Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Nazywało się to Silicon Film. Kasetka i z niej wychodzi język, a na nim jest matryca. Chyba najwygodniejszy sposób i łatwa możliwość przekładania do innych puszek. Wtedy szybko można zmieniać klisza / matryca.
    Nie tylko na znanym portalu są dostępne, w większych miastach w sklepach foto. W stolicy jest sklep stacjonarny z możliwością wysyłki, jest w czym wybierać jeśli o chodzi o filmy i wszystkie inne przydatne rzeczy do fotografii analogowej dostaniemy.
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  2. #12

    Domyślnie

    Ja się zaopatruję w Bartexie. Niestety w mojej mieścinie nic na miejscu nie ma... W końcu to stolica polskiej piosenki, nie fotografii

  3. #13

    Domyślnie

    A ja nie żałuję analog - poza żalem za prawdziwymi aparatami a nie współczesnymi wydmuszkami. Pamiętam każdy wkurw na rysy i pyłki na negatywie, jak powiększale na powiekszalniku na światło punktowe. Pamiętam Ograniczenia i moja "smialosc" gdy na śluby kupowałem fuji xpress ISO 800 a dziś? Lecę na 4000 ISO i jest zapas. A ilu fajnych zdjęć bym nie zrobił gdyby nie możliwości cyfry?! Dziś powrót do analog miałby sens jedynie w zestawie haseł + dobry b&w + dobry papier wielogradacyjny. Foty z hasła (w porównaniu do Mamy a 67) to był kosmos.ech... wróciły wspomnienia.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janusz nadolski Zobacz posta
    Projekt upadł bo producenci fotoapar. strzelili by sobie w stopę tak jak Nikon z bagnetem w przeszłości.
    Mozesz rozwinac ta przeszlosc Nikona?

  5. #15

    Domyślnie

    Tomisiek, Nikt ci nie kaze wracac poprostu pewno i nie tylko ja chcialo by taki F2 przerobiony na cyfre, dla mnie moze byc bez wyswietlacza, dokladnie taki sam F2 tylko z karta pamieci w srodku, i kolkiem wb i wsio
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  6. #16

    Domyślnie

    Nikon wprowadzając AF do swojego systemu nie zmienił uchwytu bagnetowego . Można więc używać niemalże wszystkich obiektywów z okresu poprzedzającego AF . Kupując nowe wersje body z AF nie koniecznie trzeba kupować nowe obiektywy.( Canon wprowadzając AF zmienił bagnet wymuszając całkowitą wymianę szkieł) Zmniejszony popyt zmniejszył dochody.
    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Mozesz rozwinac ta przeszlosc Nikona?

  7. #17

    Domyślnie

    Panowie a zastanawialiście się jak cyfrowa wkładka ma się komunikować z korpusem? Według mnie to właśnie tu jest bariera nie do pokonania. Spust i regulacja czasów jest przecież na korpusie, migawka czy to mechaniczna, czy elektroniczna jest sterowana przez korpus.
    D200 | FM3a | C645

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xMAREKx Zobacz posta
    Panowie a zastanawialiście się jak cyfrowa wkładka ma się komunikować z korpusem? Według mnie to właśnie tu jest bariera nie do pokonania. Spust i regulacja czasów jest przecież na korpusie, migawka czy to mechaniczna, czy elektroniczna jest sterowana przez korpus.
    Osobna regulacja do matrycy i korpusu i jedziem.
    Nie wiem, co napisać.

  9. #19

    Domyślnie

    Ale po co matryca ma się komunikować z korpusem? Przecież wystarczy, żeby w wyniku padającego światła uruchomiła zapis na kartę... Klisza się nie komunikuje z korpusem

  10. #20

    Domyślnie

    Matryca nie naświetla non-stop, potrzebna jest synchronizacja matrycy z migawką.
    D200 | FM3a | C645

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. nikon 17-55 f2.8 czy 28-70 f2.8
    By tokarool in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 22:59
  2. Dylemat zestaw stałek 20mm f2,8 plus 35 f2 czy 20-30mm f2,8
    By Sylvester in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 11:18
  3. Nikon 180 f2.8 AIS Vs Nikon 200 f4.AI
    By zebrantez in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 22:18
  4. 105mm f2.8 D Micro AF-S VR czy Nikon 60mm f2.8 ED AF-S
    By paveel in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2009, 16:17
  5. Tamron 90 f2,8 i Nikon 35 f2- porównanie zdjeć.
    By meliszipak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-02-2006, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •