Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Albo założyciel wątku skończy z S18-250 macro... w sumie też się da... albo z torbą szkieł

    Myślałem o TC, poczytam jeszcze trochę.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    To ja też chyba się przyłączę, chociaż mam go dopiero od 1 dnia
    Zrobiłem kilka zdjęć i wypada szczególnie fajnie na pełnej klatce, a szczególnie na dobrym filmie. Wczoraj przypiąłem go do F80, założyłem Portrę i poszły konie po betonie
    Na APS-C na razie próbowałem tylko z D70s, więc obiektyw nie mógł rozwinąć skrzydeł, ale zachowuje się bardzo przyzwoicie.
    Zeby nie było za pięknie, to lubi czasem zrobić niezłą aberrację chromatyczną,
    Oczywiście, że 85 1.8 jest świetny do portretu. Tylko autor o zoomach pisał, więc nie proponuję
    Co do samej 85 na porcie - potrafi wyrwać z butów, szczególnie na tak dobrze naświetlającym aparacie jak F80, więc będziesz zadowolony. Na D300s/D7100 też rysuje pięknie, generalnie ma tylko dwie wady - AF ma muła i z aberracją trzeba walczyć. Ale dla mnie obrazek jest pierwsza klasa, szczególnie na kliszy

  3. #23

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. N 85mm 1.8 był brany pod uwagę, ale na stałkę przyjdzie jeszcze czas, no chyba, że z opcją makro, to teraz mogę pomyśleć.
    Najpoważniej myślę teraz o S 17-50 mm tylko kwestia tego zoom'a. Lubię zrobić zdjęcie całej sylwetki by za chwilę łapać całą twarz albo jej część.
    I tutaj jak to się mówi pies pogrzebany bo na razie fundusze zaszaleć nie pozwolą, a muszę teraz coś zakupić bo niebawem kończę robić prawko,
    pewnie będę chciał samochód, a to już będą spore koszta plus opłaty.Jeśli teraz nie kupię, to dopiero za jakiś rok któryś N 2.8. na raty, ale to dopiero za rok.


    PS
    A jak się ma 18-105 Nikkora do Nikorra 18-200 mm i Sigma 18-200 mm do wspomnianych Nikorrów ?
    Bo alternatywnie może wezmę tą Sigmę 17-50 mm plus, któryś z 18-200 mm i to powinno być chyba idealne rozwiązanie jak na bieżącą chwile.
    Pytam bo serio w tej chwili nie mam czasu szukać tego wszystkiego sam z córką jestem, a dziś chciałbym popołudniu pojechać do tego sklepu i wziąć tą Sigmę na kilka dni.

    Tak więc proszę o poradę Gdzieś czytałem, że podobno S 18-200 lepsza od N 18-200 ale czy to prawda ?
    No i mniemam, że oba będą lepsze od 18-105, ale tak jakby potrzebuję doświadczonego głosu
    Ostatnio edytowane przez ThoreWhiteWolf ; 17-05-2016 o 11:29

  4. #24

    Domyślnie

    Jeśli chcesz iść w superzoomy i akceptujesz pewne kompromisy jakościowe, to polecany jest Tamron 16-300 oraz Sigma 18-250 (jedna z wersji, posprawdzaj, ew.może ktoś podpowie) jako dające najlepszy obrazek w tej kategorii. Ja swoją przygodę z superzoomami zacząłem i szybko skończyłem na S18-200. Zdjęcia da się robić, ale mi nie leżała, no i bliżej 200 mydło.

    Tak więc proszę o poradę Gdzieś czytałem, że podobno S 18-200 lepsza od N 18-200 ale czy to prawda ?
    No i mniemam, że oba będą lepsze od 18-105, ale tak jakby potrzebuję doświadczonego głosu
    1.Raczej nie jest to prawda.
    2. Nie będą lepsze od N18-105
    Ostatnio edytowane przez poste ; 17-05-2016 o 12:33

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat 18-105VR to dobry obiektyw i chciałbym zawsze poznać powody narzekania na ten obiektyw przy zmianie, może nie jest to trwała konstrukcja, bagnet kruchy, łatwo obiektyw rozwalić, mocno eksploatowany staje się złomem ale dbając o niego odwdzięczy się świetnym obrazkiem.
    Potworki 18-300 itp zostawiam dla bardzo początkujących i mało wymagających ludzi.

  6. #26

    Domyślnie

    18-105 jest bardzo dobrym optycznie obiektywem za śmieszne pieniądze. Oczywiście przegrywa ostrością z Sigmą 17-50 2.8, z Sigmą 18-35 1.8 czy Nikkorem 17-55 2.8, jest ciemna, ale dla początkującego może być szkłem doskonałym

  7. #27

    Domyślnie

    Ja bardzo sobie chwaliłem współpracę D7000 z s17-50 2.8 i z 50-tkami nikkora wszelkiej maści.

  8. #28

    Domyślnie

    No powiem szczere, że 18-105 zrobił na mnie wrażenie i po pierwszych zdjęciach córki w parku i raczej go wezmę z powrotem.
    Mimo, że robię zdjęcia od kilku lat to doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że to początki i nie mam zamiaru robić z siebie Bóg wie kogo.
    Z resztą sami zobaczcie na moje prace, z których nie da się ukryć (dopiero teraz to widzę, na lepszym monitorze ) aż kipi corelem czy fotoshopem i wstyd to pokazywać,
    ale zapewne będzie to pomocne. Do czego zmierzam, że na Canonie 500 D plus 70-300 zdjęcia chyba jak wszystko leciało do obrabiania Nikonem i 18-105 jak zobaczyłem zdjęcia
    na komputerze nawet nie pomyślałem by cokolwiek z nimi robić może to też skutki przejrzenia na oczy, że tragedia jest ?
    Tutaj podaję link na maxmodels http://www.maxmodels.pl/user/profile/pack/0. Na ostatnie strony nie patrzcie lepiej bo to logo aż bije po oczach, a nie mam czasu przysiąść i ogarnąć tego.

    Postanowiłem, że na pewno wracam do 18-105 i teraz tylko pytanie czy dokupić sobie coś jeszcze czy odłożyć z miesiąc dwa i kupić wspomnianego N 17-55 2.8
    Po obejrzeniu zdjęć zobaczycie jak mniej więcej fotografuję i będzie chyba lepiej doradzić (hmm chyba od tego w ogóle powinienem był zacząć?)

    PS
    Dodam jeszcze, że jak na zdjęciu jest troszkę ciemno to przeważnie robię je na BW i bawię się cieniami by trochę mroku dodać i nie ukrywam, że lubię takie zdjęcia.

    PS2
    A jak się ma wspominana już Sigma do Nikkora 35 mm 1.8 bo może po prostu wrócić do zestawu startowego jaki zakupiłem ?
    Własnie szukam ich porównań, ale będę wdzięczny za radę. Dodam, że zdjęcie na kompie bajka. Tylko kwestia biegania z aparatem po pokoju by dobry dystans złapać troszkę miesza,
    ale domyślam się że jak chcę robić portrety to stałki równych sobie nie mają ?
    Ostatnio edytowane przez ThoreWhiteWolf ; 17-05-2016 o 14:45

  9. #29

    Domyślnie

    Nie, nie 18-105 jest dobrym szkłem, ale nie na tyle, żeby do niego wracać Chyba, że o kasę chodzi. Jeżeli możesz wydać na szkło 1000-1500 zł, to Sigma 17-50 2.8. Jeżeli masz ok 2500, to Nikkor 17-55 2.8 albo Sigma 18-35 1.8, używane oczywiście

  10. #30

    Domyślnie

    Miałem na myśłi 18-105 plus sigma 17-50. Czy może lepiej odłożyć jakiś czas i Nikkor 17-55 2.8
    A może Nikkor 50 mm 1.8 albo dołożyć do 50 1.4 zamiast tej sigmy.

    Ta Sigma 24-70 mm nie jest taka zła, ale to mydło raz jest raz nie, głównie na 70 mm się pojawia, ale chyba tylko wtedy gdy wpada wiele światła do pomieszczenia ?
    Może ktoś z was wie czy jest jakaś reguła

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy?
    By termobulbulator in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 16:35
  2. D7000 - co dobrać, jakie obiektywy?
    By asia18001 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 01:59
  3. d90, d7000 czy d300s oraz jakie obiektywy
    By kris11 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 15:40
  4. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 23:21
  5. Obiektywy - jakie ?
    By perlazlotoklos in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •