien pomóc jednak ważniejsze żeby ten "helicoil" był wystarczająco ciasny do obecnego gwintu.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Wpisz w wyszukiwarkę hasło "helicoil" i rozmiar gwintu docelowego i powinno znaleźć bez problemu. A co do klejenia to zdecydowanie klej do metalu powinien pomóc jednak ważniejsze żeby ten "helicoil" był wystarczająco ciasny do obecnego gwintu.
    Czyli helicoil 1/4 cala?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mocowanie statywowe
    By Kostek7 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 18:04
  2. [ Przyroda ] Przyrodniczo.. Tamron 150-600
    By franz55 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 12:47
  3. mocowanie statywowe
    By mx_jedi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 00:46
  4. mocowanie statywowe
    By arturmsi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •