Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Grudziądz/Poznań
    Posty
    82

    Domyślnie problem z raw + jpg

    Witam!

    Mam problem, otoz gdy ustawiam format zdjecia w moim d70s na raw + jpg okazuje sie ze powstaja 2jpg zamiast wybranej kombinacji.

    Czy ktos mial podobny problem, a moze wiecie jak to rozwiazac?

    Pozdrawiam.
    oko

  2. #2

    Domyślnie

    należy przestawić protokół komunikacji z PCtem na USB Storage z PTP

    poprzedni taki wątek -> http://forum.nikon.org.pl/archive/index.php/t-5461.html (może by tak użyć wyszukiwarki - na pierwszej pozycji po wpisaniu słów kluczowych "raw + jpg d70")
    Ostatnio edytowane przez Erie ; 23-05-2007 o 16:34
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Grudziądz/Poznań
    Posty
    82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    należy przestawić protokół komunikacji z PCtem na USB Storage z PTP
    przestawiłem i nadal nie działa
    oko

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeras Zobacz posta
    Witam!

    Mam problem, otoz gdy ustawiam format zdjecia w moim d70s na raw + jpg okazuje sie ze powstaja 2jpg zamiast wybranej kombinacji.

    Czy ktos mial podobny problem, a moze wiecie jak to rozwiazac?

    Pozdrawiam.
    sprawdź dokładnie jakią wielkość pliku mają obydwa zdjęcia, jeżeli się różnią, to oznacza to nic więcej niż poprawne zapisywanie (raw+jpg) tylko windows pokasuje jako jpg.

    Jeśli wielkości są takie same, to ... serwis
    Paweł

  5. #5

    Domyślnie

    mam to samo....dwa jpg w o tym samym rozmiarze. A nie pomoże wgranie nowego soft'a? Czy ktoś wie co oni robią w serwisie gdy to naprawiają? Może nowy soft albo wgranie go jeszcze raz pomoże? Próbował ktoś?

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Keyser Soze
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Oborniki Wlkp./Albion - Morecambe
    Posty
    85

    Domyślnie

    ...a po kiego grzyba Wam jest potrzebne ustawienie Raw+jpg???

    wystarczy Preview Extractor, ktory z reszta byl opisywany wieki temu na forum - polecam...
    pozdrawiam, pshemo

    Minolta XD7 / D70

    "How do you shoot the Devil in the back? What if you miss?"

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki nie znalazłem tych wątków. Zanim się wczytam dalej, a Tobie będzię sie chciało odpisać, to czy w nim można przeglądać tylko zdjęcia podczas zczytywania z aparatu na dysk, czy można też nim przeglądać zapisane na dysku pliki RAW - w formie tych jpg?

  8. #8

    Domyślnie

    Keyser Soze - dzięki . Już nim się bawię tzn. przeglądam w jpg. Rzeczywiście jest szybki. Czy tylko można go używać do wyciągania z RAW plików jpg i do sczytywania licznika aparatu, czy jeszcze stosujecie w nim jakieś przydatne funkcje. Wielkie dzięki.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Keyser Soze
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Oborniki Wlkp./Albion - Morecambe
    Posty
    85

    Domyślnie

    ...tam wiecej funkcji nie ma [albo ja slepy jestem], ale do tego do czego zostal przeznaczony sprawdza sie znakomicie - czyli wyciagania "zaszytych" jpg-ow z RAW-ow, po za tym jest malutki, mozna go miec zawsze pod reka [chocby na karcie w aparacie] i nie wymaga instalacji
    ja w kazdym badz razie juz dawno zapomnialem o istnieniu ustawienia RAW+JPG...
    pozdrawiam, pshemo

    Minolta XD7 / D70

    "How do you shoot the Devil in the back? What if you miss?"

  10. #10

    Domyślnie

    teraz już też nie będę stosował RAW+JPG szkoda miejsca na karcie-choć nie jest wcale taka mała. Możesz mi jeszcze powiedzieć dlaczego nie mogę wrzucić tego programu na kartę. Nie mam czytnika karty w kompie więc łączę się z kartą, która jest w aparacie, poprzez kable usb i w windowsie xp nie mogę wrzucić tego programu na kartę. W sumie to nic nie mogę nagrać na nią - wiesz może dlaczego?Czy to normalne? d70s.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •