Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Matówka do Nikona F5

    Witam
    Chciałem sie zapytac czy ktos moze wie gdzie i w jakich cenach mozna nabyc oryginalna matowke do F5-tki (czy np serwis Nikona bawi sie w cos takiego, chyba powienien ale nigdy nic nie wiadomo a i tak jeszcze przy okazji chcialem zapytac czy dobrze rozumiem ze kupujac inna matowke bez oznaczenia EC wybor pola ostrosci Af-a bedzie nie mozliwy chyba nic nie zamotalem ale chodzi mi o przeskakiwanie miedzy 5- cioma polami af

    Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi Pozdrawiam
    P.S. A moze ma ktos na zbyciu jakas matówke do ww aparatu

  2. #2

    Domyślnie

    We wszystkich Nikonowskich matówkach do F5, oprócz C i M, masz pole wyboru ostrości. W C i M nie, bo tam niespecjalnie potrzebne. Są to matówki do makro i astrofotografii.
    Może być problem z kupnem matówek do F5. Rzuciłem okiem do BH Photo i nie dostrzegłem ich w aktualnej ofercie, a są np. do F3. Radzę w tej sprawie skontaktować się z serwisem na Postępu. Być może trzeba będzie sprowadzać na zamówienie.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 23-05-2007 o 15:17

  3. #3

    Domyślnie

    Na Ebayu sa w atrakcyjnych cenach.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adams Zobacz posta
    Na Ebayu sa w atrakcyjnych cenach.
    Dzieki za wiadomosci
    Drogi Adams-ie czy moge pozwolic sobie wyslac do ciebie PW z malym pytaniem bylbym bardzo wdzieczny za kontakt

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Konat Zobacz posta
    a i tak jeszcze przy okazji chcialem zapytac czy dobrze rozumiem ze kupujac inna matowke bez oznaczenia EC wybor pola ostrosci Af-a bedzie nie mozliwy
    Kiedy dawno temu kupowałem matówkę typu E do swojego F5 to miałem do wyboru E i EC-E - niestety nie pamiętam czy obie były Nikona, ale znacznie różniły się ceną. Ja wybrałem EC-E, a kolega E (tę bez podświetlania aktualnego pola AF).
    Pozdrawiam
    D40

  6. #6

    Domyślnie

    Tutaj masz trochę dłuższy wątek na temat matówek do F5: http://www.mir.com.my/rb/photography...eens/index.htm.
    Były też matówki firmy Beattie, przeważnie bez pól AF.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2021
    Miasto
    Bogumiłowice
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj kolego.Mam zamiar kupić matówke EC-e do F5 .Jak ostrzyło się tą matówką w manualu. Czy 5 punktów AF były wyrażnie podświetlone?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •