Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polczak Zobacz posta
    Wprawdzie filmowcem nie planuję zostać, ale może jakąś "ciocia" będzie chciała być nagrana, a nie tylko sfotografowana. Dużo jest wpisów, że ten nikon i ogólnie ta seria ma problem z filmami (wolny AF), że niby 750D jest lepszy w tym obszarze. Ale zobaczymy.
    To prawda, że ta seria ma kłopoty z AF przy filmowaniu i w ogóle w live-view. Pod tym względem jest znacznie gorzej, niż w przeciętnym kompakcie. Dlatego nie nastawiaj się na arcydzieła filmowe. Ale jak ciocia nie będzie za bardzo się ruszać, to filmik da się dla niej nakręcić.

  2. #22

    Domyślnie

    Zgadza sie, stalki fuji kosztują prawie tyle co body entry level. Ale już zostało ustalone, ze tacy użytkownicy rzadko kiedy kupują dodatkowe szkła i kit jest z nimi bardzo długo.
    Fuji to przykład, bo sa inni.
    Ale w sumie ja bym sie bardziej skłonił do kompakta. Canon albo Lumix.

  3. #23

    Domyślnie

    @Andrzej, mi chodziło o dokładnie odwrotną sytuację, czyli zakup jak najtańszego body. Trudno aby osoba która kupuje swój pierwszy aparat (nie mówię że zawsze, ale w większości wypadków), wiedziała czego oczekiwać. Oczywiście sama kwestia czy body "leży dobrze" zasadniczo jest do ogarnięcia w sklepie, ale pozostaje ALE. Np. nie tak dawno kupiłem inne body, bo w sklepie "dobrze leżało", ale po kilku miesiącach użytkowania stwierdziłem, że jednak nie do końca mi odpowiada.

  4. #24

    Domyślnie

    >> Np. nie tak dawno kupiłem inne body, bo w sklepie "dobrze leżało", ale po kilku miesiącach użytkowania stwierdziłem, że jednak nie do końca mi odpowiada.

    Niestety, nie ma idealnych aparatów...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    @Andrzej, mi chodziło o dokładnie odwrotną sytuację, czyli zakup jak najtańszego body. Trudno aby osoba która kupuje swój pierwszy aparat (nie mówię że zawsze, ale w większości wypadków), wiedziała czego oczekiwać. Oczywiście sama kwestia czy body "leży dobrze" zasadniczo jest do ogarnięcia w sklepie, ale pozostaje ALE. Np. nie tak dawno kupiłem inne body, bo w sklepie "dobrze leżało", ale po kilku miesiącach użytkowania stwierdziłem, że jednak nie do końca mi odpowiada.
    Metoda na macanko może nie jest bez wad, ale jeśli piszemy o sprawdzeniu ergonomii przed zakupem to chyba za bardzo nie ma alternatywy bo z tego co mi wiadomo sprzedawcy rzadko decydują się na kilkumiesięczne wypożyczenie aparatu wraz z całą gamą obiektywów tak by kupujący miał pełny przegląd sytuacji. Wiadomo, że aparat z kitem trzymany przez pół minuty w ręce nie da rozeznania jak będzie po kilku godzinach z 70-200, ale zasadniczo czegoś tam się dowiemy. Są też tak zwane miłości/ nienawiści od pierwszego dotknięcia, np ktoś z dłońmi jak bochny chleba, długimi, krótkimi palcami lub zanikiem bicepsów od razu będzie wiedział czy grip dobrze leży w ręce albo czy aparat nie jest zbyt ciężki.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    To prawda, że ta seria ma kłopoty z AF przy filmowaniu i w ogóle w live-view. Pod tym względem jest znacznie gorzej, niż w przeciętnym kompakcie. Dlatego nie nastawiaj się na arcydzieła filmowe. Ale jak ciocia nie będzie za bardzo się ruszać, to filmik da się dla niej nakręcić.
    1. Jeżeli zakupisz zestaw z obiektywem AF-P 18-55, to jest zupełnie inna bajka jeśli chodzi o działanie autofokusa przy filmowaniu, niż z obiektywem AF-S 17-55. Jedna literka (P zamiast S), a całkiem inne działanie autofokusa.
    2. To właśnie całkiem odwrotnie niż pisze kolega sl011 - jeżeli chcesz kręcić arcydzieła kina światowego, to właśnie tutaj Nikon D5500/5300 dobrze się nada (lepiej D5500), a przeciętny kompakt całkiem się nie nada. Za to kompakt lepiej się nada do nagrania cioci na spacerze z wnuczkiem. A jeszcze lepiej jakakolwiek kamera wideo (nie aparat fotograficzny). Natomiast Nikon z obiektywem AF-S słabo się nada do nagrywania cioci, bo kiepsko działa autofokus ciągły przy filmowaniu. Tworząc arcydzieła i tak ostrość ustawia się ręcznie, a tania kamera wideo lub kompakt nie daje takiej możliwości. Przynajmniej nie daje jej w sensownie funkcjonujący sposób.

  7. #27

    Domyślnie

    Rok temu macałem świeżo po premierze D7200 i Canona EOS70D. Canon mi lepiej leżał w ręce. Nikon- konkretnie 7200 ma ciut za płytki ten grip.
    U mnie bardziej osobiste odczucia niż potrzeba, ale samopoczucie też muszę mieć dobre Więc finalnie i tak skończyłem z D7200 i się przyzwyczaiłem do pokrętła na tyłach czy płytkiego gripu. Zgadza się, macanka nie jest 100% pewniakiem.

    Autor wybrał, ale ja bym jednak i tak go nakłaniał na coś mniejszego. Lansowanie dużym aparatem chyba wyszło z mody. Teraz retro. Tak mi się wydaje.

  8. #28

    Domyślnie

    @cz4rnuch, dokładnie to miałem na myśli. Podzielone przez "doświadczenie" kupującego, czyli czy "wie" czego oczekiwać od "chwytu". Im mniejsze doświadczenie, tym bardziej macanko ukierunkowuje się na "czy plastik mnie się w dotyku podoba" Neofita, być może z drobnymi wyjątkami, a i nawet ktoś z doświadczeniem, choćby macał i 4 godziny to mu to nie odpowie, albo odpowie tylko w jakimś tam minimalnym stopniu, jak się będzie trzymało w akcji. Oczywiście nie znaczy to aby nie macać. Macać trzeba, ale nie wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków

    P.S. Idę coś pomacać

  9. #29

    Domyślnie

    No właśnie czytałem, że z tym obiektywem jest bardzo dobrze. Nawet nie jest aż tak bardzo drogi.
    A tak na marginesie w między czasie testowałem u kolegi canona 650d pod kątem filmowania. Też nie ma rewelacji. AF moim zdaniem działa co najwyżej średnio. Moja stara kamera Hi8 jest w tej materii dużo lepsza. Jeśli przy 750d jest tak jak przy 650d to też żadna rewelacja.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    2. To właśnie całkiem odwrotnie niż pisze kolega sl011 - jeżeli chcesz kręcić arcydzieła kina światowego, to właśnie tutaj Nikon D5500/5300 dobrze się nada (lepiej D5500), a przeciętny kompakt całkiem się nie nada. Za to kompakt lepiej się nada do nagrania cioci na spacerze z wnuczkiem. A jeszcze lepiej jakakolwiek kamera wideo (nie aparat fotograficzny). Natomiast Nikon z obiektywem AF-S słabo się nada do nagrywania cioci, bo kiepsko działa autofokus ciągły przy filmowaniu. Tworząc arcydzieła i tak ostrość ustawia się ręcznie, a tania kamera wideo lub kompakt nie daje takiej możliwości. Przynajmniej nie daje jej w sensownie funkcjonujący sposób.
    Masz rację. To był chyba zbyt duży mój skrót myślowy. Miałem na myśli "arcydzieła" z ciocią w roli głównej.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5100 + obiektyw 18-105/35mm + lampa.
    By doriand1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 15:58
  2. Sigma 18-200/ tamron 18-270 lub Nikon 18-105 i jakaś stałka.
    By karlik in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 21:58
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 21:20
  4. obiektyw 18-105 czy 18-200mm?
    By paulinka641 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 21:22
  5. Nikon D300 i obiektyw(16-85,18-135,24-120,18-200)
    By Szakall1 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •