Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Patrząc ile lustrzanek "kurzy" się na półkach znajomych, zawsze rekomenduję kupić najtańsze body, jak wciągnie to można sobie zrobić "upgreade" do lepszego modelu. Jak nie wciągnie - mała strata. A za każdą zaoszczędzoną złotówkę kupić lepsze szkła. To one zostają, to one dają frajdę. A każde body i tak za 2, 3 może maks 5 lat będzie przestarzałe.

  3. #13

    Domyślnie

    Zapytaj na canon board co kupić

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    ...A za każdą zaoszczędzoną złotówkę kupić lepsze szkła. To one zostają, to one dają frajdę. A każde body i tak za 2, 3 może maks 5 lat będzie przestarzałe.
    True, choć moja Sigma po 5 latach tak się zestarzała, że wstyd mi się z nią wśród ludzi pokazać. Co innego pikantne sesje na torfowisku albo repo z wylewania gnojowicy na polu.

  5. #15

    Domyślnie

    Jak już masz wybierać pomiędzy tymi dwoma, to ogólnie bym olał wywody o matrycach, jasności szkieł itp.
    Idź do sklepu i chwyć sobie jednego i drugiego.
    Mimo, że N lepiej jest wykonany i sprawia wrażenie "droższego' (osobiste odczucia), to jednak C mi lepiej leżał w ręce. Lepszy chwyt- grip. Ale już się przyzwyczaiłem.
    W Twoim przypadku kup co lepiej siedzi w ręce. Zobacz ekran, jak klawisze pasują pod palcami. To bym sobie postawił za priorytet.

    I jak ktoś wcześniej napisał- bezlusterkowiec. Za 2999 kupisz Fuji XT-10 16-50mm i wystarczy. Fajnie wygląda- retro, dobre JPG wypluwa, nada się na wycieczki i do babci na urodziny. Waży mniej, zajmuje mniej miejsca i też jest fajnie. A jak nie masz w planie kupowania szkieł i dodatków, to może zobacz zaawansowanego kompakta- G7x Canona albo G5X z wizjerem.

  6. #16

    Domyślnie

    Dziękuję za dyskusję.
    Zdecydowałem się na D5300 plus 18-105. Teraz w media jest za 2999zł. minus 250zł. zwrotu, czyli wychodzi 2749zł. To jest chyba dobry kompromis cena - jakość. Trochę niepokoją mnie testy wideo. Wprawdzie filmowcem nie planuję zostać, ale może jakąś "ciocia" będzie chciała być nagrana, a nie tylko sfotografowana. Dużo jest wpisów, że ten nikon i ogólnie ta seria ma problem z filmami (wolny AF), że niby 750D jest lepszy w tym obszarze. Ale zobaczymy.

  7. #17

    Domyślnie

    Zastanów się, jakie zdjęcia chcesz robić. Jeśli chcesz kręcić filmy poszukaj dobrego bezlusterkowca np. Panasonic DMC-GH4 albo Sony A6300. Trochę kosztują ale będziesz zadowolony jeśli chodzi o filmowanie. Jedna uwaga, nie wymagaj od aparatu za 3000 zł możliwości, które mają aparaty 3 razy droższe.

  8. #18

    Domyślnie

    To prawda, że Nikon ma kiepski, prawie do niczego nienadajcy się AF przy fmkwani, a 750D ma dużo lepszy, ale za to Nikon daje lepszą jakość obrazu i o wiele lepszą na wysokim ISO.

    Inna sprawą jest to, że przy 18-105 i tak nje będziesz zbytnio używać AF przy filmowaniu bo będzie słychać silnik obiektywu na nagraniu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luck1985 Zobacz posta
    (ciach) Idź do sklepu i chwyć sobie jednego i drugiego. Mimo, że N lepiej jest wykonany i sprawia wrażenie "droższego' (osobiste odczucia), to jednak C mi lepiej leżał w ręce. Lepszy chwyt- grip. Ale już się przyzwyczaiłem.
    W Twoim przypadku kup co lepiej siedzi w ręce. Zobacz ekran, jak klawisze pasują pod palcami. To bym sobie postawił za priorytet.
    Tym chwytem/gripem być się tak mocno nie przejmował. Chyba, że jest jakiś magiczny sposób, aby ktoś kto, cytuję "ponieważ zamierzam kupić jakiś sprzęt. Średnio się na tym znam" jest w stanie na przypiętym przykrótkim kablem/łańcuchem body z jakimś pierwszym lepszym kitowym obiektywem, gdzieś między półkami w MM czy NiskieCenyExpercie "wybrobić" sobie zdanie o "właściwym gripie". To samo z guzikologią. Takie rzeczy wychodzą po zrobieniu pierwszego 1k zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez luck1985 Zobacz posta
    I jak ktoś wcześniej napisał- bezlusterkowiec. Za 2999 kupisz Fuji XT-10 16-50mm i wystarczy. Fajnie wygląda- retro, dobre JPG wypluwa, nada się na wycieczki i do babci na urodziny. Waży mniej, zajmuje mniej miejsca i też jest fajnie. A jak nie masz w planie kupowania szkieł i dodatków, to może zobacz zaawansowanego kompakta- G7x Canona albo G5X z wizjerem.
    Fuji fajne, ale policzyłeś ile kosztuje rozwój podstawowej szklarni analogicznej do nikonowskiej DX? Czy to będzie w zbliżonych pieniądzach? Body można sobie kupić dowolne, ale zasadniczo wypadałoby później skompletować jakieś szkiełka. Jeżeli nie, to po co w ogóle pakować się w "interchangeable lens camera"? Czy nie lepie wtedy zakupić np. P900 z 83 "zoomami" i nie martwić się, że podczas zmiany szkieł matryca się zabrudzi?

  10. #20

    Domyślnie

    @conio nie każdy musi kupować np aparat za 5 czy 7 tyś tylko po to, żeby przekonać się, czy mu dobrze leży w dloni czy nie. To spokojnie można sprawdzić w sklepie i nie potrzeba do tego zrobienia aparatem 1k zdjęć. Albo coś leży w łapie albo nie. I raczej zrobienie tych magicznych 1k zdjęć, czy nawet i 100k, nie poprawi gripu czy... guzików - one są i będą tam, gdzie były od nowości, przy pierwszym macaniu.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5100 + obiektyw 18-105/35mm + lampa.
    By doriand1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 15:58
  2. Sigma 18-200/ tamron 18-270 lub Nikon 18-105 i jakaś stałka.
    By karlik in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 21:58
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 21:20
  4. obiektyw 18-105 czy 18-200mm?
    By paulinka641 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 21:22
  5. Nikon D300 i obiektyw(16-85,18-135,24-120,18-200)
    By Szakall1 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •