Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
  1. #11

    Domyślnie

    Z długich szkieł nie wiążących 1,5 kg polecam Tokinę 50-135 2.8. Ciężko ją trafić, ale jest na prawdę dobra. Miałem ją przez chwilę i bardzo dobrze wspominam. Ewentualnie Sigma 50-150 2.8. Jeżeli światło 2.8 nie jest najważniejsze, to wspomniany przez przedmówcę Tamron 70-300 VC USD. Bardzo dobry, tani obiektyw.

  2. #12

    Domyślnie

    S50-150 to też kloc, zwłaszcza nowsza, optycznie lepsza wersja z OS (zdaje się w obudowie S70-200), ale szkło wypada super, sam się delikatnie za nim rozglądam. Pytanie tylko, czy jest sens w tej kategorii wchodzić w szkło DX-owe.

  3. #13

    Domyślnie

    Zysk jeśli chodzi o wagę i wymiary w porównaniu do S70-200OS żaden (w przeciwieństwie do pierwszej wersji, tej bez stabilizacji która jest znacznie bardziej kompaktowa), ale wydaje mi się, że optycznie będzie lepiej. Z tym, że S70-200OS do 150mm też jest bardzo dobra.

    Ps W sumie to nawet jeśli się zdecydujesz na 50-150 z OS to i tak ciężko będzie ją znaleźć. To szkło miało fatalną dystrybucję nawet wtedy gdy było jeszcze na rynku (przynajmniej teoretycznie).

  4. #14

    Domyślnie

    PS. Jeśli zdecydujesz się na S17-50, rozejrzysz się za makro z zakresu 90-105, może to wystarczy i ogarniesz swoje tematy. A może dłuższe makro, Sigma 150? Tamiego lub Nikkora 70-300 zawsze zdążysz dokupić. Sam wiesz lepiej, co fotografujesz i jakim ogniskowymi, to tylko sugestie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ps W sumie to nawet jeśli się zdecydujesz na 50-150 z OS to i tak ciężko będzie ją znaleźć. To szkło miało fatalną dystrybucję nawet wtedy gdy było jeszcze na rynku (przynajmniej teoretycznie).
    To zauważyłem, jeśli są, to starsza wersja i do Canona, z OS nie widziałem. Zastanawiałem się dlaczego. Ale nie wiem czy to ma sens względem 70-200 (np. Tamron za podobne kwoty). I czy będzie mi się chciało targać na wyjazdy takiego klocka, N70-300VR czasem się nie chce nosić.

  5. #15

    Domyślnie

    Ja niestety mocno się przymuszam, ale ostatecznie raczej dam sobie ogólnie spokój z tele. To co mam sprzedaję i albo kupię coś znacznie lżejszego jak N70-200/4, o ile znajdzie się coś w normalnej cenie, albo w ogóle sobie daruję bo dźwigać mi się nie chce. Dla tych kilku ujęć w roku to już chyba lepiej jakiegoś kompakta z superzoomem sobie sprawić.

  6. #16

    Domyślnie

    Człowiek chce robić portrety. Przeważnie wszyscy podpowiadają zoomy, nikt nie doradza Nikkora 85 1.8. Ciekawe dlaczego? To jest podobno obiektyw portretowy.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Człowiek chce robić portrety. Przeważnie wszyscy podpowiadają zoomy, nikt nie doradza Nikkora 85 1.8. Ciekawe dlaczego? To jest podobno obiektyw portretowy.
    To ja jestem w tej mniejszości i polecę do portretów N85/1.8G... zamiast zooma. Bardzo fajne szkiełko w przystępnej cenie.
    Nikon

  8. #18

    Domyślnie

    Człowiek chce robić portrety. Przeważnie wszyscy podpowiadają zoomy, nikt nie doradza Nikkora 85 1.8. Ciekawe dlaczego? To jest podobno obiektyw portretowy
    Człowiek ma jakieś przemyślenia i potrzeby, popatrz na jego wpisy, szczególnie #1.

    @cz4rnuch
    Podobnie kombinuję, jednak czasem jakieś fajnego zwierzaka warto czymś dłuższym ustrzelić. Do lata mam czas. Na razie kombinuję, może przedłużyć S150 (mała nie jest, ale przy okazji lubię makro), a może dla lekkości kupić starocie N80-200/4.5-5.6 D. N70-300 w sumie też jako tako daje radę.

  9. #19

    Domyślnie

    Jeśli masz S150 to może pomyśl o TC x1.4 albo nawet TC x2(o ile da się je podpiąć). W połączeniu z matrycą D7200 takie combo może dać całkiem niezłe efekty o ile zwierzęta niezbyt płochliwe. A co do słów Pigilaresa to oczywiście 85 to świetny obiektyw portretowy, ale założyciel wątku ma co do szkiełka szereg wymagań i idę o zakład, że będzie musiał zawęzić nieco listę życzeń bo wszystkiego nie obskoczy. Makro 85ką (tą o świetle f/1.8 ) raczej nie zrobisz, bo obiektyw nie ma nawet namiastki tej funkcji.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-05-2016 o 10:44

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    To ja jestem w tej mniejszości i polecę do portretów N85/1.8G... zamiast zooma. Bardzo fajne szkiełko w przystępnej cenie.
    To ja też chyba się przyłączę, chociaż mam go dopiero od 1 dnia
    Zrobiłem kilka zdjęć i wypada szczególnie fajnie na pełnej klatce, a szczególnie na dobrym filmie. Wczoraj przypiąłem go do F80, założyłem Portrę i poszły konie po betonie
    Na APS-C na razie próbowałem tylko z D70s, więc obiektyw nie mógł rozwinąć skrzydeł, ale zachowuje się bardzo przyzwoicie.
    Zeby nie było za pięknie, to lubi czasem zrobić niezłą aberrację chromatyczną,

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy?
    By termobulbulator in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 16:35
  2. D7000 - co dobrać, jakie obiektywy?
    By asia18001 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 01:59
  3. d90, d7000 czy d300s oraz jakie obiektywy
    By kris11 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 15:40
  4. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 23:21
  5. Obiektywy - jakie ?
    By perlazlotoklos in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •